Новини слухацької ради

"ЛРІДУ.ІНФО"  №1, №2

 

Слухачі Львівського регіонального інституту НАДУ при Президентові України привітали з нагоди Дня Св. Миколая вихованців Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ступенів Святого Миколая та подарували їм дитячі книги, автоматичні сушилки для рук, сантехніку та солодощі.

Щиро дякуємо всім хто долучився до збору коштів та допомагав.


Відбулася звітно-виборча конференція Слухацької ради у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України

30 листопада 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління голова Слухацької ради прозвітувала про діяльність Слухацької ради та склала свої повноваження. А саме, розповіла про комплекс заходів та ініціатив, які вдалося реалізувати впродовж року в соціальному, культурному та інформаційному напрямках.

Звітуючи про роботу Слухацької ради, Ірина Павлик зазначила, що 13 грудня у приміщенні Львівського регіонального інституту державного управління відбулися Андріївські вечорниці, Глядачі мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів та особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах та традиційних ворожіннях.

Також, слухачі групи ПУд-11 завітали у гості до підопічних спеціальної школи-інтернат № 104, що в Брюховичах, аби привітати їх зі святом. Впродовж 2 тижнів тривав збір пожертв в Інституті. За цей час було зібрано 4500 грн, на які закуплено та передано в інтернат: сухий басейн та солодощі.

Продовжуючи звіт про соціальну роботу, доповідачка зазначила, що у рамках Великодньої акції,яку проводила благодійної організації   "Волонтери",відбувся збір коштів до свята  Великодня. Слухачі ЛРІДУ НАДУ  також долучились до збору коштів, щоб Великдень для кожної української родини був світлим і радісним. До великоднього столу гостинці, від слухачів, уже отримали сім'ї, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, особи, яких війна змусила залишити свої домівки і шукати інше місце проживання, ліквідатори аварії на ЧАЕС та особи із вадами слуху.

Крім, цього протягом 11-14 квітня та протягом 12- 14 травня 2017 року, першиий заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський та  голова комітетуосвітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Роман Кушнір здійснили поїздку представників Львівського регіонального інституту державного управління в зону АТО – Донецьку та Луганську області. Учасники поїздки доправили гуманітарну допомогу, зібрану небайдужими, для бійців АТО, що воюють на Сході.

Продовжуючи звіт про діяльність Слухацької ради у 2016-2017рр., Ірина Павлик розповіла, що для слухачів ЛРІДУ НАДУ немає кордонів, а саме: Лаговська Юлія в період з 14 по 24 травня 2017 року взяла участь у літній англомовній школі : " Європа: інтеграція та/або дезінтеграції", що проходила у Берлінській школі економіки та права.

З 03 по 13 липня 2017 року слухачі ЛРІДУ НАДУ стажувались в Інституті державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія у Німеччині. А слухачка групи ПУд-21 Світлана Лемко в період з 09 по 28 жовтня 2017 року стажувались в Інституті державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія  та у мерії м. Гюстров (Німеччина).

Разом з тим, слухачі ЛРІДУ взяли участь в патріотичному квесті "ЗУНР" з нагоди 99-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 130-річчю від дня народження Дмитра Вітовського, зайняли третє місце і отримали сертифікат за проявлену спритність, винахідливість та мужність. Крім цього слухачі були нагороджені грамотами Національної академії  та грошовими призами на засіданні Вченої ради 14 листопада 2017р.

Окремо, голова Слухацької ради відзначила, те, що було зроблено випуск №2  електронної газети Інституту «ЛРІДУ.info», яка розміщена на офіційному веб-сайті Інституту в розділі «Слухацька рада» та стенді в інституті.

Завершуючи звіт про діяльність Слухацької ради, Ірина Павлик сказала: "Слухацька рада дає великий поштовх у життя та допомагає реалізувати себе. Дякую адміністрації Інституту за постійну допомогу, дякую всім слухачам за підтримку та відвідування наших спільних заходів і, звичайно, дякую своїй команді! Ви всі дуже талановиті люди, з вами було приємно працювати, ви завжди підтримували в потрібний час і вирішували різні проблеми, які траплялися на нашому нелегкому слухацькому шляху... Дякую!".


ЛРІДУ НАДУ організовано роботу з активної взаємодії слухачів та викладачів

21 листопада 2017 року слухачі ЛРІДУ НАДУ ,а саме: Ірина Павлик, Катерина Марчук, Сусанна Саснова, Христина Кулина, Марта Тимцік, Володимир Харчук та Ярослав Трумко отримали можливість відчути себе викладачами у рамках інтенсивного вивчення англійської мови у регіональному інституті.

Протягом лекції, яка проводилась англійською мовою, слухачі-спікери доповідали про ознаки формування малого бізнесу в Україні, серед яких енергетичне та ділове співробітництво, особливості українського законодавства, яке регулює діяльність малого бізнесу, та останні законодавчі зміни, спрямовані на спрощення вищевказаної діяльності.

Христина Безнощук  слухачка групи ПУд-21  так прокоментувала  проведену лекцію: “Мені дуже сподобалась заняття, яке ви провели слухачі. Все було дуже цікаво, і вважаю, що такі заходи треба проводити частіше, бо, дійсно, знання англійської мови на державній службі є дуже важливим. Дуже змістовними та корисними були доповіді, дякую лекторам.”


На почерговому засіданні Вченої ради Інституту: слухачі отримали грамоти та грошові призи

14 листопада 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося позачергове засідання Вченої ради.  На засідання були  присутні слухачі груп ПУд-21, ПУд-22 факультету “Публічне управління та адміністрування”.

Відкриваючи позачергове засідання голова Вченої ради, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський  виконав приємну місію – вручив грамоти та грошові премії слухачам груп ПУд-21, ПУд-22 за активну участь у патріотичному квесті з нагоди 99-ї річниці ЗУНР, які, з-поміж 12 команд навчальних закладів Львівщини, зайняли почесне третє місце.

Такими нагородами були відзначені: Ірина Павлик, Христина Безнощук, Богдан Василюк, Уляна Беднарчук, Світлана Лемко, Катерина Марчук, Сусанна Саснова та Ярослав Трумко.

Крім цього, директор Інституту подякував слухачам за активну участь, чесну гру та гідне представлення регіонального інституту у патріотичному квесті.


У Львові до 99 – тої річниці заснування ЗУНР відбувся патріотичний квест

Сьогодні, 1 листопада 2017 року, слухачі ЛРІДУ взяли участь в патріотичному квесті “ЗУНР” з нагоди 99-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 130-річчю від дня народження Дмитра Вітовського.

За перемогу змагалися 12 команд з різних вузів Львова, які виконували завдання на 13 інтерактивних локаціях. Переможцем патріотичного квесту стала команда студентів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, яка і отримала грошовий приз. Друге місце посіли студенти Українського католицького університету.

Третє місце зайняли  слухачі Львівського регіонального інституту державного управління  Національної академії при Президентові України та студенти Національного лісотехнічного університету, які отримали сертифікати за проявлену спритність, винахідливість та мужність. Нагородження команд відкрив  оркестр ЛДШМ №5 "Львівські фанфари" .  Після чого за участі оркестру, учасниками змагань було виконано: (стрілецький гімн) "Ой у лузі червона калина" та гімн України .


Навчальний візит до Центрального державного історичного архіву

12 жовтня 2017 року слухачі другого курсу денної форми навчання факультету “Публічне управління та адміністрування” на чолі з  доктором історичних наук, доцентом кафедри європейської інтеграції та права Панфіловою Т.О., у рамках вивчення дисципліни “Публічне управління соціально-гуманітарною сферою”, провели виїзний семінар у Центральний державний історичний архів України, м. Львів.

Начальник відділу використання інформації документів Ігор Смольський ознайомив слухачів з історією створення закладу, його архівними документами та провів екскурсію по кабінетах спеціальних історичних дисциплін архіву і прочитав лекцію про державні нагороди та геральдику.

Під час перегляду архівного фонду слухачі змогли долучитись до історії, розширити світогляд, адже Центральний державний історичний архів України, м. Львів – це унікальна скарбниця архівних документів, який вже понад 200 років зберігає документи різних історичних епох: Галицько-Волинської держави (XIII-XIV ст.), Великого Литовського князівства і Речі Посполитої (XIV-XVIII ст.), Австрійської та Австро-Угорської монархії (1772-1918), Західно-Української Народної Республіки (1918-1919), Української Народної Республіки (1917-1921), міжвоєнної Польщі (1919-1939), періодів радянської (1939-1941) і німецької (1941-1944) окупацій, радянського періоду (після 1944) й незалежної України (після 1991).


Освіта та стажування за кордоном

Слухачі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України,а саме: Світлана Лемко, Алла Хохла та Ольга Паращук,  в період з 09 по 28 жовтня 2017 року стажувались в Інституті державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія  та у мерії м. Гюстров (Німеччина).

Поїздка відбулася завдяки багаторічної співпраці Інституті державного управління, поліції та права із Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Програма стажування включала курс лекцій, про діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування у Німеччині, зустрічі з представниками мерії та стажування у різних відділах міської ради м. Гюстров.

Розповідаючи про поїздку, слухачка групи ПУд- 21 Світлана Лемко зазначила, що завдяки дружнім відносинам з німецькими партнерами слухачі регіонального інституту мали можливість підвищити свій професійний рівень за найкращими світовими стандартами, а також поділитися власним досвідом публічного управління.


Чергове засідання Ради слухачів

05 жовтня 2017 року відбулося засідання Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. На зустрічі були окреслені напрямки діяльності слухацького правління. За словами голови ради Ірини Павлик, є необхідність у скоординованій діяльності, оскільки вже незабаром буде проведено звітно-виборчу конференцію, яка орієнтовно відбудеться 20 листопада 2017 року. На ній обиратиметься новий голова та правління слухацького самоврядування. Крім цього на засіданні слухацької ради говорили про підготовку інформації щодо виконання роботи кожного з профільних комітетів, за результатами якої звітуватимуть перед керівництвом та слухацьким активом Інституту.

Також, голова комітету культурно-масових заходів Трумко Ярослав наголосив про участь і підготовку традиційному вечорі знайомств між першокурсниками та другокурсниками та про необхідність розроблення програми заходу.

Наприкінці засідання члени слухацького самоврядування Інституту домовились про єдину координацію зусиль та взаємоузгодження усіх завдань.


На засіданні Вченої ради Інституту: слухачі отримали сертифікати

15 вересня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося засідання Вченої ради.  На засідання були  запрошені слухачі другого курсу факультету “Публічне управління та адміністрування”.

Чимало актуальних та важливих для діяльності навчального закладу питань було запропоновано до обговорення, але спершу голова Вченої ради, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський  виконав приємну місію – вручив сертифікати  слухачам, які засвідчують успішність стажування у  Інституті державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія у Німеччині.

Також Володимир Загорський привітав голову  комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Романа Кушніра та нагородив його грамотою Львівського регіонального інституту державного управління  за активну участь у громадському житті інституту та благодійну і волонтерську діяльність.

Крім того, директор Інституту високо оцінив результативність навчального процесу у ЛРІДУ НАДУ та побажав слухачам якісної підготовки та успішного захисту магістерських робіт.


Слухачі ЛРІДУ НАДУ  відвідали  24-й “Форум видавців у Львові: точка творення”

В рамках 24-го Форуму видавців у Львові 13 вересня 2017 року відбулася презентація першого в Україні видання про досвід впровадження змін – “HOW-TO, або Посібник реформатора”, а також публічна дискусія на цю тему. Слухачі ЛРІДУ НАДУ взяли активну участь у даному заході.

Ця книга є своєрідною інструкцією для наступного покоління реформаторів та державних службовців, котрі долучаються до роботи в органах державної влади і процесу змін в країні.

Презентація посібника проходила у форматі відкритої дискусії за участю представників проектного офісу Національної ради реформ 2014-2017, експертів, громадських діячів, представників органів державної влади та міжнародних організацій. Кожен учасник заходу отримав безкоштовний примірник та особисто підписану книгу від автора.


Звітна конференція слухачів за підсумками стажування

7 вересня 2017 року в ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбулась звітна конференція за результатами стажування слухачів ІІ курсу денної форми навчання за спеціальністю «Публічне управління» у центральних органах державної влади України.

Про набутий досвід виконання завдань, обов’язків та практичну роботу у центральних органах державної влади України доповідали Василюк Богдан, Лаговська Юлія, Беднарчук Уляна що стажувались у Департаменті з питань помилування, Кулина Христина у головному департаменті з питань впровадження реформ, Куць Анна у приймальні Президента України, Лемко Світлана, Саснова Сусанна у головному департаменті регіональної та кадрової політики, Марчук Дмитро у головному департаменті з питань внутрішньої політики, Трумко Ярослав у головному департаменті з питань економічної політики, Назаренко Микола у відділі забезпечення зв’язків Президента України з Кабінетом Міністрів України, Ткачук Галина у департаменті місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України; Черній Наталія у Секретаріаті Кабінету Міністрів України та Марчук Катерина у Міністерстві юстиції України.

Під час стажування  слухачі оволоділи практичними прийомами та навичками професійної діяльності, які в подальшому будуть використовувати у сфері публічного управління.


У ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбулася Літня німецькомовна школа

Слухачі ЛРІДУ НАДУ в період з 17 по 19 липня 2017 року взяли участь у літній німецькомовній школі: " Публічне управління: Євроінтеграційна трансформація", що проходила у Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за підтримки Інституті державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія. Ця школа об'єднала учасників з України та Німеччини, які обговорювали історію підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС, актуальну валютну політику ЄЦБ, директиви щодо твердих побутових відходів, захисту довкілля, екологічного дизайну та участі громадськості у прийнятті рішень.

Також програма навчання включала екскурсії по Львову, похід у Оперний театр,музеї та зустріч із представниками місцевого самоврядування.

Учасники німецькомовної школи збагатитились новими знаннями та отримали відповідні сертифікати.


Стажування слухачів ЛРІДУ НАДУ у Інституті державного управління, поліції та права (м. Гюстров, Німеччина)

Міжнародний досвід, професійні зв’язки та перспективи – все це можна легко отримати після стажування в одній із країн Європейського союзу. З 03 по 13 липня 2017 року слухачі ЛРІДУ НАДУ стажувались в Інституті державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія у Німеччині.

Програма стажування включала як лекції від професорів інституту кафедри державного управління, так і поглиблене вивчення німецької мови. Під час стажування слухачі ЛРІДУ НАДУ  дізнались про переваги міжнародного стажування, про права та обов’язки державних службовців та діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування у Німеччині.

Окрім теоретичних занять слухачі відвідали багато міст  Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія, а саме: Росток, Шверін, Любек, Варненмюнде та Вісмар.
За результатами стажування слухачі отримали відповідні сертифікати.


EU Study Days in Ukraine (ЄВРОШКОЛА У МИКОЛАЄВІ)

З 15 по 18 червня 2017 року у місті Миколаєві проходила ХХ сесія Єврошколи, учасниками якої стали слухачі групи ПУд-11 Ірина Павлик та Катерина Марчук. Основною метою заходу було надати слухачам нові знання про ЄС та згуртувати освічену молодь, зацікавлену в тематиці ЄС.

Кожен із спікерів EU Study Days in Ukraine прочитав серію лекцій про сучасний Євросоюз і стосунки між Україною та ЄС. Також слухачі мали можливість поспілкуватись із провідними українськими експертами та фахівцями ЄС, а саме: з експертом Представництва ЄС в Україні Джоселін Гютон, другим секретарем Представництва ЄС в Україні, радником з питань реформування державного управління Марією Масловська-Хернандес, експертом politosvita ГО “Інститут політичної освіти”, Володимиром Феськовим, радником з питань преси та інформації (European Union in Ukraine) Вікторією Давидовою, міським головою Миколаєва Олександром Сєнкевичем і представником асоціації випускників Коледжу Європи в Україні Володимиром Гушулеєм.

Взявши участь у ХХ сесія Єврошколи, слухачі ЛРІДУ НАДУ мали можливість дізнатися про європейські цінності, подискутувати з молоддю з усіх куточків України та поділитись власними думками на тематику щодо інтеграційних процесів з ЄС.


Пауерліфтинг під силу і жінкам

27-28 травня 2017р. на базі Львівського державного університету фізичної культури відбувся відкритий Кубок СК ЛДУФК «СКІФ» з пауерліфтингу та класичного пауерліфтингу. У змаганнях взяли участь 163 спортсмени із різних вузів Львівської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Херсонської та Закарпатської областей. Протягом двох змагальних днів спортсмени демонстрували високі спортивні досягнення, що підтверджується результатами змагань. 27 травня 2017 року на помості за медалі чемпіонату у ваговій категорії до 63 кг серед жінок змагалась представниця Львівський регіональний інститут державного управління, голова Слухацької ради Ірина Павлик, яка в результаті жорсткої боротьби виборола срібну нагороду з результатом 265 кг. Вітаємо спортсменку з вдалим виступом на змаганнях!


Поезію важко аналізувати, її потрібно читати.
Так - як і пісню.
Лягає на душу – співаємо.
А як ні – то й ні…

З нагоди 90-ї річниці від Дня Народження української письменниці-поетеси Катерини Мандрик-Куйбіди 19 травня 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася презентація книги «До зброї, браття!». Як учасницю визвольних змагань українців Галичини - зв`язкову УПА Катерину Мандрик-Куйбіду було репресовано до сибірських таборів. Щоби пережити лихоліття заслань та знущань радянської каральної системи - письмениця залишала свої переживання та розпуку за Батьківщиною на папері - складаючи свою табірну лірику. Повернення на Батьківщину супроводжувалося постійним наглядом, тому лише опісля відродження України вона зважилась оприлюднити власні творчі поривання. Вірші з табірного щоденника, написані здебільшого у п`ятдесяті, чудом не загубилися і були презентовані громадсько-політичним діячем, сином Катерини Михайлівни – Василем Куйбідою, д.держ.упр., професором, президентом Національної академії державного управління при Президентові України. Поезія Катерина Мандрик-Куйбіди це переживання, роздуми та мрії, які вилились у віршовані рядки під час довгих років перебування в таборовій неволі радянського режиму.


Вишиванка – твій генетичний код

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. 18 травня 2017 року відбувся Всесвітній День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і увесь Львівський регіональний інститут державного управління замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. У святкуванні взяли участь не лише слухачі ЛРІДУ, а й викладачі академії. Отже, українці можуть сміливо говорити про посилення національної свідомості, патріотизм, гордість за приналежність до нації.


Для слухачів ЛРІДУ НАДУ немає кордоні

Слухачка Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Лаговська Юлія в період з 14 по 24 травня 2017 року взяла участь у літній англомовній школі : " Європа: інтеграція та/або дезінтеграції", що проходила у Берлінській школі економіки та права ( Німеччина) за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів( DAAD). Ця школа об'єднала учасників з України, Польщі та Німеччини, які обговорювали такі теми: цінності та принципи ЄС, відносини асоціації та членства ЄС, сучасна криза в Україні та криза. в ЄС, а саме проблеми Європейської інтеграції та майбутнє ЄС.


Знову схід...Знову передова...

Упродовж 10-12 травня 2017 року відбулась чергова поїздка представників Львівського регіонального інституту державного управління в зону АТО. У складі волонтерської групи були: першиий заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський та голова комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Роман Кушнір. Учасники поїздки доправили гуманітарну допомогу, зібрану небайдужими, для бійців АТО, що воюють на Сході.


ПЕРЕД ЛЬВІВСЬКОЮ ОДА ВІДБУВСЯ ПЕРФОМАНС З НАГОДИ СХВАЛЕННЯ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

11 травня 2017 року перед Львівською ОДА відбувся перформанс з нагоди схвалення Радою міністрів Євросоюзу остаточного рішення щодо надання громадянам України безвізового режиму.

Слухачі ЛРІДУ НАДУ взяли активну участь у даному заході. Учасники акції випустили в небо 150 кульок та виконали гімн України та Європейського Союзу.

Нагадаємо, що 17 травня у Страсбурзі в приміщенні Європарламенту урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт.


ДОПОМОГА ТА ПІДТРИМКА ВОЇНІВ АТО

Протягом 11-14 квітня 2017 року, першиий заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський та  голова комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Роман Кушнір здійснили поїздку представників Львівського регіонального інституту державного управління в зону АТО – Донецьку та Луганську області.

Учасники поїздки доправили гуманітарну допомогу, зібрану небайдужими, для воїнів АТО.


СВІТЛОГО ТА ЩАСЛИВОГО ВАМ ВЕЛИКОДНЯ!!!

У рамках Великодньої акції,яку проводила благодійної організації   "Волонтери",відбувся збір коштів до свята  Великодня. Слухачі ЛРІДУ НАДУ  також долучились до збору коштів, щоб Великдень для кожної української родини був світлим і радісним.

До великоднього столу гостинці, від слухачів, уже отримали сім’ї, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, особи, яких війна змусила залишити свої домівки і шукати інше місце проживання, ліквідатори аварії на ЧАЕС та особи із вадами слуху.


Слухачам вручили посвідчення

7 квітня 2017 року, слухачі  Львівського регіонального  інституту державного управління, взяли участь у  щорічній науково-практичній конференції. Відбулося вручення Посвідчень учасникам Програми дистанційного (електронного) навчання:«Управління проектами місцевого розвитку».

Програма реалізована упродовж 5 тижнів Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України із залученням викладачів ДРІДУ НАДУ, на платформі Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, для представників органів публічної влади та громадянського суспільства Львівської та Івано-Франківської областей. Навчальний курс реалізовано на замовлення/за підтримкою Львівської обласної ради та Івано-Франківської облдержадміністрації, партнерів проекту – Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» та Івано-Франківського ЦПППК, для підвищення спроможності органів публічної влади Львівської та Івано-Франківської областей щодо підготовки проектів Міжнародної технічної допомоги та проектів ДФРР . У навчанні взяли участь більше 150 слухачів.


УКРАЇНА – ЄС: досвід розвитку державності

7 квітня 2017 року, слухачі  Львівського регіонального  інституту державного управління, взяли участь у щорічній науково-практичній конференції за міжнародною участю «Проблеми розвитку публічного управління в Україні».

Україна – ЄС: досвід розвитку державності. Такий основний акцент щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю «Проблеми розвитку публічного управління в Україні», яка стала майданчиком для предметних дискусій та обміну досвідом як вітчизняних, так і зарубіжних науковців та практиків щодо розвитку державності в Україні. Сьогоднішня конференція – особливо актуальна, у контексті рішення Європарламенту про безвізовий статус України та подальше входження України в ЄС.

Велике зацікавлення в обговоренні актуальних для нашої країни питань виявили науковці академії та її регіональних інститутів, навчальних закладів Львова та України, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також – постійні партнери Львівського регіонального інституту державного управління – Інститут державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина), Вища школа безпеки та охорони імені Маршала Юзефа Пілсудського у Варшаві, Поморська академія (Польща), представники швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.  У центрі уваги учасників конференції – такі аспекти державотворчих процесів, як: розвиток публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи, реформування публічного управління та сектора безпеки в Україні на європейських засадах, договір про асоціацію між Україною та ЄС, надання послуг та управлінські інновації в органах публічної влади/об’єднаних територіальних громадах (розвитку організаційної культури та лідерства), сучасні технології проектного менеджменту в управлінні органами публічної влади, економічні аспекти інформаційного суспільства тощо.


Угода про асоціацію між Україною та ЄС

6 квітня 2017 слухачі  Львівського регіонального  інституту державного управління, взяли участь уміжнародному  круглому столі на тему «Угода про асоціацію між Україною та ЄС», в якому взяли участь представники Німеччини, Польщі та України. Предметом дискусії круглого столу стали положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і проблеми їх втілення в життя в сучаних умовах. З вступним словом на круглому столі виступили директор ЛРІДУ НАДУ Володимир Загорський та завідувач кафедри європейської інтеграції та права Орест Красівський. Свої доповіді учасникам круглого столу презентували проф. Хольгер Франке, проф. Михайло Микієвич, др. Єжи Кєлбовіч, др. Петер Бекер,  др. Петро Когут.


Представник ЛРІДУ НАДУ взяв участь IV Міжнародній студентській науковій конференції

04 квітня 2017 року у Вищій школі міжнародних стосунків і суспільної комунікації у Хелмі (м. Хельм Республіка Польща) відбулася IV Міжнародна студентська наукова конференція на тему: “ Держава, суспільство, економіка і розвиток Сучасного Світу, Європи,Польщі та землі Любельської ” в якій взяла участь представник від Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ Оксана Бойко з доповіддю на тему: “Етапи становлення податкової системи України”.


Мотивації державної служби в Україні

Північно-Західний Університет, США 28 березня 2017 року проводив дослідження в ході якого група людей інтерв'юється щодо їх переконань, думок та сприйняття професійного досвіду, продукту, політики. Слухачі ЛРІДУ НАДУ численно взяли участь у даному дослідженні. Дослідження є частиною Програми Fulbright в Україні та проекту "Мотивації державної служби в Україні", що проводиться під керівництвом проф.Jordan Gans-Morse (Північно-Західний Університет, США).


Щиро дякуємо!!!

Рада слухачів Львівського регіонального інституту державного управління щиро дякує всім, хто долучився до збору коштів для підопічних спеціальної школи-інтернат, що в Брюховичах. Дякуємо, що не залишилися байдужими і ми всі разом допомогли створити маленьке диво для вихованців інтернату.

Відбулося чергове засідання Слухацької ради

7 березня 2017 року слухачі Львівського регіонального інституту державного управління провели чергове засідання Слухацької ради, на якому було обговорено ряд питань. А саме: питання щодо відвідання слухачами Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Також було обговорено питання проведення заходів до Великодня, Дня вишиванки та Конкурсу «Національна академія державного управління при Президентові України очима слухачів».Було підняте не менш важливе питання встановлення скриньки до Великодніх свят для збору коштів дітям з малозабезпечених сімей.


ВИПУСКНИКИ ІНСТИТУТУ ПОПОВНИЛИ ЛАВИ ДЕРЖАВНИХ УПРАВЛІНЦІВ

 3 березня  2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів державного управління.На адресу випускників надійшли вітання від Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Вітання зачитав декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв. 

Побажання цьогорічним випускникам Інституту висловили:  Маріанна Вільшинська – керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації; Валентин Харлов – керуючий справами Львівської обласної ради; Ярослав Коваль – начальник міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях, який зачитав вітання Костянтина Вашенка – керівника Нацдержслужби України.

Винуватців свята, науково-педагогічний колектив Інституту привітали: Володимир Піхоцький – начальник територіального управління Рахункової палати у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, Галина Бордун – начальник відділу кадрів апарату виконкому Львівської міської ради; Андрій Слюсаренко – заступник начальника з наукової роботи Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, полковник; Мирон Іванків – голова Львівської обласної організації профспілки працівників державних установ України; Дмитро Вознюк – керуючий справами виконавчого комітету Брюховицької селищної ради. 

До створення святкової атмосфери для випускників активно, сповнені натхненням, долучилися слухачі першого курсу інституту. Вони приклали чимало зусиль, щоб гідно привітати колег.

Письменниця Ліна Костенко писала, що кожен фініш – це, по суті, старт. Тому, дорогі випускники, щасливого Вам старту у Вашій кар’єрі, досягнень та перемог на життєвому шляху!

Віримо, що Ви будете професіоналами та патріотами, які гідно несуть звання випускників Національної академії державного управління при Президентові України, а у своїх серцях назавжди збережете повагу та любов до своєї альма-матер!


Відбувся навчальний семінар "Управління проектами місцевого розвитку".

У четвер, 2 березня,  слухачі Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України взяли участь у семінарі "Управління проектами місцевого розвитку".

Захід реалізується за підтримки швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO для представників органів місцевого самоврядування/ об'єднаних територіальних громад Львівської, Івано-Франківської областей.

Участь у семінарі взяли керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, виконавчий директор "Єврорегіон "Карпати-Україна" Галина Литвин, виконавчий директор АМР «Ради Львівщини» Василь Лозинський, керівники новостворених ОТГ, експерти, науковці.

Учасники заходу обговорили питання розвитку місцевого самоврядування, нові підходи та інструменти в управлінні органами публічної влади, залучення міжнародної технічної допомоги, зокрема йшлося про підготовку та оформлення заявок на отримання грантового фінансування. Окрім того, фахівці показували, як можна зареєструватися та навчатися на он-лайн платформі  DESPRO, щоб оволодіти техніками та інструментами управління проектами, дізнатися про нові моделі надання якісних послуг та можливості розвитку територій.


Подарунки від святого Миколая

Приємно спостерігати як прості люди активно долучаються до благородної справи та направляють свої кошти на благодійність. Благодійність – це важлива складова життя, адже власна справа набуває істинного сенсу саме тоді, коли вона дає можливість ділитись заробленим і спрямовувати кошти туди, де вони найбільш потрібні – на боротьбу з хворобами, бідністю, безробіттям, допомогу дитячим будинкам, сиротам, людям похилого віку.

Немає нічого милішого на світі за радісне, усміхнене обличчя дитини. Вони вчать нас бути справжніми. Ми ж у свою чергу повинні докласти всіх зусиль, щоб жодна дитина не залишилася осторонь права бути щасливою і радіти життю. Так слухачі Львівського регіонального інституту НАДУ при Президентові України мали нагоду привітати з нагоди свята Святого Миколая вихованців Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ступенів Святого Миколая та подарувати їм сухий басейн та солодощі. В свою чергу вихованці подарували слухачам чудові віршики, які підготували спеціально до свята Святого Миколая. 

Щиро дякуємо всім хто долучився до збору коштів та допомагав.  Творіть добро і вам добром воздасться!!!

   

Андріївські вечорниці

З–поміж великої кількості зимових свят найочікуванішим та найвеселішим завжди був і залишається день Святого Андрія (13 грудня), коли, за українським звичаєм, молоді люди збираються разом на веселих вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння.

13 грудня у приміщенні Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відбулися Андріївські вечорниці, проведення яких стане хорошою традицією. Глядачі мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів та особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах та традиційних ворожіннях.

Усі присутні були вражені цікавою і пізнавальною програмою, веселими та запальними танцями, щедрою гостиною. Багато творчих зусиль доклали до організації та проведення Андріївських вечорниць слухачі. Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. Усі учасники вечорниць могли скуштувати традиційні українські страви. На Андріївських вечорницях слухачі ще раз довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів. Їх потрібно пам'ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам'ятаючи наше славне минуле.

 

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!!!!

«Сиротам будь за батька…, і будеш як син Всевишнього, і Він возлюбить тебе більше, ніж мати твоя»

Сьогодні слухацька  Рада ЛРІДУ НАДУ при Президентові України  звертає Вашу увагу на одну з найболючіших проблем нашого суспільства – на дітей, позбавлених батьківської турботи і сімейного затишку – дітей-сиріт.

Дитинство – надзвичайно важливий етап в житті людини. Всі ці діти позбавлені сімейного затишку, батьківського тепла, уваги, любові, захисту. Сироти – найбільш вразливі і найменш захищені члени нашого суспільства. Вони позбавлені тієї надійної опори в житті, яка особливо важлива для дитини – батьківської підтримки. Вони не можуть опертись на батьківську силу, відчути мамину ніжність. Їх нема кому захистити від зла, яким переповнений наш світ. Сьогодні важко всім, а сиротам – найважче. Нема від кого чекати любові, розуміння, підтримки, нема кому їх захистити, пожаліти, витерти сльози, приголубити, заспокоїти. 

Тому ми і розпочали збір коштів на солодкі подарункові набори, дитячі книги та рзвиваючі ігри для дітей загальноосвітньої школи інтернат № 104.

 

Скринька для збору коштів знаходиться у кафе-їдальні ЛРІДУ, за адресою м. Львів-Брюховичі, вул. Сухомдинського 16.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: 068-00-75-927 (Христина)

Все зібране буде передано у інтернат, про що буде надано фотозвіт.

Дякуємо всім небайдужим!


Відбулися перші збори слухацької Ради  ЛРІДУ НАДУ при Президентові України

У четвер, 1 грудня 2016 року, в приміщенні ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбулося перше засідання новообраної Ради слухачів. На зустрічі були окреслені напрямки роботи правління. Новообраний склад правління Ради слухачів одразу обговорив нагальні питання, що стояли на порядку денному. Так, першочерговим завданням на даному етапі є привітання дітей сиріт вихованців загальноосвітньої школи інтернат №104, що у Брюховичах,  з Днем святого Миколая.

Роман Кушнір, голова комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи, розповів, що він уже  побував в загальноосвітній школі інтернат № 104 і мав нагоду поспілкуватись із директором  та обговорити те, як саме наш Інститут може привітати їх вихованців. Заручившись підтримкою громадських організацій, Рада слухачів забезпечить для дітей солодкі подарункові набори, дитячі книги та розвиваючі ігри.

Рада слухачів також обговорювала питання, щодо організації  та проведення Андріївських вечорниць 13 грудня. Захід буде проведено для ознайомлення слухачів з давнім народним звичаєм проводити вечорниці з обрядами ворожіння й кусанням калити, вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди та розвинути творчі акторські здібності слухачів.

Рада слухачів також визначила свої основні гасла –  проблем, які не можна вирішити, не існує. З підтримкою і довірою однодумців, бажанням, метою, рішучістю та завзяттям, стане можливим втілення в життя всіх ідей та проектів.


Слухачі ЛРІДУ НАДУ при Президентові України обрали нового голову Ради слухачів

21 листопада 2016 року в Львівському регіональному інституті державного управління при Президентові України відбулася звітно-виборча конференція, після якої  22  листопада  слухачі факультету Публічного управління та адміністрування обирали нового голову Ради слухачів.

За результатами голосування впевнену перемогу здобула слухачка групи ПУд-11 Ірина Павлик  - кандидат у майстри спорту України та 3-кратна чемпіонка України, яка й очолила Раду.

«Спорт навчив мене важкій праці. Я не розумію фразу: головне – участь. Для мене головне – результат! Якщо змагання, то за звання чемпіонки. Який сенс робити щось, якщо не найкращим чином?! Без виснажливих тренувань, без травм і болю неможливо стати найкращим. Я зрозуміла, що так у всьому, і у слухацькому самоврядуванні також. Тому, якщо працювати, то ефективно і тільки з найкращими!» - зазначила Ірина.

Заступником голови, секретарем Ради обрано Світлану Лемко, а заступником голови, представника гуртожитку – Валентину Новак. Профільний комітет з питань гуртожитку, захисту прав та інтересів слухачів очолила Катерина Марчук, комітет освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи  Роман Кушнір, комітет культурно-масових та спортивних заходів – Богдана Медуна, а комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації – Христина Перегон.

Новий голова Ради слухачів Ірина Павлик  планує наближення парламенту до пересічних слухачів та збільшення їх впливу на його функціонування, встановлення наступних цілей:

 • гідне представлення слухачів на загальноінститутських заходах;
 • проведення профорієнтаційної роботи;
 • призначення регулярних звітів щодо функціонування структурних відділів Слухацької ради  та відкритих звітних засідань з наданням кожному слухачу можливості взяти в них участь;
 • заохочення слухачів до участі у культурних програмах та спортивних змаганнях;
 • створення позитивного іміджу слухачів у ЛРІДУ;
 • організація факультетських тематичних вечірок;
 • допомога та сприяння в реалізації нових проектів, що стануть традиційними  для слухачів;
 • заохочення волонтерської діяльності: збільшення різноманіття акцій з допомоги дитячим будинкам, військовим госпіталям та ін..
 • залучення більшої кількості слухачів для участі в екскурсіях до державних установ;
 • залучення відомих вчених та практиків до співпраці зі слухачами.

Вибори голови слухацької Ради відбулися демократично та прозоро, так як це вимагає чинне положення. «Всі мали можливість, рівною мірою, представити своїх кандидатів на посаду голови Слухацької ради, так і її членів. - Перше над чим  варто працювати - це над популяризацією самого Інституту. Потрібно доносити до суспільства через засоби масової інформації реальні здобутки і досягнення, які має Інститут. Слухачів Інституту потрібно долучати і до наукових конференцій та тематичних семінарів. Нова слухацька рада окреслить перед собою коло проблемних питань та напрацює, відповідно, механізм із їх покращення.

Комітет з питань зовнішніх зв'язків та інформації Ради слухачів


Рада слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України 2015-2016 рр.  прозвітувала про свою діяльність та склала свої повноваження

21 листопада 2016 року у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася звітно-виборча конференція Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ.

Голова слухацького самоврядування Наталія Горун спільно з очільником комітету освітньо-наукової діяльності та наукової роботи Марією Васюник-Кулієвою звітували про роботу Правління у 2015-2016 роках. Доповідачі розповіли про комплекс заходів та ініціатив, які вдалося реалізувати впродовж року в соціальному, культурному та інформаційному напрямках.

За словами Наталії Горун, 17 грудня 2015 року, напередодні Дня святого Миколая, слухацький актив Інституту завітав у гості до підопічних спеціальної школи-інтернат № 104, що в Брюховичах, аби привітати їх зі святом. «Захід було проведено за ініціативи голови комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Марії Васюник-Кулієвої», – сказала вона, додаючи, що  впродовж 2 тижнів тривав збір пожертв в Інституті. За цей час було зібрано 2242 грн, на які закуплено та передано в інтернат: порохотяг, 25 кг. мандарин та 96 розмальовок та комплектів кольорового паперу.  Продовжуючи звіт про соціальну роботу, доповідачі згадали, що 11 травня 2015 року, слухачі ЛРІДУ НАДУ завітали й до вихованців Червоноградського навчально-реабілітаційного центру «Світанок». «Гості привезли з собою чимало подарунків, а саме одяг, взуття та іграшки, які були зібрані самими слухачами», – резюмувала Марія Васюник-Кулієва.

Раді слухачів ЛРІДУ НАДУ вдалося налагодити обопільну співпрацю із слухачами Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ. Так, 18 грудня гості з Південної Пальміри завітали до Львова, а вже влітку зі зворотнім візитом слухачі нашого Інституту відвідали Одесу. На переконання Наталії Горун, такий обмін досвідом між слухачами НАДУ має надважливе значення.

Продовжуючи звіт про діяльність, доповідачі нагадали, що 13 квітня на Загальних зборах слухачів було затверджене нове Положення про слухацьке самоврядування Інституту, що було розроблене Радою відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту».

З 7 грудня 2015 року до 16 квітня 2016 року Національною академією державного управління проводився конкурс «Національна академія очима слухачів». Участь в ньому взяли слухачки факультету державного управління та місцевого самоврядування Катерина Мельничук і Наталія Горун. За підсумками конкурсу Катерина Мельничук стала переможцем у номінації «Краща фоторобота». Наталя Горун стала переможцем у номінації «Краще есе» із есе на тему: «ЛРІДУ – заклад, що готує лідерів».

Слухачки були нагороджені грамотами Національної академії на засіданні Вченої ради 30 вересня.

На підставі письмового звернення слухачів до директора Інституту щодо можливості обрання спеціалізації слухачами денної форми навчання, слухачі спеціальностей «Державне управління» та «Місцеве самоврядування» отримали можливість обрати дисципліни спеціалізацій «Управління державними інституціями» та «Регіональне управління та місцеве самоврядування».

Упродовж 16-20 травня 2016 року в Інституті відбулися презентації 19 дисциплін для вибору, після чого відбулось голосування та більшістю голосів були визначені відповідні дисципліни.

15 вересня слухачі І та ІІ курсів денної форми навчання підготували звернення до Голови Національного агентства України з питань державної служби та до Президента Національної академії державного управління при Президентові України з приводу перерахунку стипендій слухачів, а також щодо працевлаштування випускників НАДУ на поза конкурсній основі. «У відповідь на наш лист ми отримали листа з Національної академії державного управління про те, що максимальний розмір стипендії встановлений у розмірі 2700 грн, – розповіла Наталія Горун. – Від Національного агентства України з питань державної служби маємо роз’яснення про те, що відповідно до постанови Кабміну від 27 вересня 2016 року № 674, особи, які вступили до вищих навчальних закладів до набрання чинності цією постановою, продовжують навчання і працевлаштовуються на умовах, що були визначені при вступі».

Окремо Наталія Горун відзначила, що головою комітету з питань зовнішніх зв’язків та інформації Денисом Тиняним була втілена у життя ідея електронної газети Інституту «ЛРІДУ.info», випуски якої можна знайти на офіційному веб-сайті Інституту в розділі «Слухацька рада».

Разом з тим було згадано й роботу в культурному напрямі. Зокрема, мова йшла про те, що наприкінці минулого року  в Інституті було організовано урочисте відкриття новорічної ялинки,  проведено урочистості з нагоди ювілейного 20 випуску магістрів державного управління, передсвяткові заходи, присвяченні великому християнському святу – Великодню. Також  19 травня слухачі всіх спеціальностей факультету державного управління та місцевого самоврядування долучилися до Всесвітнього Дня вишиванки. 

Завершуючи звіт про діяльність Ради слухачів, Наталія Горун висловила подяку усій своїй команді та усім слухачам  за проведену плідну роботу. Слухачам першого курсу побажала, аби їхня діяльність була ще ефективнішою.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


У ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбулися дебати між слухачами другого курсу спеціальності «Державне управління»

20 жовтня 2016 року у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України  відбулися Оксфордські дебати на тему «Комунікації в державній освітній політиці України». Обговорення проходило серед слухачів другого курсу спеціальності «Державне управління» в рамках робочої програми  навчальної дисципліни «Комунікації в публічному управлінні». Захід відвідав декан факультету Анатолій Каляєв.

За словами доцента кафедри «Державне управління та місцеве самоврядування» Галини Дзяни, Оксфордські дебати є чудовим тренінгом для публічних виступів, так як учасники  мають змогу навчатися принципам побудови виступу, техніки та відповідного використання невербальної комунікації. Тому, на її думку, організація таких обговорень має надважливе значення для підготовки високоякісних публічних службовців.

Принцип дебатів опирається на традиції британської Палати громад, а тому учасники обговорення були поділені на дві команди. Зокрема, команду, яка відстоювала тезу обговорення  (сторона пропозиції) та  яка виступала проти (сторона опозиції).

У ході дискусії учасники розглянули цілий комплекс питань. Зокрема, мова йшла про систему освіти в Україні, реалізацію реформи в освітній галузі та проаналізовано діяльність МОН.

Доповідачі погодились, що освіта є найважливішим чинником економічного розвитку та соціального прогресу, а  тому вона потребує особливої уваги на загальнодержавному рівні.

Декан факультету «Державне управління та місцеве самоврядування» Анатолій Каляєв  відзначив належну підготовку слухачів, які брали участь в обговоренні. Він висловив  переконання на тому, що більшість занять в Інституті повинні проходити у такій творчій атмосфері.

Насамкінець  голова комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Ради слухачів Інституту Марія Васюник-Кулієва подарували усім, хто був присутнім на обговоренні, книги. «Ми написали офіційного листа до Львівської обласної державної адміністрації з проханням посприяти проведенню тренінгу, а також забезпечити учасників дебатів книгами. У ЛОДА  нам пішли на зустріч», - розповіла вона.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Проведено чергове засідання Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України

Про наміри продовжувати плідну співпрацю між регіональними інститутами Національної академії державного управління йшлося сьогодні на  засіданні Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. На переконання співрозмовників, така співпраця необхідна  для подальшої підтримки комунікативних зв’язків між слухачами НАДУ.

Під час зустрічі серед іншого було обговорено питання з підготовки до звітно-виборчої конференції, яка орієнтовно відбудеться 17 листопада 2016 року. На ній обиратиметься новий голова та правління слухацького самоврядування. За словами голови Ради слухачів Наталії Горун, представникам кожного із профільних комітетів необхідно підготувати інформацію про виконану роботу, за результатами якої звітуватимуть перед керівництвом та слухацьким активом Інституту. Співрозмовники погодилися скоординувати зусилля та провести злагоджену роботу.

Предметом домовленості сторони також визначили налагодження співпраці та взаємодії із слухачами першого курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Так, 20 жовтня 2016 року заплановано провести традиційне знайомство між слухачами першого та другого курсів факультету.

Наприкінці засідання члени слухацького самоврядування Інституту домовились про єдину координацію зусиль та взаємоузгодження усіх завдань.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Директор Інституту Володимир Загорський привітав слухачів факультету «Державне управління та місцеве самоврядування» з успішним стажуванням у Німеччині

Днями у Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України відбулося засідання Вченої ради. На зустріч були  запрошені слухачі другого курсу факультету «Державне управління та місцеве самоврядування». За результатами стажування слухачів нашого навчального закладу в Інституті державного управління, права та поліції (Німеччина) директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимир Загорський вручив їм сертифікати, які засвідчують успішність літнього навчання. Також директор Інституту високо оцінив результативність навчального процесу у ЛРІДУ НАДУ. Володимир Степанович побажав слухачам факультету держуправління якісної підготовки та успішного захисту магістерських робіт.

     
     
 
 

Окремо Володимир Загорський привітав й голову слухацької Ради Інституту Наталію Горун та нагородив її грамотою НАДУ  за активну участь у громадському житті Національної академії державного управління та її регіональних інститутів, перемогу у конкурсі «Національна академія державного управління при Президентові України очима слухачів». Грамотою НАДУ за кращу фотороботу «Навчитись сьогодні – бути лідером завтра» у цьому ж конкурсі нагороджено слухачку другого курсу магістерської програми «Місцеве самоврядування» Катерину Говеру.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Відбулося останнє засідання Ради слухачів Інституту у цьому навчальному році

На заключній зустрічі було проаналізовано діяльність Ради та розглянуто пропозиції подальшої роботи. Спершу увага співрозмовників зосереджувалась на реалізації заходів соціального характеру. Принагідно зауважимо, що впродовж року слухачі нашого Інституту мали можливість відвідати декілька закладів, в яких виховуються діти з особливими потребами. Зокрема, вони навідали вихованців Львівської спеціальної школи інтернат №104, а вже пізніше й вихованців Червоноградського навчально-реабілітаційного центру «Світанок». Представники слухацького самоврядування наголошували, що діяльність в цьому напрямі є пріоритетною, а тому соціальною роботою продовжуватимуть займатися й надалі.

Разом з тим в Інституті вдалося реалізувати й ряд святкових заходів. Також слухацький актив долучився до організації випускного вечора для випускників магістерської програми «Державне управління».

Вдалося також здійснити збалансовану роботу в інформаційному напрямі. Створено нову щоквартальну електронну газету «ЛРІДУ.info». Ведеться змістовне наповнення офіційного веб-сайту Львівського регіонального інституту інформаційним контентом, який висвітлює діяльність слухацької Ради.

Налагоджено обопільну співпрацю між слухачами Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України. Наприкінці минулого року одесити були запрошені до Львова, а вже згодом наші слухачі зі зворотнім візитом відвідали Південну Пальміру. Очільник слухацького самоврядування ЛРІДУ НАДУ переконує, що зв’язки між слухачами регіональних інститутів будуть розширюватись.

Наголошувалося також і на основних завданнях на наступний рік. Голова слухацького самоврядування Наталія Горун закликала до злагодженої й цілеспрямованої діяльності. Співрозмовники погодилися координувати спільні дії, а також домовилися про наступну робочу зустріч, яка відбудеться у вересні.

Голова Ради слухачів дала доручення комітету з питань зовнішніх зв’язків та інформації підготувати наступний номер електронної газети «ЛРІДУ.info» до кінця червня.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Слухачі факультету державного управління взяли участь в публічному обговоренні актуальних проблем соціальної та гуманітарної політики України

7 червня 2016 року у Львівському регіональному інституті державного управління відбулися оксфордські дебати на тему «Стан соціальної та гуманітарної політики сприяє соціально-гуманітарному розвитку України». Публічне обговорення було організовано відповідно до навчального плану з дисципліни «Управління соціальним і гуманітарним розвитком» серед слухачів спеціальностей «Державне управління» та «Місцеве самоврядування». 

За словами організатора  заходу кандидата фізико-математичних наук, професора кафедри політичних наук та філософії ЛРІДУ НАДУ Петра Шевчука, оксфордські дебати є чудовим тренінгом для публічних виступів, під час якого слухачі мають змогу навчитися підходам побудови виступу, техніки та відповідного використання вербальної і невербальної комунікацій.

Під час дискусії  було розглянуто цілий комплекс питань діяльності держави зі створення та регулювання соціально-економічних умов життя суспільства. Особливу увагу було зосереджено на шляхах усунення негативних наслідків функціонування ринкових процесів та підвищення добробуту членів суспільства.

Петро Шевчук високо оцінив підготовку слухачів, наголошуючи на їхній професійній компетентності та широкій обізнаності у різних сферах публічного управління.

За підсумками дискусії перемогла команда, яка відстоювала тезу дебатів.

 

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Співпраця між слухачами регіональних інститутів державного управління НАДУ продовжується

 

Слухачі Львівського регіонального інституту державного управління з триденним візитом завітали до Одеси. Вони охоче відгукнулися на запрошення слухачів ОРІДУ НАДУ при Президентові України.

Перший заступник директора Одеського інституту Микола Попов разом із в.о декана факультету державного  управління та місцевого самоврядування Ігорем Куспляком привітали львів’ян у стінах свого навчального закладу. Вони провели гостям екскурсію Інститутом, зокрема, ознайомили їх  з інфраструктурою навчального закладу, а також розповіли про особливості навчального процесу.

Програма перебування слухачів нашого інституту була насиченою, якою було передбачено екскурсію центральною частиною міста, візит до Одеської кіностудії та відпочинок на березі Чорного моря.

Слухачі обох Інститутів домовились про наступну зустріч у Львові вже восени.

Нагадаємо, що минулого року, взимку, слухачі Одеського регіонального інституту державного управління вже приїздили до Львова. З тих пір між слухацькими колективами сформувалися партнерські відносини.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Сьогодні у Львівському регіональному інституті державного управління святкували День вишиванки

Слухачі всіх спеціальностей факультету державного управління та місцевого самоврядування ЛРІДУ НАДУ при Президентові України долучилися до Всесвітнього Дня вишиванки. 

У цей день жителі України одягають національні вишиті сорочки як знак збереження культурної традиції та єдності нашого народу. Свято національного костюму є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Відзначають його у кожен третій четвер травня. Вже десятий рік поспіль українці святкують День вишиванки.

«Це не просто свято – це сповідування українських традицій, культури, апеляція до національної свідомості, патріотизму і духу єдності народу», – переконана голова комітету з питань з освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Ради слухачів Марія Васюник-Кулієва.

Довідково: Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Упродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАД


Львівський регіональний інституту державного управління НАДУ відвідали  студенти з Німеччини

Із шестиденним візитом до Львова завітала делегація студентів Інституту державного управління та права з німецького міста Майсен. Гості приїхали на запрошення ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. У рамках програми співпраці між нашими вишами вони взяли участь у семінарі на тему «Європейська інтеграція: виклики для публічного управління». За час свого перебування у столиці Галичини гості ознайомилися з організацією навчального процесу у нашому виші, мали фахові дискусії у Львівських обласній та міській радах, познайомилися з історичними пам’ятками міста, а також відвідали ряд музеїв.

За словами кандидата політичних наук, доцента кафедри політичних наук та філософії ЛРІДУ НАДУ Миколи Буника, візит німців до України свідчить про наміри нашого інституту поглиблювати тісну співпрацю з європейськими навчальними закладами, які готують фахівців у сфері публічного управління. «Загально відомо, що Україна перебуває у інтенсивному інтеграційному процесі. Для того, щоби бути конкурентними у Європі, на загальноєвропейському ринку праці потрібно навчатися за європейськими стандартами, обмінюватися найкращим досвідом. Йдеться, насамперед, про розвиток таких компетентностей як міжкультурна комунікація, відкритість у спілкуванні, здатність дискутувати на професійному рівні, знання іноземних мов. Хочу наголосити: одна справа, коли наші слухачі здобувають знання, вивчаючи теоретичні питання у навчальних аудиторіях, інша – коли вони мають можливість більш вільно проявляти себе у неформальній атмосфері, спілкуючись зі своїми колегами з Німеччини, обмінюватись професійним досвідом», – сказав Микола Зиновійович, додаючи, що це перший візит гостей із Майсена до Львова.

Микола Буник розповів, що контакти між ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та Інститутом державного управління і права існують з 2011 року. «Тоді вперше до Німеччини поїхало шестеро наших слухачів. Пізніше з ознайомчим візитом до нас завітав директор німецького вишу. За результатами доповіді директора вчена рада Інституту в Майсені схвалила підписання договору з нашим Інститутом про співпрацю. У 2012 році між нашими навчальними закладами було підписано обопільну угоду».

«Уже тричі, 2011, 2013, 2015 року наші студенти брали участь у літньому факультеті в Майсені, який проводиться з 2001 року. Загалом кількість учасників факультету сягає 250 осіб, більшість з яких студенти німецьких вишів. Окрім німецьких студентів, до Майсена приїжджають студенти з Польщі, Чехії і України. ЛРІДУ є єдиним вищим навчальним закладом з України, який бере участь в цьому факультеті.», – резюмував Микола Буник.

Марі Зоммер, студентка останнього курсу Інституту державного управління та права Майсен, поділилася своїми враженнями про Львів. «Я перший раз у Львові, таке враження, що знаходишся у Відні. Багато знайомих розповідали мені наскільки Львів є чудовим містом. Тепер я у цьому переконалася. Я була у багатьох містах  Європи, які є менш європейськими, аніж Львів», – підкреслила вона. Марі Зоммер відзначила, що в місті надзвичайно хороша атмосфера та привітні люди. «Нам приємно було зустрічатися із людьми у Львівській міській та обласній радах. Я помітила, що розмови з боку посадовців були не тільки цікавими, а й самокритичними. Вони давали вичерпні відповіді на наші запитання. Зокрема, ми цікавилися останніми подіями в Україні, оскільки знаємо, що ваша держава знаходиться в стані збройного конфлікту із Російською Федерацією. У результаті неоголошеної війни було анексовано частину вашої території. Ми також говорили про кризу біженців у Німеччині. Ви також зіткнулися з таким явищем. Багато ваших громадян були змушені покинути свої домівки, рятуючись від збройної агресії».

 

Німецькі студенти Антьє Шелін та Міхаель Кюнцельман також розповіли по свої враження від перебування у Львові. «Я особисто вражений наскільки Львів є європейським містом. Ми навіть не відчували, що знаходимось далеко від власного дому. Тут ми познайомилися з хорошими, дружелюбними людьми», – підкреслив Міхаель Кюнцельман, – Наступного року я планую приїхати сюди з друзями. Я рекомендуватиму їм, в першу чергу, відвідати історичний центр міста, аби відчути атмосферу львівських кав’ярень, яка нагадує Відень. Також ми помітили, що у вас багато костелів та церков. Все це на нас справило надзвичайно позитивне враження». Антьє Шелін висловила впевненість, що обмін досвідом між слухачами обох вишів може стати позитивним імпульсом для подальшої співпраці. Усі гості з Німеччини відзначили гостинність та відкритість слухачів ЛРІДУ НАДУ.

Візит студентів з Майсена є частиною інтенсивної співпраці між ЛРІДУ та німецькими вишами. За словами Миколи Буника, вже у червні двоє слухачів нашого вишу візьмуть участь у літній школі в Берліні, на початку липня львівська делегація відвідає Інститут державного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія, що у Ґюстрові, а вже 14 липня Львів знову відвідають студенти з Німеччини.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Слухачі нашого Інституту завітали в гості до вихованців Червоноградського навчально-реабілітаційного центру «Світанок»

У середу, 11 травня, слухачі Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України завітали до вихованців Червоноградського навчально-реабілітаційного центру «Світанок». Гості привезли з собою чимало подарунків. Вихованці ж Центру підготували для них театралізовану виставу.

Директор навчального закладу Ніна Стащак не приховувала своєї радості від візиту слухачів нашого Інституту , а також висловила сподівання, що такі зустрічі можуть стануть традиційними. «Ми надзвичайно раді, що ви завітали до нас, раді за те душевне тепло, яке ви сьогодні подарували дітям, – розповідає вона. – Це хороша справа зустрічатись з дітками. Дякуємо вам та будемо раді вас бачити надалі».

За словами Ніни Стащак, навчальний заклад розпочав свою діяльність у 2000 році. У ньому працюють фахові люди, «які не є байдужими до дітей з обмеженими можливостями». Ніна Андріївна стверджує, що вони намагаються створювати максимально комфортні умови та затишок для вихованців. Наразі в навчально-реабілітаційному центрі перебуває 167 дітей та працює тут 81 працівник, зокрема, це педагоги та технічний персонал. Вона також повідомила, що в Червоноградському навчально-реабілітаційному центрі працюють над реалізацією нових навчальних програм. Зокрема, з вересня втілюватиметься новий проект із надання професійного навчання. Створюватимуться чотири професійні групи зі столярної, швейної, кулінарної справ, а також із програмування, підкреслила Ніна Стащак.

Голова Ради слухачів Львівського регіонального інституту державного управління Наталія Горун поділилася своїми враженнями від перебування в Червоноградському навчально-реабілітаційному центрі: «Дітки вражали нас своїми талантами: співали, танцювали, грали на незвичайних музичних інструментах - дощовицях. Стіни центру тішили нас результатами творчості учнів: малюнками, аплікаціями, вишивками нитками, бісером, картинами із соломи. Також дітки освоюють техніку скрапбукінгу, квілінгу, валяння з шерсті і ще багато-багато іншого. Одразу зрозуміло, що у Центрі працюють професіонали та люди, віддані своїй справі. Директор Центру Стащак Ніна Андріївна та і увесь педагогічний колеткив «Світанку» – люди з великим серцем, за що їм низький уклін! Вразило те, що дітки, бачачи директора, відразу бігли її обіймати. Вперше мала можливість спостерігати таке, а це ставлення багато про що говорить: що діток там люблять і леліють».

Голова комітету з питань з освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Марія Васюник-Кулієва у коментарі відзначила, що закладі надзвичайна увага приділяється всебічному розвитку дітей, зокрема патріотичному вихованню.

Рада слухачів висловлює подяку усім, хто долучився до збору речей, іграшок та пожертв для діток.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Представники Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ привітали викладачів та слухачів з прийдешнім Великоднем

У Львівському регіональному інституті державного управління відбулися передсвяткові заходи, присвяченні великому християнському святу – Великодню.

З цієї нагоди в навчальному закладі було представлено святкову експозицію «Пасхальний кошик», на відкриття якої завітали слухачі усіх спеціальностей факультету державного управління та місцевого самоврядування. 

За словами голови комітету з питань культурно-масових і спортивних заходів Катерини Говери, мета заходу полягала у популяризації духовної спадщини України, а також збереженні її великодніх традицій.

Вітаючи присутніх, очільник слухацької Ради Наталія Горун побажала слухачам щастя, віри, добра й благополуччя.

Керівник комітету з освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Марія Васюник-Кулієва бажала присутнім радісних великодніх свят, щастя й злагоди, а нашій державі довгоочікуваного миру й процвітання.

По завершенню заходу представники Ради слухачів завітали на засідання спеціалізованої Вченої ради, де вручили викладачам та керівництву Інституту листівки із привітаннями.

 

 

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Представники слухацького активу ЛРІДУ НАДУ окреслили ключові завдання своєї діяльності

20 квітня 2016 року у Львівському регіональному інституті відбулися загальні збори слухачів. На зборах було прийнято нове Положення Ради слухачів, а також затверджено план їхньої діяльності. Окремо було обговорено цілу низку питань.

Учасники наради вже вкотре акцентували увагу на пріоритетності роботи у соціальному та культурному напрямках. Тому найближчим часом вони відвідають вихованців Червоноградського навчально-реабілітаційного центру «Світанок», а також завітають в гості до учнів Львівської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням еколого-правового профілю «Надія» із лекцією «Україна очима молоді». Разом з тим слухацький актив ЛРІДУ планує навідати і підопічних Львівської спеціальної школи-інтернат №104, що у Брюховичах. Слухачі планують облагородити територію школи, висадивши зелені насадження.

Члени засідання також наголошували, що ключовим завданням є проведення конкурсу «Інститут має талант». За результатами обговорення голова Ради слухачів дала доручення комітету з питань зовнішніх зв’язків та інформації поінформувати слухачів та студентів Інституту про умови його організації.

Окрім того, члени Ради слухачів ініціюють слухачам та працівникам Інституту 19 травня долучитися до Всесвітнього Дня вишиванки».

На порядку денному розглядалися й інші питання. Зокрема, співрозмовники скоординували позиції щодо проведення в ЛРІДУ гумористичного конкурсу КВК серед команд регіональних інститутів. У цьому контексті було розглянуто організаційні аспекти  конкурсу.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації ЛРІДУ НАДУ при Президентові України


Представники ЛРІДУ НАДУ взяли участь в обговоренні шляхів вирішення актуальних проблем України

5 квітня 2016 року відбулася зустріч Президента Світового Конгресу Українців», Доктора Honoris Causa Національного університету «Львівська політехніка» Євгена Чолія з представниками громадськості міста Львова.

Слухачі, студенти вишів та гості міста взяли активну участь в обговоренні на теми, які сьогодні є актуальними для України. Зокрема, розглядалися питання, які стосуються її інтересів, безпеки, ефективних дій у боротьбі з зовнішньою агресією

За час свого президентства Євгену Чолію вдалося не лише консолідувати українську спільноту за кордоном, але й вивести діяльність Світового Конгресу Українців, зміцнити двадцяти мільйонну діаспору українства за кордоном.

Представник Слухацької Ради ЛРІДУ НАДУ Катерина Мельничук та аспірант Інституту Валерій Мацкевич у рамках програми зустрічі мали можливість спілкуватися з громадськими та політичними діячами, зокрема головою Світової федерації українських лемківських об'єднань, радником голови Львівської обласної ради.

Довідково:
За фахом Євген Чолаї є юристом. З 1982 р. - член Палати адвокатів Квебеку та старший партнер однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку - Лавер, де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів.

Отримав ряд нагород, зокрема Діамантову ювілейну медаль королеви Єлизавети ІІ, Золоту ювілейну медаль королеви Єлизавети II. орден України «За заслуги» ІІІ ступеня.

Світовий Конгрес Українців представляє інтереси понад 20 мільйонів українців, об'єднує в Своєму складі українські організації з 34 країн та підтримує зв'язки з українцями ще 15 країн. Заснований у І967 р. СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією в Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

 


Рада слухачів нашого Інституту ініціює створення турніру з КВК серед команд регіональних інститутів,

а також працює над реалізацією нових соціальних проектів

Правління Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ  має намір організувати турнір з КВК серед команд регіональних інститутів НАДУ при Президентові України. Про це повідомила голова слухацького самоврядування Інституту Наталія Горун.

За її словами, така ініціатива сприятиме розширенню співпраці між слухацькими Радами. «Основне завдання, яке ми перед собою ставимо, – відновлення дружніх відносини між слухачами Національної академії державного управління та її регіональними інститутами, – наголосила вона. – Наприкінці минулого року ми налагодили обопільну співпрацю із слухачами ОДРІДУ. Цього ж року до Львова плануємо запросити слухацькі активи одразу з усіх інститутів  Національної академії».

Турнір планують організувати у стінах Львівського регіонального інституту. Формат проведення гумористичного конкурсу поки узгоджується.

Наталія Горун також повідомила, що на засіданні Ради слухачів обговорювалися й інші важливі питання. Зокрема, мова йшла про необхідність організації святкового заходу для підопічних Львівської спеціальної школи-інтернату №104 до Дня захисту дітей. Співрозмовники констатували важливість роботи в соціальному напрямі. Тому вже найближчим часом слухачі ЛРІДУ НАДУ  відвідають ще й вихованців Червоноградського навчально-реабілітаційного центру «Світанок».

Окремо на засіданні відзначалося й про проведення конкурсу «Інститут має талант».

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Стартував щорічний конкурс «Національна академія державного управління при Президентові України очима слухачів»

7 грудня 2015 року в Національній академії та регіональних інститутах державного управління розпочався конкурс «Національна академія державного управління при Президентові України очима слухачів».

Як пояснюють організатори, конкурс проводиться щорічно. Основна мета – реалізація творчого потенціалу слухачів та студентів НАДУ і регіональних інститутів держуправління, а основне завдання заходу полягає у стимулюванні їх активної життєвої позиції та підвищенні інтересу до діяльності навчального закладу.

«Учасниками конкурсу можуть бути як окремі слухачі й студенти, так і авторські колективи», – йдеться у положенні про конкурс, опублікованому на офіційному веб-сайті Національної академії державного управління.

Кількість поданих робіт не обмежена. На кожне конкурсне завдання подається окрема заявка. Роботи, які не супроводжуються реєстраційною формою, до участі не допускаються. Мова конкурсних робіт українська та англійська. Творчі завдання приймаються у чотирьох номінаціях, зокрема: краща фоторобота, краща відеоробота, краща презентація, краще есе.

Принагідно зауважимо, що конкурс проводиться у три етапи. На першому, який проходить з 7 грудня 2015 року до 16 квітня 2016 року, організаційний комітет Національної академії здійснюватиме прийом робіт. На другому визначатимуть фіналістів за номінаціями (з 18 квітня до 20 травня 2016 року). На третьому етапі, який відбуватиметься з 18 до 31 травня 2016 року, підбиватимуть підсумки конкурсу та буде проведено виставку робіт в Національній академії державного управління у Києві. Переможців конкурсу нагородять почесними грамотами та заохочувальними призами.  

З детальною інформацією щодо конкурсу та вимог до творчих робіт можна ознайомитись, натиснувши сюди.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Слухачі першого курсу ЛРІДУ НАДУ привітали директора Інституту з ювілеєм

За ініціативи активу слухацького самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління слухачі першого курсу привітали директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента Національної академії наук України, доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії економічних наук України, члена Ради Західного наукового центру НАН України Володимира Загорського із 60 річчям.

Вітаючи директора Інституту з ювілеєм, голова комітету з культурно-масових та спортивних заходів Катерина Говера наголосила: «60 річчя – це не тільки досвід та роки, а ще й повага, заслуги й пошана. Зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, окриленого настрою, родинного щастя та Божих благословінь».


Наталія Горун: Сподіваюся на ще більшу ефективність у роботі слухацької Ради

4 лютого відбулося перше у цьому році засідання слухацької Ради ЛРІДУ НАДУ.

На зустрічі йшлося про першочергові напрямки діяльності. Учасники засідання обговорили ідею з відзначення Дня Святого Валентина в стінах навчального закладу. Відзначалося також про необхідність належної організації та проведення святкового вечора для випускників магістерської програми «Державне управління» Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України. «Наше завдання полягає у продовженні активної діяльності. Скоординована та злагоджена робота наприкінці минулого року дала позитивні результати», – сказала вона, додавши, що сподівається на ще більшу ефективність у роботі слухацької Ради.

У той же час особливу увагу було зосереджено питанню створення в Інституті електронної газети. Учасники засідання високо оцінили таку ініціативу. Наталія Горун представила проект видання, розроблене комітетом з питань зовнішніх зв’язків та інформації. Співрозмовники погодилися, що старт нової газети сприятиме підвищенню інформування громадськості про діяльність слухацької Ради та Інституту в цілому.
У цьому контексті голова Ради слухачів повідомила, що газета складатиметься з інформаційного контенту, який раніше публікувався на веб-сайті Інституту. «З метою належного інформування громадськості ми досить-таки активно публікуємо новинні матеріали на офіційному веб-ресурсі ЛРІДУ НАДУ. Також наш контент поширюється у соціальних мережах. На моє глибоке переконання, є ще й необхідність у відновленні практики зі створення газети. Раніше такі видання у нашому Інституті були», – резюмувала Наталія Горун.

В цілому співрозмовники відзначили продуктивний характер розмови та висловили зацікавленість у подальшій діяльності..

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ


Керівництво Інституту на відкритті новорічної ялинки високо оцінило діяльність Ради слухачів

Сьогодні, 24 грудня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося урочисте відкриття новорічної ялинки. Участь в святковому заході взяли керівництво, слухачі та студенти навчального закладу.

У своєму виступі перший заступник директора Інституту Олександр Сушинський відзначив роботу слухацького самоврядування. За його словами, робота слухацької Ради була відчутною з першого дня її функціонування. «Слухачі нашого Інституту проявляють ініціативу в проведенні заходів соціального характеру. Ваша робота була позитивно відзначена керівництвом Інституту, – наголосив, звертаючись до присутніх, Олександр Сушинський.

Також він привітав слухачів та студентів ЛРІДУ НАДУ з прийдешніми новорічно-різдвяними святами і побажав їм міцного здоров’я, витримки та благополуччя.

Своєю чергою, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв подякував слухацькому колективу державного управління за активну роботу. «Хочу наголосити, що вже традиційно наша слухацька Рада долучається до активної діяльності. Як результат, маємо першу подяку  за надану доброчинну допомогу до дня Святого Миколая  вихованцям Львівської спеціальної школи-інтернат №104 від керівництва навчального закладу. Дозвольте мені вручити цю подяку голові слухацької Ради Наталії Горун та побажати, щоб це було тільки першим кроком їхньої діяльності», – відзначив декан факультету.

Від іменні слухацького колективу голова Ради слухачів Наталія Горун подякувала адміністрації Інституту за створенні умови для навчання. Вона також відзначила роботу Правління.

Голова слухацької Ради побажала студентам й слухачам Інституту миру, спокою, родинного щастя й впевненості у майбутньому.

Окрім того, зі словами привітання до присутніх звернулися й старости груп першого курсу факультету державного управління та місцевого самоврядування. Одразу по завершенню урочистої частини, в Інституті запалала новорічна ялинка.

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ

Слухачі Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відвідали місто Львів

З триденним візитом до Львова завітали слухачі денної форми навчання Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ. Гості приїхали на запрошення Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Львівського інституту Анатолій Каляєв наголосив на важливості налагодження партнерських відносин між інститутами Національної академії. На його переконання, це дасть можливість поглибити співпрацю між навчальними закладами у різних напрямах. Вітаючи гостей у стінах закладу, Анатолій Олександрович побажав їм плідної праці та цікавих дискусій.

Слухачі та викладацький склад Львівського інституту організували  засідання  круглого столу, під час якого йшлося про проблемні аспекти державної служби. Модератором обговорення виступила доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Галина Дзяна. Участь в заході взяли кандидат економічних наук, заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев, заступник директора з виховної роботи, доцент кафедри політичних наук і філософії Ірина Кіянка, слухачі першого курсу Львівського та Одеського інститутів.

Спілкуючись з учасниками круглого столу, Андрій Ліпенцев наголосив на тому, що сьогодні в суспільстві відбуваються суттєві трансформаційні процеси, змінюється середовище, а перед державними службовцями завдання при прийнятті управлінських рішень. На його думку, слухачі інститутів НАДУ мають зосередити увагу на навчальному процесі, акумулювати всі зусилля, аби вже найближчим часом вони спряли розв’язанню соціально-економічного розвитку та могли надавати якісні публічні послуги громадянам. «У вас є всі можливості, щоб адаптуватися до змін, які сьогодні мають місце у системі публічного управління. Ви повинні будувати сильну у всіх аспектах міжнародної діяльності державу, - підкреслив науковець.

В. о  декана факультету державного управління та місцевого самоврядування Одеського регіонального інституту держуправління Ігор Куспляк підкреслив, що мета їхнього візиту полягає у налагодженні діалогу із львівськими слухачами та відновленні співпраці між слухацькими радами. «Очікую на продовження співпраці між слухацькими радами, які впродовж тривалого часу продуктивно функціонували. Також хочемо познайомитися з досвідом роботи вашого Інституту, розповісти про свої здобутки, організацію навчального процесу», – сказав він. – Якщо говорити відверто, то в нас теплі стосунки завжди були із Львівським та Харківським інститутами. Львів – це відкрите місто, яке завжди налаштоване на співпрацю».

Одразу по завершенню обговорення, слухачі ЛРІДУ НАДУ підготували для гостей з Півдня України цікаву й насичену програму.  Гості мали можливість познайомитися з історичною частиною міста Львова, побувати в рамках екскурсії у визначних місцях столиці Галичини.

Очільник самоврядного слухацького органу Львівського інституту Наталія Горун вкотре наголосила на важливості підтримання партнерських відносин з представниками регіональних інститутів НАДУ при Президентові України. Спільно з головою Ради слухачів ОРІДУ НАДУ Олегом Рогульським було розглянуто можливість подальшого розширення двосторонніх відносин.

Олег Рогульський високо оцінив зусилля слухачів ЛРІДУ НАДУ в організації їх перебування у Львові та наголосив: «Впевнений, що це тільки початок наших партнерських стосунків і, відповідно, ми запрошуємо влітку вас до себе. Переконаний, що такі зустрічі, обміни досвідом стануть для нас традиційними».

Комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ

Реалії АТО

8 грудня 2015 року у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася зустріч студентів та слухачів інституту із Тимуром Баротовим – капітаном ІІ рангу, підполковником запасу батальйону «Айдар» ЗСУ, який розповів про реалії АТО.

У актовому залі інституту був представлений фільм під назвою «Айдар. Щоденник солдата». Фільм створений для того, щоб «відкрити очі» усім українцям, адже на телебаченні та у ЗМІ приховують справжні факти АТО.

Фільм змонтований  на основі короткометражних відеоматеріалів, які були зафіксовані під час шістнадцяти днів перебування у серпні місяці 2014 року у зоні АТО, і якби це не звучало, проте символічно завершується великими, гучними «феєрверками» 24 серпня на ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. Неймовірна кількість поранених, а також загиблих військовослужбовців та мирних жителів, які хотіли врятуватися. Вони їхали колоною із білими прапорами, проте ворога це не зупинило… і до сьогодні.

Переглянувши кадри починаєш розуміти, що ті хлопці-герої залишаються нашою надією. І потрібно вірити у краще майбутнє і боротися до останнього подиху. Виконання гімну України на завершення фільму показує, що патріоти є і вони не дозволять забрати нашу землю, знищити наші традиції, викорінити нашу мову.

«Ми переможемо, бо з нами Бог» - наголосив Тимур Баротов.

Голова студентської ради Артур Гураш та слухач ІІ курсу Людмила Ткачук після перегляду фільму «Айдар. Щоденник солдата» були залучені до відеокоментарів, які будуть зафіксовані у широкомасштабному українському проекті про згадки АТО.

Ми маємо знати ПРАВДУ!!!


Відбулося перше засідання новообраної Ради слухачів

У вівторок, 1 грудня 2015 року, в ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбулося перше засідання новообраної  Ради слухачів.

На зустрічі були окреслені напрямки діяльності правління. За словами Наталії Горун, є необхідність у скоординованій діяльності, оскільки вже незабаром буде проведено декілька анонсованих заходів. У День Святого Миколая слухацький колектив планує привітати вихованців загальноосвітньої школи інтернат №104, що у Брюховичах. Також запланований приїзд до Львова слухачів Одеського регіонального інституту державного управління. «Для нас є важливим налагодження дружніх відносин із представниками інших регіональних інститутів», - сказала вона.

Разом з тим на зустрічі мовилося й про напрямки діяльності кожного з профільних комітетів. Так, заступник голови, представник гуртожитку Христина Тодощук спільно з головою комітету з питань гуртожитку та захисту прав та інтересів слухачів Павликом Іваном запевнили, що вже на найближчому засіданні Ради слухачів озвучать першочергові проблеми, над якими потрібно працювати у гуртожитку.

Голова комітету освітньо-наукової та соціальної роботи Марія Васюник-Кулієва  наголосила на тому, що потрібно розробити чіткий план проведення заходів соціального спрямування на наступний рік.

У свою чергу, голова комітету культурно-масових заходів Катерина Говера говорить, що потрібно в Інституті популяризувати національні традиції. Тому основний акцент  потрібно робити на проведенні святкових тематичних заходів, залучаючи  велику кількість слухачів та студентів навчального закладу.

На важливості роботи в інформаційному сегменті наголосив голова комітету з питань зв’язків та інформації Денис Тиняний. За його словами, є нагальна необхідність у проведенні широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи про діяльність Ради серед громадськості.

Комітет з питань зовнішніх зв'язків та інформації Ради слухачів


Слухачі ЛРІДУ НАДУ при Президентові України обрали нового голову Ради слухачів

26 листопада 2015 року в Львівському регіональному інституті державного управління при Президентові України відбулася звітно-виборча конференція, на якій слухачі факультету державного управління та місцевого самоврядування обирали нового голову Ради слухачів.

Участь в конференції взяли декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв, слухачі першого та другого курсів Інституту. За результатами голосування впевнену перемогу здобула слухачка групи ДУд-11 Наталія Горун, яка й очолила Раду. Заступником голови, секретарем Ради обрано Вадима Табакеру, а заступником голови, представника гуртожитку - Христину Тодощук. Профільний комітет з питань гуртожитку, захисту прав та інтересів слухачів очолив Іван Павлик, комітет освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи ? Марія Васюник-Кулієва, комітет культурно-масових та спортивних заходів – Катерина Говера, а комітет з питань зовнішніх зв’язків та інформації - Денис Тиняний.

Колишній голова Ради слухачів Юрій Горун задоволений результатами виборів, оскільки вважає, що самоврядний слухацький орган очолила людина, яка має безпосередній досвід роботи як у соціальній сфері, так і в сфері молодіжної політики. «Сподіваюся на те, що робота нового правління буде ще більш дієвішою та ефективнішою, - підкреслив Юрій Горун. Він також наголосив на тому, що задоволений діяльністю своєї команди, з якою пропрацював впродовж останнього року. Юрій Горун виокремив ряд заходів, які вдалося реалізувати, очолюючи Раду. Так, зокрема, минулого року у День Святого Миколая слухачі Інституту подарували справжнє свято вихованцям Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №104, що в Брюховичах. А вже через декілька днів вони відвідали поранених бійців АТО, які перебували на лікуванні у Військовому-медичному клінічному центрі західного регіону. «Ми намагалися всіляко підтримувати українських бійців, які беруть участь у зоні проведення АТО», - додав колишній очільник Ради.

Юрій Горун рекомендує новому складу правління налагодити партнерські відносини із слухачами інших регіональних інститутів.«На жаль, ми не встигли обмінятися досвідом з представниками інших регіональних інститутів НАДУ, бо не мали таких можливостей в зв’язку із ситуацією, яка сьогодні має місце в державі», - сказав він.

Разом з тим він запевнив нове керівництво слухацького органу у своїй підтримці.

Новий голова Ради слухачів Наталія Горун планує реалізувати ряд тематичних заходів, які популяризуватимуть Інститут. Зокрема,  основний акцент нове слухацьке правління робитиме на проведенні благодійних заходів, оскільки це є дуже важливим у теперішній час. Серед основних пріоритетних напрямів діяльності новий очільник слухацької Ради вбачає у налагодженні системної співпраці з представниками інших регіональних інститутів НАДУ.

Також вона відзначила ефективну роботу колишнього правління. «Основну свою діяльність вони спрямовували на заходи соціального спрямування. Їм вдалося залучити багатьох слухачів Інституту до волонтерської діяльності. У час війни проведення таких заходів є надзвичайно важливим. Тому у своїй роботі ми обов’язково враховуватимемо успішній досвід попереднього колективу», - підкреслила голова Ради слухачів.

Наталія Горун закликає громадські організації до співпраці, а також наголосила, що планує налагодити партнерські відносини із Студентською Радою Львова.

На переконання слухача першого курсу факультету державного управління Олександра Величка, вибори голови слухацької Ради відбулися демократично та прозоро, так як це вимагає чинне положення. «Всі мали можливість, рівною мірою, представити своїх кандидатів на посаду голови Слухацької ради, так і її членів. Мені здається, що особливо якихось розбіжностей не було. Всі одностайно підтримали кандидатів, які є достойними. Очікую, що вони зададуть нового імпульсу в роботі, спрямують свою діяльність у правильне русло. Вважаю, що вони виправдають надії, які на них покладає керівництво Інституту», - сказав він, додаючи, що новому керівництву слухацького органу потрібно працювати над популяризацією навчального закладу.

- Думаю, перше над чим їм варто працювати - це над популяризацією самого Інституту. Потрібно доносити до суспільства через засоби масової інформації реальні здобутки і досягнення, які має Інститут. А йому, відверто, є чим пишатися, - підкреслив  Олександр Величко, - Окрім того, вважаю, що слухачів Інституту потрібно долучати і до наукових конференцій та тематичних семінарів. Переконаний, що нова слухацька рада окреслить перед собою коло проблемних питань та напрацює, відповідно, механізм із їх покращення.

Комітет з питань зовнішніх зв'язків та інформації Ради слухачів


Участь слухачів Інституту в конференції

1-2 жовтня 2015 р. відбулася Міжнародна конференція «Лібералізм, посткомунізм і реформи» з циклу «Людвіг фон Мізес і сучасні суспільства», у якій активну участь взяли слухачі Інституту: Лариса Почтова, Христина Романчук, Марія Васюник-Кулієва, Оксана Жуцька.

«Лібералізм є доктриною, спрямованою виключно на поведінку людей  у цьому світі. Сьогодні також уже не досить формувати своє уявлення про лібералізм, вивчаючи праці його видатних засновників. Лібералізм не є завершеною доктриною або сталою догмою. Навпаки, він є застосуванням наукових теорій до суспільного життя людини».

Людвіг фон Мізес

В рамках конференції молоді науковці провели дискусію «Перспективи лібералізму в сучасних суспільствах» за участі міжнародної організації ЕSFL (Європейські студенти за свободу), що об’єднала в спільному діалозі доповідачів – гостя із Словенія Рока Новака та з Австрії Роланда Фрітца – і слухачів спеціальності «Місцеве самоврядування»: Катерину Говеру, Галину Ткачук, Вадима Табакеру, Юлію Ковальчук та слухачів другого курсу спеціалізації «Управління державними інституціями»: Людмилу Ткачук, Андрія Гвоздика, Мар’яну Сулік, Мар’яна Блажівського, які були волонтерами конференції.

Цікаві доповіді спікерів, обмін досвідом громадської й політичної діяльності стали добрим стимулом до реалізації нових підходів до державного управління й інтелектуального саморозвитку.

«Людське суспільство є об’єднанням людей для спільної діяльності».

Лібералізм у класичній традиції  

Людвіг фон Мізес

9 вересня 2015 року в ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбулась звітна конференція за результатами стажування слухачів ІІ курсу денної форми навчання за спеціальністю «Державне управління» у центральних органах державної влади України,  Вищій школі економіки і права (м.Берлін, Німеччина), літній школі «Ми у Європі»(м. Майсен, Німеччина) та стажування у Вищій школі державного управління і поліції (м. Гюстроф, Німеччина).

Про набутий досвід виконання завдань, обов’язків та практичну роботу у центральних органах державної влади України доповідали Козловська Христина та Дорош Уляна, що стажувались у Адміністрації Президента Україна; Віхоть Галина та Лазорищак Мирослава у Секретаріаті Кабінету Міністрів України, Адамська Олена у Головному слідчому управлінні Міністерства внутрішніх справ України, Сулік Мар’яна у Міністерстві юстиції України та Ткачук Людмила у Міністерстві культури України. Слухачі відмітили, що неоціненний досвід, який вони отримали при проходженні стажування обов’язково допоможе їм у написанні магістерських робіт та майбутній роботі.

Тетяна Кульба та Маряна Сулік доповідали про навчання у Вищій школі економіки та права (HWR) за напрямком “Support for Democracy in Ukraine”, що проводилася з 7-20 червня 2015 року. Програма літньої школи включала як лекції від професорів HWR, так і запрошених спеціалістів. Окрім теоретичних занять студенти відвідали Бундестаг та Бундесрат, адміністративний суд міста Берлін, відділок поліції та органи місцевого самоврядування. До участі у заняттях долучались також і німецькі студенти.  Особливу увагу організатори приділили менеджментській грі під назвою «Hurricane over Odessa». Учасники були поділені на групи, які взаємодіяли задля подолання наслідків стихійного лиха – потопу. За результатами стажування слухачі отримали відповідні сертифікати та подяки.


ДЕНЬ РАДОСТІ І НАДІЇ!!!

Щороку в перший день літа святкуємо Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними.

1 червня у міжнародний день захисту дитини слухачі ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Горун Юрій, Дорош Уляна та Козловська Христина долучилися до проведення IІ семінару «Special Olimpics – Lviv» для дітей з вадами розумового розвитку та їх батьків, що відбувся у Львівському кіноцентрі. Основною метою заходу є промоція спорту серед дітей з особливими потребами. Під час семінару батьки мали можливість поспілкуватися з представниками ДЮСШ про методи залучення їхніх дітей до систематичних занять спортом. Поки дорослі були зайняті команда аніматорів-волонтерів розважала їх дітей. Семінар відвідали більше п'ятдесяти сімей.


СПОРТ - СКЛАДОВА НАШОГО ЖИТТЯ

«Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо.

З метою пропагування здорового та спортивного способу життя 20 травня слухачі магістратури ЛРІДУ НАДУ взяли участь у спортивних заходах з нагоди Дня здоров’я.

Спільно із студентами Інституту слухачі прийняли участь у спортивних змаганнях та туристичних конкурсах: перетягування канату, стрибки в мішках, стрибки на скакалці, біг в обручі, конкурс туристичної пісні, конкурс на найсмачніший куліш та ін. Переможці  були нагородженні солодкими подарунками.

Вітаємо команду слухачів ДУ, яка здобула 6 перемог у 9 заявлених конкурсах та змаганнях!!!


Представники інституту відвідали поранених бійців АТО

23 грудня 2014 року, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Кіянка, голова Ради слухачів Юрій Горун та заступник голови Ради слухачів Ольга Куцик-Трускавецька відвідали поранених бійців – учасників  АТО, які перебувають на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі західного регіону.

Вже вкотре представники Інституту побували у військовому госпіталі, де на них, як на добрих друзів, завжди чекають ті, хто, виконуючи бойові завдання у межах АТО, на сході України, отримав важкі, здебільшого вогнестрільні, осколкові поранення, контузії та термічні опіки полум’ям.

Їм, відважним бійцям за незалежність країни, сьогодні потрібна моральна підтримка, добре слово та увага. У цьому переконались і керівник штабу допомоги бійцям АТО Ірина Кіянка, і ті педагоги та слухачі Інституту, які, одного разу відвідавши поранених, не залишають їх наодинці.

Тому, окрім солодощів, води та теплих речей, зібраних штабом допомоги бійцям АТО при Львівському регіональному інституті державного управління, звичайно ж, подарували бійцям тепло своєї душі.. Як зауважує Ірина Кіянка, такі зустрічі, насправді, потрібні не тільки відважним бійцям, але й нам, адже той патріотичний дух, яким наповнена атмосфера лікарняних палат, українська символіка та велика кількість малюнків від діточок, що дбайливо зберігають поранені, додає нам гордості за наших героїв та віри у перемогу.

Ірина Кіянка та слухачі інституту побажали нашим захисникам швидше одужувати та повертатися до своїх рідних.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Слухачі інституту подарували діткам свято до Дня Святого Миколая

18 грудня 2014 року, слухачі Львівського регіонального інституту державного управління, з нагоди Дня Святого Миколая, привітали вихованців Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №104, що у Брюховичах.

Основним подарунком слухачів нашого інституту для діточок інтернату стала вистава «До нас іде Миколай» - колективу Львівського культурно-мистецького центру «Острів дитинства», який упродовж останніх восьми років створив чотири музичні, одну – драматичну виставу та художній фільм, понад 50 оригінальних пісень та хореографічних постановок, 19 випусків дитячої розважальної програми. 

Щастю та радості діточок – не було меж, адже кожен у той день отримав ще й свого, солодкого подарунка від Святого Миколая Чудотворця.

«День Святого Миколая – одне із найбільш світлих та радісних християнських свят, яке сповнене теплом, увагою та любов’ю, милосердя і щедрості. Всі ми повинні ділитися своєю любов’ю із діточками, бути добрими, допомагати іншим, особливо найбільш нужденним» - зазначив голова Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Юрій Горун.

Рада слухачів висловлює щиру подяку слухачам групи Дуд-11 – Петру Боровцю та Уляні Дорош, за найбільш активну участь у підготовці та організації цього благодійного заходу, та бажає, щоб щедрий Святий Миколай приніс мир, добро, щастя та благополуччя кожній родині та рідній Україні.

У ці святкові передріздвяні дні слухачі магістратури, під керівництвом організатора та натхненника багатьох благодійних акцій, керівника штабу допомоги бійцям АТО, доцента кафедри політичних наук та філософії Ірини Кіянки подарували тепло своєї душі вихованцям сиротинців, пораненим бійцям, які перебувають на лікуванні у госпіталі, тим, кому потрібна щира підтримка та добре слово.

Відбулось перше засідання новообраної Ради слухачів

8 грудня 2014 року відбулось перше засідання новообраної Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. На даному засіданні за підтримки двох груп ДУд-11 та ДУд-12 та за пропозицією голови Ради слухачів Юрія Горуна було обрано правління Ради слухачів. Так, заступниками голови стали: Ольга Куцик-Трускавецька та Людмила Ткачук.

Комітет з питань гуртожитку та захисту прав та інтересів слухачів очолила Мар’яна Сулік, комітет з організаційних питань та соціальної роботи – Уляна Дорош, комітет з культурно-масових питань та спортивної діяльності – Христина Козловська, а комітет з питань зовнішніх зв’язків та  інформації – Тетяна Кульба.

Новообраний склад правління Ради слухачів одразу обговорив нагальні питання, що стояли на порядку денному. Так, першочерговим завданням на даному етапі є привітання дітей сиріт з Днем святого Миколая.

Юрій Горун, довів до відома колектив про те, що він вже побував в дитбудинках, мав нагоду поспілкуватись із їх директорами та обговорити те, як саме наш Інститут може привітати їх вихованців.

Заручившись підтримкою громадських організацій, Рада слухачів забезпечить для дітей солодкі подарункові набори, дитячі книги та безкоштовне відвідування новорічних вистав та концертів. Однак, цього не достатньо, тому була внесена пропозиція розмістити скриньку для пожертв від усіх небайдужих на першому поверсі ЛРІДУ НАДУ при Президентові України (у приміщенні кафе).

Рада слухачів також обговорювала питання, щодо організації прощального концерту для другого курсу слухачів факультету державного управління. Всі ми розуміємо те, що наразі триває неоголошена війна в країні, але хотілось би відправити наших випускників у державотворчий процес з позитивним натхненням для розвитку та плідної праці на благо Батьківщини.

Рада слухачів також визначила свій основний статус – відкритості, тобто усі бажаючі, які мають бажання працювати, можуть долучатись до її роботи. Адже, лише всі разом ми зможемо досягти успіхів та результатів. І, як говорив Сергій Павлович Корольов: «Хто хоче працювати - шукає засоби, хто не хоче - причини».

Адміністрація інституту бажає новообраній Раді слухачів успіхів у їхніх починаннях та реалізації широкомасштабних проектів.


Відбулись вибори голови Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України

3 грудня 2014 року у Львівському регіональному інституті  державного управління відбулись вибори голови Ради слухачів.

Кандидатами на посаду голови Слухацької ради були слухачі I-го курсу факультету державного управління та місцевого самоврядування  Юрій Горун та Людмила Ткачук.

Перед голосуванням до слухачів інституту звернувся декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Каляєв Анатолій Олександрович, який розповів про діяльність Слухацької ради протягом останніх років та побажав успіхів обом кандидатам.

Також, Анатолій Олександрович проаналізував роботу попередньої Ради Слухачів та запропонував визнати її задовільною. Цю пропозицію слухачі II-го курсу підтримали одноголосно.
Після цього, відбулось таємне голосування, за підсумками якого головою Слухацької ради обраний представник групи ДУд-11 Горун Юрій (довідково).

Адміністрація інституту вітає новообраного голову та бажає успіхів у реалізації всіх задуманих проектів, які сприятимуть формуванню позитивного іміджу нашого Інституту.


26 листопада 2014 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії відбувся ІІ щорічний конкурс «Академія має талант - 2014», в якому прийняли участь слухачі та студенти навчального закладу у номінаціях: вокал, хореографія, сценічна мова, фотомистецтво.

Голова журі  - Шевченко Сергій Григорович.
Членами почесного журі були: Кіянка Ірина Богданівна, Вовжиняк Мар’яна Владиславівна, Крилошанська Леся Ігорівна, Котовська Ольга Петрівна.

 Учасники конкурсу: слухачки І курсу групи ДУд-12 - Людмила Ткачук та Мар’яна Сулік, слухачка групи ДУд-11 - Ольга Куцик-Трускавецька, студенти групи УПЕП-31с – Тарас Петрик та Крістіна Заброцька, студенти групи ТО-31с – Тетяна Ігнатьєва , Галина Баран та Валерія Білецька, студентка групи УПЕП-21с – Діана Ружевич, студентка групи УПЕП-11с – Катерина Папченко. Всі учасники були нагороджені грамотами за участь у ІІ щорічному конкурсі серед студентів та слухачів ЛРІДУ НАДУ «Академія має талант - 2014».

Після виступу кожного з учасників у актовому залі лунали гучні оплески.

Гостями концерту стали маленькі красуні - дитячий балет «Кокетки», котрі подарували щирі усмішки кожному з глядачів!!!

Переможцями конкурсу були визнані талановиті учасники, котрі були нагороджені дипломами та статуетками із написом «Талант 2014»:
І місце – Людмила Ткачук та Тарас Петрик (номінація - вокал – дует);
ІІ місце – Валерія Білецька (номінація - хореографія);
ІІІ місце – Тетяна Ігнатьєва (номінація - фотомистецтво).

Приз глядацьких симпатій отримав арт-балет Неон Джангел солістка Валерія Білецька.Також 7 щасливчиків стали переможцями у лотереї та отримали цінні подарунки.
Конкурс відбувся за підтримки депутата селищної ради (округу 15) – Собка Івана Миколайовича та голови профспілки інституту – Серанта Андрія Йосиповича.
Ведучими свята були слухачка І курсу групи ДУд-12 Мар’яна Сулік та студент ІІ курсу групи УПЕП-21с Артур Гураш.
Дякуємо за співпрацю декану факультету державного управління та місцевого самоврядування – Каляєву Анатолію Олександровичу та декану факультету економіки і менеджменту – Синицькому Олександру Станіславовичу, генеральному продюсеру конкурсу – Андрію Петегиричу, відповідальному за культурно-масову роботу та звукорежисеру – Павлу Роману, відеорежисеру – Андрію Гвоздику, Людмилі Ткачук за написання сценарію та організацію конкурсу.

Переможці ІІ щорічного конкурсу «Академія має талант - 2014»

Бажаємо усім учасникам успіхів!!!

Для людини з талантом і любов’ю до праці не існує перешкод.
Людвіг ван Бетховен


14 жовтня 2014 року відбувся національно-патріотичний тематичний вечір «Славні сини України» присвячений Дню  козацтва та святу Покрови, захисника Вітчизни, який підготували спільними зусиллями слухачі та студенти  Львівського регіонального інституту державного управління.

Ведучими свята були слухачки І курсу групи ДУд-12 Людмила Ткачук та Мар’яна Сулік.  Також активну участь у заході прийняли студенти, які подарували присутнім глядачам поетичні рядки віршів про наш рідний край та Матінку Покрову:  Катерина Панченко, Христина Заброцька, Марина Ткаченко, Діана Ружевич.  Свої хореографічні здібності продемонстрували учасники  артбалету  «Неонджангел», керівником якого є студентка третього курсу, спеціальності «Туристичне обслуговування», факультету економіки та менеджменту Валерія Білецька.

Тематичний вечір «Славні сини України» слухачам та студентам допомогли підготувати їхні наставники – декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту Олександр Синицький, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Кіянка.

Козацька слава не погасне,
Як образ дорогий і ясний,
Як ніжний, лагідний світанок,
Кленового листка танок,
Як вічна тиша вечорова, –
Покрова, матінка Покрова.


Пам’ятаймо героїв України!

Віра в краще дає силу для подвигів, віра в неймовірне спонукає до дії, а бажання допомагати людям сіє добро в душах небайдужих. Шкода лиш одного, що й справді допомогу ми намагаємось надати лише в надзвичайних умовах ,коли її тривожно чекають.

Війна увірвалася в наше життя, немов цунамі, вихор, шторм, землетрус. Увірвалася і перекроїла все – плани на літо і на майбутнє, родинні і дружні зв’язки, спокій та впевненість у завтрашньому дні.

Цю гібридну війну вітчизняні ЗМІ називають АТО, військовим конфліктом і т. д., але суть від цього, на жаль, не змінюється. І як тепер бути? Чим допомогти нашій армії, біженцям зі Сходу, солдатам, які отримали поранення? Кожен вирішує це питання по-своєму: хтось переказує кошти на спеціальні рахунки або знайомим волонтерам, інші опікуються біженцями, ще хтось – відвідує поранених вояків АТО, які проходять лікування в госпіталях.

Саме тому слухачі 1, 2 курсу денної форми навчання факультету державне управління організували акцію, важливим завдання якої є відвідування та підтримка військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань в рамках проведення заходів антитерористичної операції і знаходяться на лікуванні, проходять реабілітацію у військових медичних закладах Львівщини. Допомагає слухачам кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук та філософії Кіянка Ірина Богданівна, депутат Львівської обласної ради Іван Васильович Бокало.

Протягом вересня, жовтня 2014 року волонтерською групою проводиться збір матеріальної допомоги, речей першої необхідності, медикаментів для військовослужбовців.

Одним з таких військових, якого ми відвідуємо, є Богдан Пташник. Богдан одружений, з дружиною Ларисою виховує двох синів. Богдан — один із небагатьох журналістів, який за власним бажанням пішов на війну не заради професії, а як рядовий боєць. Зі слів Богдана: «В інтернеті знайшов оголошення про набір у батальйон «Донбас», куди і подався. Бійці батальйону спочатку фактично партизанили. Зброї не вистачало. Недалеко від місця бойових дій жив кум Януковича, який є чоловіком небідним, мав своє Межигір’я. Коли його  вигнали, люди нарешті вільно дихнули. Бійці «Донбасу» постійно ходили у розвідку в навколишні міста. Пістолетів не було, автомат не візьмеш… Вирішили йти з гранатами. Але куди її сховаєш — вона ж усюди випиратиме. То я клав її в пакет, жмакав його і так носив у руці. Аж рука мокріла», — нині Богдан вже зі сміхом розповідає про це, хоча насправді хлопці ризикували.

23 травня біля міста Карлівка колона бійців «Донбасу» втрапила у засідку терористичного загону «Восток». «Донбасівці» мали легку стрілецьку зброю, гранати, снайперську гвинтівку. Терористи, а це близько 100 чоловік, крім автоматів — кулемети, гранатомети, три БТРи, кілька снайперських гвинтівок. Але наші перемогли. Під час засідки, в яку потрапив батальйон "Донбас", Богдана важко поранили в голову, праву частину тіла повністю не відчував. Потім поранених повезли до Красноармійська, а звідти до Донецька. Пізніше лікувався у Києві, зараз проходить реабілітацію у Львові в реабілітаційному центрі, що на Сихові.

Відвідуючи Богдана та інших поранених військових у шпиталі,  які збираються повертатись в зону проведення антитерористичної операції, ми зрозуміли, що важлива не лише матеріальна допомога, а й добре слово. Звичайні слова підтримки, розради для військових, їх зміст мають в собі неабияку цінність, що сприяє підняттю та підтримці бойового духу. І це, напевно мала частинка того, що потрібно для військових, для тих, хто стоїть на передовій та тримає оборону заради нас і лише для нас.

Збір матеріальної допомоги (речей першої необхідності, теплого одягу) та медикаментів триває, запрошуємо і надалі долучатися професорсько-викладацький склад, студентів, та слухачів, а також усіх бажаючих .

Ми, українці, були і є єдиними у всіх своїх починаннях та зуміємо вистояти проти усіх негараздів, залишившись однією мирною та нездоланною нацією! Слава Україні! Героям слава!


9 вересня 2014 року відбулася конференція присвячена підсумкам стажування слухачів в органах виконавчої влади. У ній взяли участь слухачі першого та другого курсів, викладачі інституту.

Згідно положення про стажування в органах державної влади і органах місцевого самоврядування слухачів Національної академії державного управління при Президентові України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2013 року № 255, слухачі інституту (Батицька Оксана, Волошина Світлана, Вус Роксолана, Грищук Тетяна, Китюшко Ольга, Кушнірик Ольга, Присяжнюк Оксана) проходили стажування в Адміністрації Президента з 28 липня по 22 серпня 2014 року.

Слухачі 2-го курсу денної форми навчання інституту Оксана Кітлярук, Марія Кубаренко, Ольга Грига з 28 липня по 22  серпня 2014 року проходили стажування у Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

 

Стажування здійснювалося згідно із затвердженою індивідуальною програмою стажування, з метою - набуття досвіду практичної роботи в органах влади, застосування на практиці набутих теоретичних знань, удосконалення практичних вмінь та навичок.

За час проходження стажування ознайомилися з порядком підготовки проектів, резолюцій керівництва Кабінету Міністрів та Секретаріату, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, контролю за  їх виконанням.

 

Користуючись фондами бібліотеки Кабінету Міністрів України слухачі підібрали та систематизували інформацію для написання магістерської роботи, що було обговорено з керівниками стажування.

Під час стажування працівники допомагали корисними фаховими порадами, необхідними у процесі отримання нових знань та вдосконалення набутих практичних вмінь і навичок в державному управлінні.

Слухачка інституту Світлана Волошина з 28 липня по 22  серпня 2014 року проходила стажування у Департаменті світового українства та культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України. Під час стажування вона ознайомилася зі структурою МЗС України та роботою закордонних дипломатичних установ України з питань взаємодії з українськими громадами та культурно-гуманітарного співробітництва. Слухачка активно долучалася до роботи відділів Департаменту з підготовки дипломатичного листування, опрацьовувала тезові та інформаційно-довідкові матеріали, брала участь в підготовці документів, спрямованих на налагодження роботи із українцями за кордоном та проведенні моніторингу становища світового українства у країнах Західної Європи. За період проходження стажування С.Волошина поглибила свої знання щодо міжнародних зв'язків України, отримала можливість поспілкуватися іноземними мовами, отримала можливість опрацювати документи, пов'язані з напрямом написання магістерської роботи.

У період з 1 липня по 11 липня 2014 року  відбулася навчальна поїздка до Німеччини у рамках співпраці з Інститутом державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія.

 

Метою стажування - набуття досвіду виконання завдань, обов'язків та практичної роботи, професійної компетентності і ділових якостей в державному управлінні та їх застосування у практичній діяльності.

Група в кількості 15 представників нашого Інституту у супроводі доцента кафедри політичних наук та філософії Миколи Буника та доцента кафедри європейської інтеграції та права Петра Когута відвідали низку державних установ у таких містах, як Гюстров, Берлін, Грайфсвальд, Шверін та Росток,та інших містах зокрема:

 • Міська рада м. Гюстров;
 • Земельний Конституційний суд Мекленбург – Передної Померанії;
 • Земельний Парламент Мекленбург – Передньої Померанії;
 • Європейський інтеграційний центр у Ростоку;
 • Бундестаг ФРН.

Під час стажування організовано серію пізнавальних лекцій із державного управління та німецької мови, а також цікаву культурну програму.

Троє осіб з числа учасників поїздки запрошені до проходження індивідуальної 3-тижневої практики у муніципальних органах м. Гюстров у жовтні цього року.

Щира вдячність керівництву Інституту за надану можливість стажування в Німеччині, де слухачі, здобувши знання, вміння та навички за кордоном зможуть застосувати в державних органах влади України.

У період з 29 червня по 12 липня 2014 року троє слухачів нашого інституту Марія Сінюкіна, Тетяна Руднік, Ольга Кушнірик, попередньо відібрані за рівнем знання англійської мови, пройшли практику у Берлінський школі економіки та права. Цьогорічна Літня школа носила назву "Підтримка демократії в Україні", серед учасників були також студенти з ВНЗ міст Києва, Дніпропетровська, Харкова, Одеси та Запоріжжя. В рамках Літньої школи учасники відвідали семінари за темами: "Форми і принципи діяльності німецького адміністративного права", "Останні тенденції в галузі соціального права", "Міжкультурний Берлін", "Запровадження Європейського права", "Значення основних прав в конституційній державі", "Федеративний устрій держави в ФРН", "Нові тенденції економізації у сфері державного управління" тощо. Крім навчального процесу німецькими колегами було організовано насичену розважальну програму. Для учасників були організовані екскурсії по місту, в будівлі Бунденстага - відомий парламент Німеччини та Бундесрату - федеральну раду Федеративної республіки Німеччини. По закінченню стажування учасники отримали сертифікати.

 

Віримо, що усі набуті знання, вміння та досвід зможемо застосувати у своїй професійній діяльності, тим самим роблячи свій внесок у розбудову нашої держави.

Стажування в центральних органах влади це не лише знання і навики, це також цікаві зустрічі, нові знайомства, досвід, перспективи для професійного зростання.

Справжній фахівець-професіонал своєї справи повинен володіти високим рівнем знань, вмінням застосовувати набутий досвід на практиці, а також має мати здібності приймати раціональні управлінські рішення у будь-якій ситуації.

Ми повинні бути гідними місії покладеної на нас долею, адже ми є управлінці, а також ми мусимо підтримати і продовжити героїчні подвиги наших предків та виправдати сподівання наших нащадків.


9 вересня 2014 року слухачі І курсу, групи Дуд – 11 Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відвідали  місце  загибелі українського  композитора Володимира Івасюка, що знаходиться неподалік смт. Брюховичі Львівської області.

Світлу пам’ять композитора вшанували спільною молитвою,  а також згадали популярну до сьогодні  пісню «Червону руту».
Спасибі, друже, за любов жагучу
до рідної української землі.
Повік твою «Червону руту»
співати будуть солов’ї.
(напис на пам’ятному хресті)


День здоров'я 2014 року!

27 травня 2014 року слухачі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України брали активну участь у проведенні Дня здоров’я. Кожен із слухачів ЛРІДУ НАДУ мав можливість проявити себе в тій чи іншій спортивній естафеті. Виграшними естафета для слухачів Інституту стали: стрибки у довжину, перетягування канату, варіння кулішу на природі. Мотивацією для слухачів було не тільки показати свої сильні сторони в  різних видах змагань, за яке отримували відповідний приз.

Прес-центр Слухацької ради


Відпочиваємо активно!

16-17 травня 2014 року слухачі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України мандрували по визначним місцям Західної України. Першого дня слухачі мандрували популярним туристичним маршрутом «Золота підкова Львівщини», а саме відвідали три замки XIII—XVIII ст. (Олеський, Золочівський та Підгорецький).

Другий день слухачі ЛРІДУ НАДУ відвідали Кременецький район.  Саме  тут приклонилися до святих ікон та мощей святих в Почаєвській лаврі, окунулись в Джерелі Святої і Праведної Анни. В Кременецькому колегіумі при монастирі ордену єзуїтів потрапили на ІХ Міжнародний молодіжний фестиваль духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Аве-Марія». На завершення мандрівки відвідали замкову гору – Бона.

 

Прес-центр Слухацької ради


 

В холі Інституту встановили "Дідух" - символ духовного життя українців

Викладачі кафедри політичних наук та філософії Ірина Киянка та Микола Буник, слухачі та студенти Львівського регіонального інституту державного управління, в холі інституту на другому поверсі, встановили «Дідух».  Дідух — символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. Цей давній обряд засвідчує те, з якою великою шаною й повагою ставилися пращури до свого родоводу.

Дідух єднає колективне несвідоме нації, пригадує світлі землеробські архетипи, єднає українців із світлими духами поетів і героїв, усіх, хто віддав своє життя задля нас і наших нащадків, хто вірно служив задля процвітання нашої нації, її слави.

Саме у такі тяжкі для нашої країни часи, нам як ніколи потрібно єднання, відчуття свого єдиного та неповторного, відродження забутих традицій та звичаїв задля покращення добробуту та процвітання усіх та кожного!

Прес-центр Ради Слухачів


 

Слухачі 2013-2014 зустрічали гостей!

Вже  стало традицією, що кожного року на свято Андрія, наш інститут зустрічає гостей та колег з регіональних інститутів державного управління. Цей рік, також, не став винятком. Адже «західняки» як ніхто інший славляться своєю гостинністю, отож і спішать сюди усі!

Цьогоріч ми приймали 26 слухачів із Києва, Харкова, Одеси та Дніпропетровська. Візит наших гостей розпочався зустріччю з керівництвом вузу: директором Володимиром Загорським, першим заступником Олександром Сушинським, заступником Андрієм Ліпенцевим та деканом факультету державного управління Анатолієм Каляєвим. Вони розповіли про інститут, як проходить навчання та про інші особливості нашого вузу. Візит гостей продовжився слухацько-студентською конференцією на тему: «Україна – ЄС: шляхи співпраці».

У вечері слухачі ЛРІДУ організували  Андріївські вечорниці з танцями, забавами і традиційними українськими частуваннями: млинцями, пиріжками, варениками та пампухами. Завдяки цьому кожен із гостей міг поспілкуватись, обмінятись думками та емоціями того вечора. Приємно, що цього року майже усі були у вишиваних строях, адже це не тільки гарне вбрання, але й національний одяг українців.

На другий день візиту для гостей була організована екскурсія по місту Львів, яку організували слухачі першого курсу ДУ. Гості міста побачили цікавинки та принади Львова: церкви, костели, музеї, Львівську резиденцію Президента України – замок Потоцьких, відвідали найцікавіші кав’ярні (Дім легенд, Криївку, Львівську майстерню шоколаду, копальню Кави, Гасову Лямпу), а також побували у музеї Пива.

У вечері 14 грудня для гостей організували маскарадну вечірку у стилі Нового Року. Це символічно, адже, зустріч у Львові це заключна подія співпраці та обміну досвідом між слухачами  та слухацькими Радами 2013 року.

Зустрічали гостей «хлібом – сіллю», проводжали уже друзів обіймами та зі сльозами на очах. Навчання в інституті нас об’єднало та подарувало друзів у різних куточках України. Маємо надію, що такі дружні зустрічі продовжаться і надалі та сприятимуть здруженню Заходу та Сходу, Півночі та Півдня…

Дякуємо за візит, Львів вас не забуде! Львів любить Київ, Львів любить Одесу, Львів любить Харків. Львів любить Дніпропетровськ!!!

Прес-центр Ради Слухачів


 

Слухачі ЛРІДУ побували на «З’їзді активу слухацького самоврядування» в Києві

22-24 листопада 2013 року слухачі першого та другого курсу спеціальності «Державне управління» побували в Національній академії державного управління при Президентові України, де разом з представниками Дніпропетровського, Одеського, Харківського регіональних інститутів державного управління Національної академії взяли участь у «З’їзді активу слухацького самоврядування».

Програма перебування передбачала низку заходів за участі президента Національної академії Юрія Ковбасюка, першого віце-президента Костянтина Ващенка, віце-президента Марини Білинської та активу слухацького самоврядування академії. У своєму виступі Юрій Ковбасюк поінформував учасників наради-семінару про місію Національної академії, розповів про Інститут вищих керівних кадрів, Вищу школу державного управління, Інститут державної служби та місцевого самоврядування, окреслив перспективи розвитку навчального закладу. Окрему увагу Юрій Васильович приділив питанням організації та проведення літніх шкіл для слухачів спільно з Університетом прикладних наук з державного управління та менеджменту Північної Рейн-Вестфалії (ФРН), Академією державного управління при Президентові Республіки Казахстан, Харківським регіональним інститутом державного управління Національної академії.

Президент Національної академії відзначив велику роль слухацького самоврядування в житті навчального закладу, формуванні активної, небайдужої та ініціативної особистості, висловив сподівання на подальший розвиток співпраці з регіональними інститутами та представниками Національної академії в становленні самоврядування, а також зазначив, що адміністрація всіляко сприятиме реалізації ініціатив слухачів.

Гості з Львівського, Дніпропетровського, Одеського, Харківського регіональних інститутів представили свої навчальні заклади, розповіли про існуючу в них систему слухацького самоврядування, діяльність слухацьких рад, їх роль в організації дозвілля, культурному та освітньому розвитку слухачів.

У рамках програми учасники з’їзду активу слухацького самоврядування відвідали єдиний законодавчий орган держави - Верховну Раду України, здійснили екскурсійну подорож визначними місцями Києва. Приємним завершенням кожного дня роботи з'їзду активу слухацького самоврядування стали тематична культурно-розважальна вечірка та чайний стилізований вечір.

Слухачі Львівського регіонального інституту висловлюють подяку керівництву та активу слухацького самоврядування Національної академії державного управління за щирий прийом та теплу атмосферу.

Прес-центр Ради Слухачів


Співпраця між регіональними інститутами продовжується!

21-23 листопада 2013 року слухачі та студенти Львівського регіонального інституту побували у Харкові, де в рамках співпраці між регіональними інститутами обговорювали проблемні питання державного управління загалом і слухацького самоврядування зокрема.

Слухацький актив Харківського інституту організував для гостей цікаву та насичену програму, а саме: організували зустріч з керівництвом інституту, ознайомили з діяльністю Харківської обласної державної адміністрації, провели екскурсію по місту, відвідали «Feldman Ecopark», «Галерею АВЕК», Свято-Покровський чоловічий монастир, Свято-Благовіщенський кафедральний собор та собор Успіння Пресвятої діви Марії.

У вільний час на гостей чекали стилізована вечірка та екскурсія нічним містом.

Слухачі та студенти Львівського інституту висловлюють керівництву та слухачам Харківського інституту подяку за справжній родинний прийом та сподіваються на продовження співпраці.

Прес-центр Ради Слухачів


11 листопада відбувся семінар за темою: «Кращі практики у галузі державного управління Німеччини». З вітальним словом до усіх присутніх виступив заступник директора з наукової роботи Ліпенцев Андрій Вікторович. Він розповів про важливість закордонного стажування для подальшого працевлаштування та побажав успіхів у навчанні та вивченні іноземних мов.

Слухачі другого курсу спеціальності «Державне управління» розповіли про стажування у Федеративній Республіці Німеччина.

Мирон Цісінський презентував результати навчальної подорожі групи слухачів, які володіють англійською мовою, до Німеччини у червні в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (ДААД). Проект був реалізований за кошти ДААД та проходив під егідою «Good Governance у 21 столітті: досвід та перспективи для територіальних громад та регіонів у Німеччині та в Україні». Слухачі відвідали низку державних установ у містах Берлін, Гюстров, Шверін та Вісмар.

Катерина Ющук розповідала про поїздку групи у серпні до м. Майсен з метою участі у міжнародній літній школі «Державне управління та юстиція як антикризовий менеджер». Такі тематичні літні школи організовуються раз на два роки нашим партнером – Інститутом державного управління Саксонії. Окрім навчання відвідали: першу в Європі мануфактуру з вироблення європейської порцеляни в Мейсені, Штазі в’язницю Баутцен ІІ для політичних в’язнів в НДР, місто Фрайберг (замок Фроуденштайн з найбільшою колекцією мінералів, місто Дрезден.

Надія Іваночко зробила доповідь про практику слухачів у державних та муніципальних органах м. Гюстров. Ця практика щорічно організовується спільно з Інститутом державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія для слухачів, які добре володіють німецькою мовою, та проходить у два етапи: у жовтні та у березні.

Результати закордонних стажувань будуть відображені у магістерських роботах слухачів у вигляді практичних рекомендацій для державних органів та органів місцевого самоврядування України.

Підвів підсумки семінару завідувач сектору міжнародних зв’язків Олександр Чорнобиль. Він розповів про міжнародну співпрацю Інституту та особливості відбору слухачів на стажування.

Прес-центр Ради Слухачів


Слухачі другого курсу Львівського регіонального інституту спеціалізації «Соціальна та гуманітарна політика», з метою покращення навчального процесу та отримання практичних навик, зустрілись з Президентом Асоціації роботодавців Львівської області. Зустріч організувала доцент кафедри політичних наук та філософії ЛРІДУ НАДУ Панфілова Тетяна Олександрівна.

Учасники зустрічі ознайомились із Статутом організації та основними завданнями, які вона виконує. Обговорили проблемні питання щодо взаємозв’язків між найманими працівниками, трудовими колективами, професійними спілками, роботодавцями та їх об’єднаннями.

Такі тематичні семінари та зустрічі забезпечують практичну спрямованість навчання, сприяють зростанню професіоналізму слухачів, створюють сприятливі умови для взаємозв’язку, встановлення особистих контактів представників влади зі слухачами.

Прес-центр Ради Слухачів


Слухачі ЛРІДУ, в рамках співпраці між регіональними інститутами, відвідали Дніпропетровськ

З 18 по 20 жовтня 2013 року слухачі першого та другого курсу ЛРІДУ НАДУ перебували у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Слухачі Дніпропетровського, Львівського, Одеського, Харківського регіональних інститутів та Національної академії державного управління спеціальності «Державне управління» зібрались за «круглим» столом, задля обговорення цікавих тем державного управління, розповіли про свій досвід в окремих галузях та запропонували своє бачення перспектив розвитку.

З вітальним словом до слухачів звернувся декан факультету державного управління Дніпропетровського регіонального інституту Ігор Письменний. Він тепло привітав гостей інституту, визначив регулярні зустрічі слухачів регіональних інститутів як великий позитив у житті слухачів системи Національної академії.

Слухач І курсу спеціальності «Державне управління» Ольга Багрім розповіла про Дніпропетровський регіональний інститут та презентувала  яскраву презентацію.

Для усіх гостей інституту були організовані: екскурсії в Дніпропетровську обласну раду та найбільш цікаві та пам’ятні місця Дніпропетровська.

Слухачі ЛРІДУ НАДУ висловлюють подяку керівництву Інституту, декану факультету державного управління та місцевого самоврядування Письменному Ігорю Володимировичу та слухачам денної форми навчання за чудовий досвід організації навчального процесу, можливість відвідати їх прекрасне місто та поспілкуватися з колегами з усієї України.

Прес-центр Ради Слухачів


Інститут співпрацює із 51 інституцією з 14 країн світу: навчальними закладами – як спеціалізованими школами з державного управління, так і університетами; дослідницькими установами, урядовими та громадськими організаціями Європи та Північної Америки. Міжнародні академічні обміни, стажування, навчання, наукові дослідження, розробка академічних та короткотермінових навчальних програм, вдосконалення матеріально-технічного та інформаційного забезпечення здійснюються як шляхом прямих двосторонніх контактів, так і за фінансової підтримки міжнародних донорських інституцій у рамках спільних проектів. Координацію міжнародної діяльності інституту здійснює сектор міжнародних зв’язків.

Підтримуючи співпрацю та розвиваючи двосторонні зв’язки, керівництвом  Інституту державного управління, поліції та права Федеральної Землі Мекленбург-Передня Померанія, в літку цього року, було проведено співбесіду зі слухачами ЛРІДУ для визначення тих хто мав пройти 3-х тижневе стажування в адміністрації м. Гюстров (Німеччина). За результатами співбесіди відібрано 5 слухачів, а саме: Анастасію Макарову (ДУ-21), Катерину Ющук (ДУ-21), Надію Іваночко (ДУ-21), Мирона Цісінського (ДУ-21) та Наталію Комарівську (ДУ-22).

Протягом стажування слухачі ЛРІДУ навчались зі студентами другого курсу Інституту державного управління,поліції та права м. Гюстров. Їм викладали: екологічне право, трудове право, бухгалтерський облік, психологію, соціальне та гуманітарне управління, німецьку та англійську мови. Також, пройшли тижневе стажування в державних та муніципальних органах м.Гюстрова, а саме в управліннях соціального захисту, економіки, будівництва та архітектури, комунального забезпечення; побували на засіданнях: міської ради Гюстрова, земельного парламенту Мекленбург-Передня Померанія (Шверін). По закінченні проходження стажувань отримали дипломи та сертифікати.

Міжнародне стажування дає можливість слухачам отримати міжнародний досвід роботи в державному управлінні, щоб успішно використовувати його в Україні. Це унікальна можливість для розвитку професійних навичок, практики іноземної мови, а також особистісного зростання. Окрім навчань відвідали велику кількість міст Східної та Північної Німеччини: Берлін, Росток, Гамбург, Гюстров, Вісмар, Шверін, Любек та ін.

Результати закордонних стажувань будуть відображені у магістерських роботах слухачів у вигляді практичних рекомендацій для державних органів та органів місцевого самоврядування України, а по закінченні інституту будуть впроваджувати набутий за кордоном досвід безпосередньо на своїх робочих місцях.

Прес-центр Ради Слухачів


«На каву до Львова» 2013

Слухачі ЛРІДУ НАДУ відвідали щорічне свято кави - «На каву до Львова» та взяли участь у голосуванні на найкращу кав’ярню міста.

Вже всьоме Львів запрошує львів'ян та гостей міста «На каву до Львова». Ароматна кава давно стала невід'ємним символом найромантичнішого міста України - саме до Львова приїжджають туристи, щоб насолодитися справжньою кавою, а мешканці міста славляться справжніми кавоманами. Для цього свята кращі львівські кав'ярні підготували тонни ароматної кави з усього світу і дуже великий вибір смачних кавових ласощів, все це було представлено на рекордній Кавовій ярмарці на площі Ринок.

На святі кожен бажаючий міг відправити авторські кавові листівки від художників Іванки та Олександра Войтовичів в будь-яку точку планети. Таку можливість мали усі, хто відвідав Кавову пошту «Зі Львова з любов'ю».

В рамках святкування проведено велопробіг «Кавова миля!» участь у якому могли взяти всі бажаючі, хто має велосипед. Також, пройшов ІII Західноукраїнський Чемпіонат Баріста, у чемпіонаті змагались кращі баристи зі Львова та західного регіону України, а також представники кав'ярень, що беруть участь у святкуванні. Переможці отримали цінні призи.

 


Слухачі ЛРІДУ НАДУ взяли участь у ІІ Міжнародній конференції з циклу «Людвіг фон Мізес і сучасність: Економічна теорія і публічна політика»

Людвіг фон Мізес (29 вересня 1881 Львів - 10 жовтень 1973 Нью-Йорк) - австрійський економіст, основоположник неолібералізму, засновник новоавстрійськоі школи економіки. Послідовний критик економічної бази соціалізму, глибокий аналіз культури ринкових відносин якого став основою класичної ліберальної перспективи політичної економії та правової держави.

Друга конференція на тему «Людвіг фон Мізес і сучасність: Економічна теорія і публічна політика» відбулася 26-28 вересня 2013 в приміщенні Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Ідейними натхненниками конференції були: кандидати політичних наук, доценти Буник Микола Зиновійович та Кіянка Ірина Богданівна.

Тематичні напрямки роботи конференції:

 • Австрійська школа політичної економії в ретроспективі та перспективі;
 • Економічний і політологічний підходи до аналізу суспільних проблем;
 • Проблеми економічного аналізу публічної політики;
 • Публічна політика і трансформація бюрократії;
 • Свобода підприємництва і державне регулювання в сучасному світі.

Організаторами конференції виступили: Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр міської історії Центрально-Східної Європи.

Серед запрошених учасників були: заступник директора з наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент Ліпенцев Андрій Вікторович, професор Петер Болтуц, Університет Іллінойс (Спрінґфілд, США), доктор Детмар Дьорінґ, Ліберальний інститут фонду Фрідріха Наумана (Берлін, Німеччина), Аннет Ґодар ван дер Кроон, Європейський інститут Людвіґа фон Мізеса (Брюссель, Бельгія), Марчін Хмєльовскі Педагогічний університет (Краків, Польща), проф. Волтер Блок, Університет Лойоли (Новий Орлеан, США) (Skype), Роман Скасків, письменник, підприємець (Нью-Йорк, США).

На закінчення першого дня конференції для усіх присутніх виступив ансамбль єврейської пісні «Варнічкес-folk» (ВЕБФ «Хесед-Ар'є» Україна).

Програма конференції передбачала ознайомлення громадськості Львова з особистістю та ідеями Людвіга фон Мізеса, дискусії щодо його наукової спадщини, спільну фото сесію учасників конференції біля будинку, в якому народився вчений.

За результатами роботи конференції буде видано збірник наукових праць.

Прес-центр Слухацької ради ЛРІДУ НАДУ


27 вересня відбулись урочисті збори з нагоди вручення дипломів магістрам спеціальності «Державна служба». Це вже другий випуск  слухачів магістерської програми «Державна служба» денної форми навчання.

Церемонію вручення розпочали з вітальних слів Першого заступника директора Львівського регіонального інституту державного управління Олександра Івановича Сушинського, директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дмитра Івановича Посипанка, кандидата політичних наук, доцента Ірини Богданівни Кіянки та голови Слухацької ради Людмили Петрівни Приймак. Вони привітали випускників з початком нового відповідального етапу у їхньому житті та у житті Держави.

Дев’ять випускників, котрі навчались лише рік на стаціонарі, формально перебували на державній службі. Тепер, після випуску, вони матимуть 30 днів оплачуваної відпустки, після чого знову приступлять до виконання служби. Весь викладацький склад інституту покладає неабиякі сподівання на студентів, наставники побажали вихованцям реформаторських змін, цікавих ідей, застосувати отриманні знання з користю для країни.

Голова Слухацької ради Людмила Приймак нагородила випускників грамотами за активну участь у громадському житті та слухацькому самоврядуванні ЛРІДУ НАДУ, а слухачі другого курсу навчання спеціальності «Державне управління» подарували своїм колегам цікаву анімовану презентацію про їхнє слухацьке життя, яке вони, маємо надію, запам’ятають надовго.

Прес-центр Слухацької ради ЛРІДУ НАДУ


Слухачі ЛРІДУ НАДУ зустрілись з представниками польського товариства КоЛібер

Слухачі першого та другого курсів спеціальності «Державне управління» Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України зустрілись з представниками польського товариства КоЛібер.

Зустріч для слухачів організували: кандидати політичних наук, доценти Буник Микола Зиновійович та Кіянка Ірина Богданівна.

Представники польського товариства КоЛібер розповіли присутнім про свою діяльність та з якою метою були створені.

Koliber – загальнонаціональна асоціація консервативно-ліберального збору студентів, старшокласників, студентів та підприємців. Koliber спрямований на сприяння охороні правопорядку, економічної свободи, відповідальності за свою долю, сильну і безпечну державу.

Потім українські та польські студенти обговорили проблеми обох країн та можливі шляхи їх вирішення. Такі спільні зустрічі сприяють кращій комунікації представників обох країн та обміну досвідом.

Прес-центр Слухацької ради ЛРІДУ НАДУ


Слухачі другого курсу спеціальності «Державне управління» провели «посвяту» першого курсу

На урочистих заходах присвячених «посвяті» в першокурсники взяли участь: кандидат політичних наук, доцент Ірина Кіянка, голова Слухацької ради Людмила Приймак, керівники комітетів Слухацької ради та слухачі другого та першого курсів Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії при Президентові України.

Ірина Кіянка привітала першокурсників з тим, що в них ще дуже багато всього цікавого попереду і треба буде знаходити достатньо часу для саморозвитку та проявляти свої досвід і наполегливість у Слухацькому самоврядуванні також. А слухачі другого курсу побажали своїм колегам бути готовими до всього, мати достатньо сил, щоб зробити з себе професіоналів і залишатися людьми.

По закінченні офіційної частини усі присутні знайомились та обмінялись досвідом у невимушеній обстановці  під час танців.

Прес-центр Слухацької ради ЛРІДУ НАДУ


Слухачі ЛРІДУ взяли участь у Божественній літургії, яку проводив Патріарх Філарет у церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці (смт. Брюховичі)

15 вересня, у четвертий, останній, день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав смт. Брюховичі, де звершив Божественну Літургію у храмі Введення в храм Пресвятої Богородиці. Символічності візиту Предстоятеля додала та обставина, що дата його припала на післядень 16-ліття освячення храму. Після Літургії та вручення високих церковних нагород Святіший Патріарх Філарет освятив пам’ятний хрест, встановлений на честь 1025-ліття Хрещення Русі.

Помолитись за Патріаршою Літургією до храму прибула велика кількість вірян - понад дві тисячі людей.

Святійший Патріарх Філарет на прохання настоятеля на згадку про відвідини храму підписав напрестольне Євангеліє та наділив першосвятительським благословенням вірян, що молились за богослужінням.

Участь у Божественній літургії взяли слухачі другого курсу денної форми навчання Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Прес-центр Слухацької ради ЛРІДУ НАДУ


Слухачі ЛРІДУ НАДУ відвідали ХХ Форум видавців у Львові

Голова Слухацької ради Людмила Приймак, керівник Прес-центру  Слухацької ради Катерина Ющук  та слухачі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відвідали ХХ Форум видавців у Львові.

 

20-й ювілейний «Форум видавців у Львові» – це ціла низка проектів і заходів, а саме: Львівський міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок, Всеукраїнський конкурс «Найкраща книга форуму», Бібліотечний форум, фестиваль і конкурс «Молода республіка поетів», майстер класи, нічні читання та багато-багато іншого.

Мета Форуму – привернути увагу громадськості до найактуальніших проблем сучасного українського книговидання, підтримати традицію фахових дискусій та семінарів. До співпраці з Форумом активно залучаються не лише знані українські та закордонні письменники й видавці, а й зірки спорту та шоу-бізнесу, представники різних гілок влади, громадські, благодійні та комерційні структури.

На форумі свою книгу «Простір Перевтілень» презентував голова Народного Руху України, доктор наук з державного управління, професор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Василь Степанович Куйбіда.

Прес-центр Слухацької ради ЛРІДУ НАДУ


11 вересня 2013 року відбулася презентація першого номеру громадсько-політичного видання Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України - "Світлиця".


Наука, співробітництво, друзі і позитивні враження!

Традиційним для молодої наукової спільноти Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України стало проведення літніх наукових комунікативних заходів на базі Центру підготовки та удосконалення кваліфікації управлінських кадрів ХарРІ НАДУ (м. Феодосія), проте цього року у цих заходах взяли участь слухачі та студенти нашого інституту.

Під час проведення заходів відбулося обговорення актуальних державно-управлінських проблем та було окреслено перспективні напрямки  їх вирішення. Усі учасники продемонстрували достатньо високий рівень обізнаності у сучасних проблемах державного управління, а також взяли  активну участь в обговоренні дискусійних питань за тематичними напрямками Форуму та Літньої школи.

Протягом двох тижнів усі учасники мали змогу ознайомитися з красою природи, історичною та туристичною привабливістю м. Феодосії, с. Орджонікідзе, с. Коктебель та Карадазького природного заповідника НАН України.

Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України висловлює щиру подяку керівництву, викладацькому  складу, студентам, слухачам Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, особлива вдячність організаторам Літньої школи молодих учених – Ульянченку Юрію Олександровичу та Козлову Костянтину Івановичу за науково-професійну діяльність, обмін досвідом і позитивні емоції, а також надіємося на подальшу співпрацю між нашими інститутами.


Слухачі ЛРІДУ навчались у літній школі в Німеччині

Делегація Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на чолі з доцентом кафедри політичних наук і філософії Миколою Буником та  працівником міжнародного відділу Миколою Ушаковим взяли участь у літній школі в Інституті державного управління Саксонії (Майсен, Німеччина).

Цьогоріч участь у літній школі взяли делегації з України, Чехії, двох інститутів Польщі та трьох інститутів Німеччини, загалом більше 220 учасників.  Представники всіх інститутів виступали з доповідями на тему: «Управління та судова системи в якості кризового менеджера». Від делегації з України виступала аспірантка Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Наталія Гуштик.
Окрім навчальної частини, учасникам літньої школи організували екскурсії по м. Майсину, замку Альбрехта (Майсин), м. Баутцену (Штазі в'язниці БаутценII  для політичних в'язнів у НДР), м. Фрайбергу (замок Фроуденштайн – з найбільшою колекцією мінералів), м. Дрездену (Цвінгер, Панометр, Оперний театр).  Цікавими та корисними для усіх були спортивні змагання, двох годинний сплав на понтонах по річці Ельбі та показ цікавих фільмів, що сприяли налагодженню дружніх відносин між німецькими, польськими, українськими та чеськими студентами.

По закінченні літньої школи в Інституті державного управління Саксонії (Майсен, Німеччина) усіх учасників нагородили дипломами.

Від імені слухачів ЛРІДУ, котрі взяли участь у літній школі висловлюємо подяку керівництву та студентам Інституту державного управління Саксонії (Майсен, Німеччина), доценту кафедри політичних наук і філософії Миколі Бунику та  працівнику міжнародного відділу Миколі Ушакову за цікаву і змістовну подорож.


Міжнародне співробітництво Українського та Німецького університетів державного управління

4-12 липня 2013 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України був радий зустріти гостей з Інституту державного управління, поліції та права Федеральної Землі Мекленбург-Передня Померанія. Делегація  в кількості 24 – х студентів разом із директором Інституту державного управління, поліції та права Федеральної Землі Мекленбург-Передня Померанія Бодо Віганда-Хофмайстра та професором Хольгером Франке зустрілись з керівництвом ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, керівництвом Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації.

Для шанованих гостей були організовані екскурсії по місту Львів, Брюховичах, м. Жовкві та Крехівському монастирі. Невимушена атмосфера, яка тоді панувала, сприяла студентам обох вузів налагодити доброзичливі, щирі та дружні стосунки.

Традиційно підтримуючи співпрацю та розвиваючи двосторонні зв’язки, керівництвом  Інституту державного управління, поліції та права Федеральної Землі Мекленбург-Передня Померанія, було проведено співбесіду зі слухачами ЛРІДУ для визначення тих хто уже в жовтні 2013 року пройде 3-х тижневе стажування в адміністрації м. Гюстров (Німеччина). За результатами співбесіди відібрано 5 слухачів, а саме: Анастасію Макарову (ДУ-21), Катерину Ющук (ДУ-21), Надію Іваночко (ДУ-21), Мирона Цісінського (ДУ-21) та Наталію Комарівську (ДУ-22).

Слухачі інституту відвідали Німеччину

14 слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та доцент кафедри політичних наук і філософії Микола Буник побували в Федеративній Республіці Німеччина. Поїздка відбулась за сприяння Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Поїздка організована з метою обміну управлінським досвідом між майбутніми державними службовцями України та Німеччини. В ході навчальної поїздки відвідали: Берлін, Потсдам, Гюстров, Вісмар та Шверін. Слухачі зустрілись з деканом факультету державного управління Інституту економіки та права м. Берлін Хайнріхом Бюкер-Гертнером, професором Бетіною Хон, представниками Берлінського Сенату у Червоній Ратуші, доктором Дженсом Тесманом, професором Зігмаром-Маркусом Ріхтером, представниками районних адміністрації Кройцбергу та Ліхтенбергу м.Берлін, професором Інституту  державного управління, поліції та права м. Гюстров Хольгером Франке, ректором Інституту м. Вісмар Норбертом Грюнвальдом, представниками адміністрації м. Вісмар, представниками Ландтагу та земельного уряду Мекленбург-Передньої Померанії. Прослухали ряд лекцій на теми:

 • «Good Governance у 21 столітті: досвід та перспективи для територіальних громад і регіонів у Німеччині та в Україні»;
 • Джерела фінансування для Федеральних Земель та територіальних громад;
 • Запобігання та боротьба із корупцією в Україні та у Німеччині;
 • Екологічна політика у Німеччині.
Окрім цього була організована насичена культурна програма, українські слухачі відвідали: Александрплац, Музеумінзель, Жандарменмаркт, Унтер дер Лінден, Паризьку площу, Бранденбурзькі ворота, Пам’ятник загиблим євреям Європи, Будівлю Рейстагу, Мауер-музей, музей НДР, Німецький історичний музей, Парк Сан-Сусі та Сецілієнхоф в Потсдамі, музей Пергамон, Замок Шарлоттенбург, Потсдамську площу, музей Ернста Барлаха в м. Гюстрові, сміттєпереробне підприємство адміністративного району «Росток» у м. Гюстрові, Гюстровський замок, Шверінський замок.

Слухачі Львівського регіонального інституту державного управління вдячні доценту кафедри політичних наук і філософії Миколі Бунику за організовану цікаву навчальну подорож.


Продовження співпраці слухацького самоврядування

На початку червня цього року, п’ятеро слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, в рамках співпраці слухацьких рад та ознайомлення з кращим досвідом регіональних інститутів, поглиблення дружніх відносин та обміну досвідом, відвідали «сонячну Одещину».

Слухачі ЛРІДУ зустрілись з директором Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидатом економічних наук Миколою Іжею та деканом факультету Державного управління, кандидатом наук з державного управління Миколою Поповим.

Слухачі Одеського інституту провели екскурсію по Одесі, а заступник голови слухацького самоврядування, справжня одеситка Олена Богатенко розповіла цікаві історії міста. У неформальній обстановці, яку було створено одеситами, всі представники регіональних інститутів мали можливість поспілкуватись та налагодити дружні стосунки між слухацькими радами, з метою кращої співпраці.

Слухачі І курсу факультету Державного управління: Тарас Баранецький, Юрій Галкін, Анастасія Макарова, Юрій Тимчишин та Катерина Ющук щиро вдячні колегам з Одеського регіонального інституту державного управління за теплий домашній прийом, затишок, який створили їм.


Слухачі інституту побували на «Вечорі австрійської класики» у Львівській обласній філармонії

24 травня 2013 року слухачі групи ДУ-11 побували у Львівській обласній філармонії, де в рамках ХХХІІ Міжнародного фестивалю музичного мистецтва, лунали твори Вольфганга Амадея Моцарта. У симфонічній музиці Вольфганга Амадея Моцарта привертають до себе увагу його концерти для різних інструментів з оркестром. Він надзвичайно розвивав і збагачував віртуозні та виразні можливості інструмента. Того вечора на сцені Львівської філармонії, твори Моцарта представили колишня львів’янка, яка зараз працює в Іспанії і є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, скрипалька – Таміла Харамбура, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», диригент - Сергій Бурко. Фестиваль триватиме аж до 9 червня, загалом у Львівській філармонії відбудуться 23 концерти, на яких будуть виступати музиканти-віртуози з різних країн світу, зокрема, й ті, хто народився у Львові.


День здоров’я, святкували весело!

Виховання основних ціннісних орієнтацій на здоровий спосіб життя вимагає організації заходів, які би популяризували серед молоді гармонійний режим поєднання роботи та відпочинку, фізичну активність, доброзичливе ставлення до оточуючих і до життя загалом. Щорічно у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проводиться День здоров’я. Цьогоріч студенти, слухачі та викладачі навчального закладу провели його 21 травня 2013 року в с. Бірки. Там, на свіжому повітрі, молодь змагалася у різних видах спорту – стрибки в довжину з місця, біг в крузі, стрибки в мішках, перетягування канату, конкурс пісні та приготування кулішу. Серед 5 команд: 1 місце - , 2 місце - , 3 місце - , 4 місце – команда Державного управління, 5 місце - . Вітаємо учасників та переможців!


23 квітня – день футболу у ЛРІДУ НАДУ

Позмагатись за корону першості зібралось три команди: групи спеціальностей  «управління персоналом» УП–11, «управління персоналом» УП–21 та «державне управління» ДУ–11 та ДУ–12. Варто зауважити, що  честь факультету ДУ, окрім хлопців, захищали і двоє дівчат: голова Слухацької ради – Людмила Приймак, та керівник прес-центру – Катерина Ющук. А це дає змогу стверджувати, що футбол є популярним не тільки серед хлопців, а й серед дівчат.

Підтримати команди зібралось чимало студентів та слухачів. Вже з перших хвилин матчів гравці показали серйозність своїх намірів щодо перемоги.  У першому турі змагань, команда УП-21 повністю взяла до своїх рук контроль над ситуацію на полі, а УП-11 обрала захисний варіант гри і діяла переважно на контратаках. Два тайми команди так і грали - одна думала як пройти оборону суперника, створивши пару напівмометів поблизу штрафного майданчика, а інша, в свою чергу, чекала на зручну нагоду для швидкого штурму воріт навпроти.  Перемогу дістала команда УП-21. У матчі з УП-21, команда ДУ вправно штурмувала суперника, було кілька вдалих передач та атак, перемога за УП-21.

Гра між УП-11 та ДУ  пройшла більше у боротьбі ніж у футболі. На початку зустрічі ДУ мало декілька нагод, коли здавалось, що м`ячу вже нікуди було подітись і він ось-ось мав затріпотіти у сітці воріт суперника і тоді в останню мить шкіряного знаходила то нога захисника, то нерозторопність нападників. Слід сказати, що м`яч просто не хотів залітати у сітку воріт УП-11 цього дня. Тож, перемога за УП-11.

У підсумку кубок першості у команди УП-21, УП-11 – срібні призери, а збірна команда ДУ – дістала бронзу.

Такі зустрічі дають змогу відпочити від навчання та здружитись студентам та слухачам ЛРІДУ НАДУ, маємо надію, що такі зустрічі не вперше і не востаннє.

Прес-центр Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України


18-20 квітня делегація Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, з метою обміну досвідом, відвідала Національну академію державного управління при Президентові України у м. Києві. В рамках поїздки, делегація відвідала Верховну Раду України, а також Національну академію державного управління при Президентові України. Слухачі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України висловлюють щиру подяку керівництву та Раді слухачів Національної академії державного управління при Президентові України за теплий прийом.


11-13 квітня 2013 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, з метою обміну досвіду між інститутами, приймав делегацію Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України у кількості 22 особи: слухачі, студенти, викладачі та працівники інституту. В рамках прийому проводилося засідання круглого столу на тему: «Ефективність державного управління», де були обговоренні найважливіші проблеми державного управління у Харківській та Львівській областях. Представники Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України зустрілися з керівництвом та працівниками нашого інституту, а також відвідали визначні місця міста Львова.


Слухачі «Президентського вишу» у Львові відреагували на критичний матеріал у якому їх звинуватив колишній викладач

Всім нам доводиться час від часу стати мішенню, у яку дротиками летять чужі образи і звинувачення. Прочитавши критичну статтю опубліковану у щотижневику «Експрес», журналістки Світлани Мартинець, слухачі не могли стояти осторонь, та не відреагувати на безпідставні звинувачення у їхню адресу.

У статті «Скандал у президентській академії», колишній викладач Олег Ярославович Лазор, заявив, що слухачі не з’являються на заняття, а щоб здати сесію оплачують «в касу» чималі суми. Суми варіюються, за словами Олега Лазоря, залежно від статусу слухачів. Навіть уявивши таку ситуацію, як слухач, котрий отримує від держави стипендію, максимум  2040 гривень (і не набагато більшу зарплату - заочники), зможе оплатити за сесію (в принципі як такої її немає через те, що навчаються слухачі за кредитно-модульною системою) такі суми? Провчившись уже пів року, жодного разу не зустрічали не розуміння з боку викладачів, котрі ставляться до слухачів як до колег, завжди враховуючи різні думки, не вимагаючи від них якоїсь «компенсації».

Навчання на стаціонарі в Львівському інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України триває лише півтора року і ми не можемо сказати про ту ситуацію, котра мала місце у період, коли працював Олег Лазор, ба більше ми ніколи його тут не бачили і не спілкувались особисто. Саме тому незрозумілим і образливим є звинувачення у тому, що навчаються тут: «неуки, наші слухачі, то не діти малі, що будеш змушувати їх вчитись. Отак подивишся, що бездарне, згнітиш серце і пускаєш між люди», яке право має викладач зі стажем так звинувачувати усіх тих хто дійсно прагне здобути знання у сфері державного управління, щоб продовжити таке потрібне Україні реформування.

Постає питання, а можливо це шанс реалізувати свої  невикористані амбіції?

На нашу думку неперевірені і безпідставні звинувачення в адресу слухачів та викладачів вишу є недопустимими і потребують докладного вивчення та спростування, шляхом представлення і іншої постраждалої від цього наклепу сторони.


11 березня  у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся Перший конкурс серед студентів та слухачів «Талант 2013», організований під егідою студентського та слухацького самоврядувань.

Насолодитися виступами талантів Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та підтримати прийшли: заступник начальника відділу інвестиційної політики і аналізу програм Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко, доцент кафедри економічної політики та економіки праці Сергій Шевченко, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Киянка, голова громадської організації «Рідні Брюховичі» Ігор Шипак, голова громадської організації «Разом до змін» Володимир Доманський, аспірантка Інституту, директор солону, що дарує молодість «Healthy Joy» Таміла Гульчій, студенти та слухачі.

Показати свої творчі здібності та позмагатися у вправності зібралися  найкращі, вони подарували 14 номерів різних жанрів, включаючи танці, співи, уривки з театральних постановок. Переможцем став – студент 4-го курсу спеціальності «управління персоналом» Тарас Назарків (виступ з гуморесками), 2 місце виборов слухач 12 групи денної форми навчання, спеціальності «Державне управління» Сергій Константінов, котрий виконав неперевершену пісню «О Сизокрилий птах», 3 місце  та приз «Глядацьких симпатій» - сценка Кайдашева сімя (виконали студенти: Тарас Назарків, Оксана Панейко, Крістіна Заброцька, Павло Роман та Тетяна Ігнатьєва).

Визнанням здібностей студентської та слухацької молоді стали грамоти від адміністрації університету усім тим, хто прийняв активну участь.

Закінчився творчий вечір Гімном студентів нашого інституту у виконанні Степана Дзерина.

Надіємось, що подібні творчі вечори стануть традицією інституту та подарують багато емоцій державним управлінцям, котрі тут навчаються.

Прес-центр Слухацької  Ради  Інституту


9 березня 2013 року усі свідомі українці по всьому світу святкували 199-у річницю з дня народження Великого українського пророка Тараса Григоровича Шевченка.

Уже для багатьох поколінь українців — і не тільки українців — Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне — невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи, стаючи до нових скрижалей долі. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка...

Тараса Шевченка ми розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе — свій час і Україну в ньому. Але щоб краще зрозуміти його як нашого сучасника, треба повністю осягнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ століття. Він сам приходить у наш день. Але й ми повинні йти в його час. Лише так між нами й ним буде глибше взаєморозуміння.

Саме тому у бібліотеках та виставкових центрах завжди з нагоди цього величного свята – приходу на світ – борця за волю, великого митця Тараса Шевченка проводяться виставки присвячені особистості величного автора. Не осторонь цього і бібліотека нашого Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії при Президентові України, де кожен охочий міг ознайомитись з творами великого автора та здійснити своєрідну подорож у світ великого Кобзаря.

Тарас Григорович Шевченко – велика й невмируща слава українського народу. В особі Шевченка український народ ніби злив свої найкращі духовні сили і обрав його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Під думи народні настроював свою ліру Кобзар, тому й оживало в слові його все те, що таїлося в самій глибині серця.


01 березня 2013 року в Актовій залі Інституту відбулася Урочиста академія з нагоди випуску магістрів державного управління. Під час церемонії відбулося урочисте вручення дипломів магістрів, нагородження почесними грамота та традиційне передання булави Голови Ради слухачів новообраному Голові Ради слухачів ЛРIДУ НАДУ при Президентові України.


27 лютого 2013 року відбулося перше засідання новообраного Правління Ради слухачів ЛРIДУ НАДУ при Президентові України. На засіданні обговорювалися питання: про затвердження Регламенту роботи та планів роботи комітетів Правління Ради слухачів ЛРIДУ НАДУ при Президентові України.


21 лютого 2013 року в Актовій залі ЛРІДУ НАДУ при Президентові Україні відбулися Загальні збори Ради слухачів інституту. На засіданні обговорювалися питання: про затвердження структури Правління Ради слухачів та про призначення керівників, заступників керівників, консультантів Правління Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.


12 лютого 2013 року в Актовій залі ЛРIДУ НАДУ при Президентові України відбулися вибори Голови Ради слухачів інституту. Головою Ради стала слухачка групи Дуд-11 Людмила Приймак.