Новини

 

"МАЄМО ОРІЄНТУВАТИСЯ НА ВЛАСНІ СИЛИ І СВОЮ ГРОМАДЯНСЬКУ ПОЗИЦІЮ,"- ВАСИЛЬ КУЙБІДА

СЬОГОДНІ, 22 грудня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося завершальне у цьому році розширене засідання Вченої ради, у якому традиційно взяв участь президент Національної академії державного управління НАДУ при Президентові України, д.держ.упр., професор Василь Куйбіда.

Очолив роботу завершального у 2018 році засідання Вченої ради Інституту Володимир Загорський - голова Вченої ради, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Присутність президента НАДУ - важлива не лише тому, що спрощує комунікацію, дає можливість озвучити проблемні моменти у різних напрямках діяльності, але й виводить учасників на конструктвний діалог.

Адже ті питання, які сьогодні пропонувалися до обговорення, безпосередньо взаємопов'язані з перспективами Академії загалом.

Присутні заслухали звіти керівників різних напрямків діяльності, обговорили перспективний план роботи на 2019 рік, правила прийому у 2019 році, підготовку до випусків у наступному році тощо.

Можна детально описувати досягнення Інституту у різних сферах діяльності. А вони - є! І це підкреслив, виступаючи перед активом Василь Куйбіда. Турбує усіх перспектива, яку доніс до кожного президент Академії. Поки що перспектива - не дуже райдужна, з огляду на різні зовнішні чинники.

"Маємо орієнтуватися на власні сили та свою громадянську позицію", - підкреслив Василь Куйбіда - президент НАДУ при Президентові України.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ В НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ - КАТЕГОРІЯ ЗАТРЕБУВАНА!

ЦЕ ПІДТВЕРДИВ СЬОГОДНІШНІЙ науково-методологічний семінар "Охорона й використання об'єктів прав інтелектуальної власності, створених у галузі знань "Публічне управління та адміністрування" і в галузі науки "Державне управління"", який відбувся у режимі відеоконференцзв'язку в НАДУ при Президентові України, за участю її регіональних інститутів.

У ЛРІДУ НАДУ, в обговоренні актуальної для наукових кіл теми взяли участь: ОЛЕКСАНДР СУШИНСЬКИЙ - перший заступник директора, д.держ.упр., професор; АНДРІЙ ЛІПЕНЦЕВ - заступник директора з наукової роботи, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент; АНАТОЛІЙ КАЛЯЄВ - декан факультету публічного управління та адміністрування, к.і.н., доцент; ОЛЕКСАНДР СИНИЦЬКИЙ- декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент, завідувачі кафедр, науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти.

Саме актуальність утвердження принципів академічної доброчесності в науково-освітній діяльності продиктувала потребу інформування науково-педагогічних працівників, аспірантів, докторантів про законодавство та процедури щодо забезпечення авторських прав на наукові та навчально-методичні розробки, створені в галузі науки "Державне управління" та галузі знань "Публічне управління та адміністрування".

Учасники семінару акцентували на такі питання, як:

- власне - утвердження принципів академічної доброчесності в НАДУ при Президентові України;

- правове забезпечення охорони авторських прав та об'єктів інтелектуальної власності; - принципи і методи оцінювання об'єктів прав інтелектуальної власності;

- зобов'язання України щодо охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності в Угоді про Асоціацію: Україна-ЄС;

- захист авторських прав на навчально-методичне забезпечення освітнього процесу у "відкритій освіті" тощо.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ ОКРЕСЛЮЄ ПЕРСПЕКТИВУ!

У ЛРІДУ НАДУ відбулося розширене засідання директорату та Вченої ради Інституту, в якому взяли участь завідувачі кафедр та керівники структурних підрозділів.

ВОЛОДИМИР ЗАГОРСЬКИЙ - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, підбиваючи підсумки діяльності Інституту у році, що минає, акцентував увагу на реаліях сьогоднішнього дня, як зовнішніх, так і внутрішніх, які, безумовно, мають взаємозв'язок.

Зокрема, Володимир Загорський детально проаналізував фінансову складову діяльності та окреслив завдання колективу у новому році, зазначивши важливість концентрації зусиль усіх підрозділів Інституту на успішне проведення вступної кампанії-2019.

ВОЛОДИМИР ЗАГОРСЬКИЙ відзначив також, що попри труднощі об'єктивного характеру, колектив Інституту працює злагоджено й самовіддано, завдяки чому вважається кращим у системі підготовки кадрів для державного управління.

З великою приємністю директор вручив Почесні грамоти працівникам Інституту, а також - кращим слухачам магістратури, які взяли активну участь у традиційному, щорічному патріотичному квесті "ЗУНР", присвяченому 100-річчю утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


"ЕКОНОМІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ", -

таку тему обрали для обговорення та обміну думками на конференції щодо аспектів економічного розвитку країни та регіону молоді науковці - слухачі та студенти ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Не випадково саме такий майданчик дискусії запропонувала своїм молодим дослідникам кафедра економіки Інституту, адже кращі слухачі та студенти упродовж навчання грунтовно працювали над обраними тематиками, які неодмінно знайдуть своє відображення не лише в курсових, дипломних, магістерських, але й дослідженнях вищого рівня освіти.

Євген Матвіїшин - завідувач кафедри економіки, д.е.н., професор кафедри, відкриваючи вступним словом роботу конференції, побажав її учасникам плідної дискусії.

У конференції взяла участь Оксана Чемерис - доцент кафедри економіки, к.держ.упр., доцент.

Слухачі магістратури спеціальностей "Економіка", "Публічне управління та адміністрування": Артур Гураш, Наталія Сітарська, Роксолана Гораєцька, Тарас Тарнавський, Марія Семотюк, Ілона Беднарчук, Святослав Іващишин та студентка факультету економіки і менеджменту Андріана Родюк поділилися з учасниками конференції результатами своїх досліджень.

Інноваційне забезпечення діяльності логістичних підприємств; виклики, які зумовлені змінами структури населення у Львівській області; перспективи забезпечення Львівської області людськими ресурсами; оптимістичний сценарій розвитку демографічних процесів у м. Львові тощо - ці та інші актуальні проблеми економічного розвитку стали предметом обговорення на конференції.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ВІТАЄМО ОРИСТЛАВУ СИДОРЧУК З ВИСОКОЮ НАГОРОДОЮ!

СЬОГОДНІ, коли вся Україна радіє справді епохальному рішенню про створення Автокефальної Української Православної церкви та духовній незалежності України, колектив ЛРІДУ НАДУ отримав приємну звістку: доцент кафедри державного управління, референтка із зв'язків з органами державного управління та релігією ВГО "Союз українок".

Ористлава Сидорчук Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагороджена Орденом Святої великомучениці Варвари. В Указі зазначається: "За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви".

Історична роль українського жіноцтва у становленні держави та духовному розвитку є значною, але й сьогодні участь жінок України в суспільному і політичному житті є вагомою. Ось чому важливим доповненням до наукової роботи викладачів Інституту є їх суспільна та громадська діяльність.

У складі ВГО "Союз Українок", на чолі з Головою Ореславою Хомик, Ористлава Сидорчук реалізували проект з відновлення оздоблення козацького храму Покрови Пресвятої Богородиці на о.Хортиця.

ВІТАЄМО ІЗ ЗАСЛУЖЕНОЮ НАГОРОДОЮ!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – У ЛРІДУ НАДУ!

21 листопада 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління низкою заходів відзначено День Гідності та Свободи, і вшановано громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Хвилиною мовчання, як вшанування пам'яті учасників Революції Гідності та АТО, тих, хто боронить сьогодні незалежність і суверенітет України на її східних кордонах, розпочалися заняття у слухачів та студентів Інституту.

А в холі Інституту, біля облаштованого стенда «Слава Героям Небесної Сотні», де запалено свічечки вічної і світлої пам'яті, вшановували громадянський подвиг тих, хто вже ніколи не повернеться із Майдану.

Науково-педагогічні працівники, слухачі, студенти, аспіранти ЛРІДУ НАДУ поклали квіти шани та вдячності до Пам'ятного знака Героям Революції Гідності у смт. Брюховичі.

У приміщенні бібліотеки Інституту відкрито тематичну виставку «День Гідності та Свободи».

Львівський регіональний інститут державного управління пишається тим, що серед слухачів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» є доблесні ветерани АТО: полковник Збройних сил України, відважний капітан української збірної на «Іграх Нескорених» у Сіднеї – Сергій Ільницький та відважний командир Добровольчого корпусу, відомий кіборг, який разом з іншими бійцями тримав оборону в Донецькому аеропорту, прототип образу командира у легендарному фільмі «Кіборги» – Андрій Шараськін. Незабаром відбудуться зустрічі із цими легендарними особистостями.

Окрім цього, Дню Гідності та Свободи присвячується цикл лекцій, круглих столів, науково-практичних дискусій та інших комунікативних заходів із проблематики громадянського суспільства, національної єдності, територіальної цілісності України, європейської та євроатлантичної інтеграції України, значення Помаранчевої революції та Революції Гідності для демократизації українського суспільства. Ці заходи відбуватимуться упродовж року.

Науково-педагогічні працівники Інституту упродовж року проводять цикл лекцій з актуальних питань національної безпеки, європейської та євроатлантичної інтеграції України, економіки тощо – для військовослужбовців, зокрема офіцерського складу повітряного командування «Захід».

У центрі уваги перебувають сім'ї, особливо – сироти та діти учасників Революції Гідності та АТО. Для них Інститут ініціює проведення низки благочинних акцій, а також організовує їх навчання як майбутніх будівничих державності України.

Проблематика громадянського суспільства, національної єдності, територіальної цілісності України, європейської та євроатлантичної інтеграції України, значення Помаранчевої революції та Революції Гідності для демократизації суспільства – ця та інші актуальні аспекти відображені в тематиках магістерських робіт слухачів спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДРУЗІ!

Сьогоднішній знаменний та величний день назавжди увійшов в історію незалежної України, як свято Гідності та Свободи! Свято вільної, патріотичної та згуртованої нації, міць якої в єдності!

Події двох майданів стали підтвердженням того, що українці є сильною, суверенною і незалежною нацією гордих, вільних та відповідальних громадян, здатних відстояти свою свободу, державність та людську гідність.

У нелегкий час випробувань для України сьогодні її найкращі сини, хоробрі і сильні духом, захищають територіальну цілісність своєї Батьківщини.

Пам'ятаємо кожного Героя України, хто поклав своє безцінне життя на вівтар свободи і незалежності!

Шануємо кожного, хто сьогодні тримає мирне небо над Україною!

Нехай Господь береже вас та Україну!

Слава Україні! Героям Слава!

ВОЛОДИМИР ЗАГОРСЬКИЙ
директор Інституту, член-кореспондент НАН України
д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України


ВІТАЄМО ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО З ВИСОКОЮ ВІДЗНАКОЮ НАН УКРАЇНИ!

Надійшла приємна для колективу Інституту звістка - ВОЛОДИМИР ЗАГОРСЬКИЙ - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України нагороджений пам'ятною відзнакою НАН України.

Високу відзнаку ВОЛОДИМИРУ ЗАГОРСЬКОМУ вручено у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької, під час урочистих зборів наукової громадськості Західного регіону України, з нагоди 100-річчя Національної академії наук України.

Керівництво та науковці регіону, а також - науковці ЛРІДУ НАДУ, які брали участь в урочистостях, привітали ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО з важливою відзнакою його вагомого внеску у розвиток української науки.

Сердечно вітаємо Вас, ВОЛОДИМИРЕ СТЕПАНОВИЧУ! Нехай успіх супроводжує Вас повсякчас!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ЛРІДУ НАДУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД АКАДЕМІЧНИХ ІНСТИТУЦІЙ УКРАЇНИ У СПИСКУ КРАЇН-УЧАСНИЦЬ IBIMA

15 – 16 листопада 2018 року, у Севільї (Іспанія) відбулася 32-а (друга у цьому році) конференція Міжнародної асоціації управління, інформації та бізнесу (IBIMA), у списку країн-учасниць якої вперше з'явилася Україна. Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України – перший серед академічних інституцій України, науковці якого взяли активну участь у роботі конференцій IBIMА.

Членом програмних комітетів обох конференцій IBIMA 2018 року та керівником секції публічного управління севільської конференції стала Лариса Новак-Каляєва – д.держ.упр., професор. Вона представила результати досліджень наукових колективів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Серед авторів, праці яких опубліковані, зокрема: Володимир Загорський – директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України,  Андрій Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти України, Марта Карпа – ст. викладач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування, к.держ.упр., доценти кафедри державного управління: Ірина Колосовськак.держ.упр., доцент та Галина Дзяна– к.держ.упр., доцент, Олександра Войтик – викладач кафедри менеджменту, к.держ.упр..

IBIMA – це академічна асоціація, метою якої є сприяння глибокому вивченню та поширенню сучасних управлінських та ділових рішень у сучасному науковому та професійному середовищі для подолання розриву між науковими дослідженнями та практикою. У своїх виданнях IBIMA пропонує науковцям та підприємцям у всьому світі поділитися результатами своїх досліджень, конкретними рішеннями, проектами та тематичними дослідженнями, в яких зацікавлені і теоретики, і практики. Конференції IBIMA проводяться від 2003 року, двічі на рік.

З 2006 року кожне наукове видання IBIMA індексується у Clarivate Analitics, до якої входять SCOPUS, Web of Science, та в інших найбільш авторитетних наукометричних базах світу.

Упродовж 2018 року традиційно було проведено 2 конференції:  25-26 квітня – в Мілані та 15-16 листопада – в Севільї. За цей час у виданнях IBIMA опубліковано 1359 наукових статей, «сліпе» рецензування яких здійснювали близько 1000 відомих науковців-членів програмних комітетів обох конференцій.

Для участі у 32-й конференції IBIMA дослідниками з усього світу було подано 1598 статей, з яких 642 документи було прийнято й опубліковано у виданні IBIMA.

У роботі конференції брали участь близько 200 науковців, які працювали у 20-ти секціях. Засідання проводились англійською, іспанською та французькою мовами.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН

У Львівському регіональному інституті державного управління відбувається традиційна для цієї пори презентація науково-педагогічними працівниками вибіркових дисциплін. 

На вибір слухачам не лише пропонуються найбільш цікаві для навчання дисципліни, але й використовуються найкреативніші методи подачі навчального матеріалу, розширюються просторові рамки навчальних аудиторій. Викладачі йдуть на зустріч зі своїми слухачами. 

СЬОГОДНІ такі презентації відбулися у Львівській обласній державній адміністрації. Їх провели: Ігор Дробот - д.держ.упр., професор, Тетяна Гургула - д.е.н., професор, Галина Дзяна - к.держ.упр., доцент, Ірина Колосовська - к.держ.упр., доцент, Діана Заяць - к.держ.упр. ст.в., Олександра Нєма - к.держ.упр., ст.в., Андрій Серант - к.держ.упр., доцент.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


100-річчю УТВОРЕННЯ ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ!

У ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відбувся круглий стіл на тему:  "ЗУНР: УРОКИ ІСТОРІЇ", ініціаторами проведення якого стали науковці кафедри європейської інтеграції та права. Модератор - ІРИНА КІЯНКА, доцент кафедри європейської інтеграції та права, д.політ.н., доцент.

АНДРІЙ ЛІПЕНЦЕВ - заступник директора з наукової роботи, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти України, відкриваючи вступним словом роботу круглого столу, відзначив важливість створення ЗУНР для сьогодення незалежної України.

ОРЕСТ КРАСІВСЬКИЙ - завідувач кафедри європейської інтеграції та права, д.і.н., професор, виступаючи з доповіддю, нагадав присутнім історичні події листопада 1918 року та відзначив історичний внесок Української національної революції на Західних землях для встановлення Української незалежної держави.

ПЕТРО КОГУТ - доцент кафедри європейської інтеграції та права, к.і.н., доцент охарактеризував зовнішню політику ЗУНР та досягнення західноукраїнської дипломатії.

АНАТОЛІЙ КАЛЯЄВ - декан факультету публічного управління та адміністрування, доцент кафедри європейської інтеграції та права, к.і.н., доцент у своєму виступі акцентував на військову політику ЗУНР.

ТЕТЯНА ПАНФІЛОВА - д.і.н., доцент зупинилась у своєму виступі на темі етнополітики та демократичних засад державного апарату ЗУНР.

Контекстом для обговорення зазначених історичних аспектів була їх актуалізація на ґрунті суспільно-політичної ситуації в Україні, в умовах агресії РФ, анексії Криму та глобальних виеликів сьогодення. 

В обговоренні важливої теми взяли участь як науковці кафедри європейської інтеграції та права, так й інших кафедр, аспіранти, слухачі другого курсу заочної форми навчання спеціальності "Публічне управління та адміністрування".

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


НАС ЄДНАЄ РІДНА МОВА!

Сьогодні, у День української писемності та мови науково-педагогічні працівники, слухачі та студенти Львівського регіонального інституту державного управління долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності "Крила України".

Для кожного з нас - це не лише перевірка на знання української мови, але й незабутнє відчуття єдності та усвідомлення. що у ці хвилини сотні тисяч співгромадян України, літера за літерою пишуть речення радіодиктанту.

І ти відчуваєш, мислиш, живеш і дихаєш в унісон з усією нацією!

ЗІ СВЯТОМ ТЕБЕ, РІДНА НАША УКРАЇНСЬКА МОВО!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Мова – духовний скарб нації

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б'ється –  ожива,
Як їх почує!..

Так писав геніальний поет Тарас Шевченко. Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава. Відомий український письменник XIX століття Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного на­роду – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування».

9 листопада українська громада вшановує вели­ке духовне свято – День української писемності і мови, що яскраво   засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова і його безсмертних творців.

Свято української писемності та мови було встановлено Указом Президента України в 1997 році та відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
У цей день традиційно покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів та мовознавців у сфері мови та культури України, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також з 2000 року  проводиться радіодиктант національної єдності. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

До Дня української писемності та мови працівники бібліотеки Інституту підготували книжкову виставку: «Мова – духовний скарб нації». Експозиція містить різноманітну літературу, пов'язану з українською мовою.

СЕРГІЙ ІЛЬНИЦЬКИЙ ТА АНДРІЙ ШАРАСЬКІН - НАШІ ГЕРОЇ, НАША ГОРДІСТЬ!

Увесь світ, вся Україна відтепер знають доблесного воїна АТО, полковника Збройних Сил України, відважного капітана української збірної на "Іграх Нескорених" у Сіднеї - СЕРГІЯ ІЛЬНИЦЬКОГО та відважного командира Добровольчого корпусу, відомого кіборга, який разом з іншими бійцями тримав оборону в Донецькому аеропорту, режисера, актора, одного із прототипів образу командира у легендарному фільмі "Кіборги" - АНДРІЯ ШАРАСЬКІНА - слухачів ЛРІДУ НАДУ!

Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор з великою приємністю зустрівся з з відомими особистостями, привітав Сергія Ільницького з перемогою та перемогою його команди.

Адже вони повернулися в Україну - з тріумфом. 20 медалей: 7 - золотих, 10 - срібних, 3 - бронзових!

Одну із семи золотих медалей виборов для своєї команди Сергій Ільницький. Але, як сказав він в інтерв'ю телеканалу 1+1, рііч не в медалях, - наші хлопці - вже переможці! Пройшли фронами війни, але залишаються в строю! Така сила духу і сила волі!

Ще учора наші герої виборювали перемогу на фронтах війни та на спортивних підмостках. А вже сьогодні вони складають іспити чергової навчальної сесії...

ПИШАЄМОСЯ ВАМИ, ДОРОГІ НАШІ ЗАХИСНИКИ!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ЛРІДУ НАДУ РОЗШИРЮЄ СВОЄ СІВРОБІТНИЦТВО З ВІЙСЬКОВИМИ

На звернення командира повітряного командування «Захід» та враховуючи те, що рішенням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України визначено проведення щотижневого командирського інформування в органах військового управління Збройних Сил України із залученням науковців, громадських діячів для проведення лекцій з актуальних питань національної безпеки, історії, економіки, політології, культури та мистецтв, Інститут запропонував відповідну тематику лекцій.

2 листопада 2018 року, у рамках цього співробітництва, у повітряному командуванні «Захід» відбулося щотижневе командирське інформування особового складу.

Перед присутніми виступив перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор - Олександр Сушинський з темою доповіді: «Корупційне правопорушення та правопорушення, пов'язане з корупцією: концепція та практика професійної діяльності».

Під час зустрічі також були обговорені питання подальшого співробітництва.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


100-річчя ЗУНР СВЯТКУВАЛИ РАЗОМ – СЛУХАЧІ Й СТУДЕНТИ ЛРІДУ НАДУ ТА ЇХ НАСТАВНИКИ

1 листопада 2018 року, у день 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки науково-педагогічні працівники, слухачі та студенти Львівського регіонального інституту державного управління взяли участь у традиційному, щорічному, патріотичному квесті «ЗУНР».

Разом зі своїми вихованцями були їх наставники: Ірина Кіянка – доцент кафедри європейської інтеграції та права, д.політ.н., доцент; Анатолій Каляєв – декан факультету публічного управління та адміністрування, к.і.н., доцент; Олександр Синицький – декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент.

Патріотична команда Львівського регіонального інституту державного управління вправно виконувала всі завдання на інтерактивних локаціях, блискуче відповідала на всі запитання у межах квесту, які стосувалися історії Західноукраїнської Народної Республіки та Львова. Тож, виборола право називатися кращою серед команд навчальних закладів Львівщини.

Якщо разом – це завжди перемога!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ ЯК ОСНОВА ДЕМОКРАТІЇ

Ця тема об'єднала сьогодні у цікавій дискусії не лише науковців кафедри державного управління ЛРІДУ НАДУ, які й стали ініціаторами проведення круглого столу, але й докторантів, аспірантів, а також - науковців інших кафедр, навчальних закладів та наукових інституцій.

Модератори круглого столу - професори, д.держ.упр. Петро Петровський та Лариса Новак-Каляєва запросили присутніх до обговорення важливих аспектів гендерної політики.

Спікерами круглого столу стали: Алла Швець – заступник директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, к.філол.н., ст.н.с. (тема: «Зберегти «індивідуальність жіночого духу»: гендерні імперативи Н.Кобринської (1855 – 1920) в сучасній проекції»); Лариса Новак-Каляєва – професор кафедри державного управління, д.держ.упр., доцент, (тема: «Теоретичні та правові засади гендерного мейнстрімінгу як механізму досягнення гендерної рівності»); Ірина Колосовська – доцент кафедри державного управління, к.держ.упр., доцент (тема: «Гендерна рівність (нерівність) в Україні: соціологічний зріз»); Зеновій Надюк – професор кафедри державного управління, д.держ.упр., доцент (тема: «Сучасні правові проблеми державного регулювання у сфері охорони здоров'я: гендерний аспект»).

І хоча Україна, як підтверджує статистика, знаходиться серед 144 країн світу на "золотій середині" у плані дотримання гендерної рівності, і, здавалося б, є проблеми - серйозніші, все ж, питання економічної нерівності (зарплата у чоловіків - вища, ніж у жінок), батьківської відповідальності за виховання дітей, яка "лягає", здебільшого, на плечі жінок, питання кар'єрної нерівності, участі жінок у державному управлінні тощо залишаються для нас чутливими. 

Про це сьогодні дискутували учасники круглого столу.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Західноукраїнська Народна Республіка: крізь призму часу (до 100-річниці утворення ЗУНР)

  Пригадаймо: золотіла тиха осінь,
Застеляла жовтим листям княжий Львів
Із війни ішли батьки голодні й босі,
Їх обов'язок у рідне місто вів.

ЗУНР - Українська держава, що фактично існувала упродовж 1918-19 pp.. на території Західної України, зі столицею у Львові. Постала після Першої світової війни, в результаті розпаду Австро-Угорщини. 18 жовтня 1918 р., у Львові зібралися представники усіх політичних українських сил краю, так звана Українська Конституанта (Установчі збори). Конституанта проголосила себе Українською Національною Радою з повноваженням парламенту. Головою Національної Ради було обрано Є. Петрушевича. 19 жовтня було проголошено про створення з українських територій Австро-Угорської імперії Української держави, щоправда, у складі монархії.

Уранці, 1 листопада, Українська Національна Рада перебрала владу у свої руки, - на стародавній ратуші Львова вперше замайорів національний жовто-блакитний стяг. 9 листопада, на засіданні Української Національної Ради було визначено назву держави –  Західно-українська Народна Республіка (ЗУНР), до складу якої, окрім Східної Галичини, входили: Північна Буковина та українські повіти Закарпаття. Західноукраїнська Народна Республіка залишила помітний слід у процесі розвитку української національної державності. Урядові ЗУНР вдалося налагодити адміністрацію краю, забезпечити функціонування шкіл, пошти, телеграфу, залізниці і прийняти цілу низку законів: «Про тимчасову адміністрацію і організацію судів» (16 листопада 1918 р.), «Про державну мову» (15 листопада 1918 р.), «Про виконання громадських прав і обов'язків» (8 квітня 1919 р.), «Про земельну реформу» (14 квітня 1919 р.), «Закон про вибори до однопалатного сейму ЗО УНР» (16 квітня 1919 р.), «Про восьмигодинний робочий день» (12 квітня 1919 р.) тощо.

Варто погодитися з думкою історика І. Лисяка-Рудницького, що значення ЗУНР полягає в тому, що «Галичина 1918–1919 років – єдиний в новітній історії приклад українського державного правопорядку».

З нагоди цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку "ЗУНР: крізь призму часу." Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території незалежної держави.


УКРАЇНА - ГРУЗІЯ: ДЛЯ СПІВПРАЦІ НЕМАЄ КОРДОНІВ!

Візит директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора Володимира Загорського до Грузії став очікуваною та приємною подією для наших грузинських партнерів. 

Адже співпраця між навчальними закладами сягає у 2014 рік, коли був підписаний договір про взаєморозуміння між Львівським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Кавказьким міжнародним університетом.

Володимир Загорський зустрівся з ректором Кавказького міжнародного університету Кахабером Кордзая та колективом. Спільних тем для обговорення було багато, але найважливіше - продовження співпраці.

У рамках візиту до Грузії Володимир Загорський також мав зустрічі з керівництвом Кавказького інституту регіональної безпеки та академії при Міністерстві фінансів Грузії. 

Зустрічі з грузинськими партнерами відбулися за участю Посла України в Грузії Ігора Долгова.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


СЕМІНАР «ЯКІСТЬ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ У ВИЩІЙ ОСВІТІ»

Упродовж 22–24 жовтня 2018 року на базі Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відбувся семінар, присвячений забезпеченню якості у вищій освіті в якому взяли участь Олександр Сушинський – д.держ.упр., професор, перший заступник директора, Тарас Кіцак – к.держ.упр., заступник начальника відділу організації освітнього процесу, Діана Заяць – к.держ.упр., старший викладач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування.

Для учасників семінару працювали науковці Берлінської школи економіки та права, зокрема Остен Баллер – проф. д-р, Ервін Зейфрід – проф. д-р і Корнелія Кайзер за темами: «Формальні та академічні критерії високоякісних навчальних програм», «Розбудова системи якості у вищих навчальних закладах», «Визначення показників якості, розробка та впровадження досліджень», «Управління процесами: стандарти та основоположні питання надання високоякісної освіти» та ін.

Результати семінару будуть впроваджені в Інституті в процедурах і заходах системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти (системи внутрішнього забезпечення якості).


"SCHWERINER VOLKSZEITUNG" - ПРО НАС!

ПАРТНЕРСТВУ двох навчальних закладів, двох країн - України та Німеччини - ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та Вищої школи публічного управління, поліції та права (м. Гюстров, Німеччина) - ось уже чотирнадцять років. Про це розповідає читачам регіональної газети "Schweriner Volkszeitung" Хольгер Франке - др., професор Вищої школи з Гюстрова. 

Щороку, партнерський навчальний заклад приймає понад 20 слухачів та аспірантів ЛРІДУ НАДУ, які приїжджають в Гюстров, щоб отримати нові знання, ознайомитись з історією, культурою, а також - щоб пройти стажування в органах місцевого самоврядування. Натомість, німецькі студенти щороку є нашими гостями. 

Наталія Юрченко - слухачка ІІІ курсу, заочної форми навчання, спеціальності "Публічне управління та адміністрування", про яку йдеться у статті, - одна із тих, хто отримали таку можливість пройти тритижневе стажування у міській раді м. Гюстров.

Для неї це - особливо пізнавально, адже працює начальником юридичного департаменту Луцької міської ради. Упродовж перших тижнів вона ознайомилась з різними напрямками діяльності міської ради. Але, як вона зізнається в інтерв'ю, найцікавішим є саме цей, останній тиждень практики. Адже працюватиме над проектом подолання корупції, і сподівається, що може запозичити багато ідей, як протидіяти цьому явищу. "Щоб подолати корупцію, треба змінити свідомість", - упевнена Наталія.

З німецькими журналістами вона поділилась своїм захопленням містом - "маленьким, затишним, чистим, з привітними людьми". Тільки ось так швидко німці розмовляють, що нелегко їх зрозуміти в деталях. 

Ці враження сподобались журналістам. Адже саме так і назвали статтю в газеті.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ЛРІДУ НАДУ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ПИШАЄТЬСЯ СВОЇМ СЛУХАЧЕМ - СЕРГІЄМ ІЛЬНИЦЬКИМ!
НИМ ПИШАЄТЬСЯ ВСЯ УКРАЇНА!

Капітан української збірної на "Іграх Нескорених" у Сіднеї, полковник Збройних Сил України, ветеран АТО - СЕРГІЙ ІЛЬНИЦЬКИЙ виборов для України золото з веслування на тренажерах у категорії Men's IR6 (швидкість за одну хвилину).

Незламний воїн, мужня і сильна Людина, не лише у боях за Україну на Донбасі вів за собою бійців, але й тут, у далекому Сіднеї, відважний капітан збірної ветеранів АТО власним прикладом надихає бійців на спортивні перемоги.

ОСЬ ВОНА - СИЛА ДУХУ І СИЛА НАЦІЇ!!!

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПРИВІТАВ СЕРГІЯ ІЛЬНИЦЬКОГО ІЗ ПЕРЕМОГОЮ!

ВІТАЄМО СЕРГІЯ ІЛЬНИЦЬКОГО ТА УСЮ ЗБІРНУ УКРАЇНИ!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА З ЛЕОНАРДОМ НЕЛЬСОНОМ

СЬОГОДНІ ВІН відкрився нам по-новому, цей відомий німецький філософ початку ХХ століття, засновник Філософсько-політичної академії (Бонн, Німеччина) - ЛЕОНАРД НЕЛЬСОН.

Його погляди та філософські ідеї - сучасні й актуальні, близькі й зрозумілі нам. Адже хіба не актуальні його твердження про поважання гідності кожної людини, чи його теорія зважання інтересів тих, хто поряд з нами, про забезпечення рівності думок. А його соціальна політика, якою передбачається рівна передача благополуччя тощо.

Наше знайомство з Леонардом Нельсоном відбулося завдяки ініціативі Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, яку підтримали науковці філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. І, звичайно, завдяки нашим німецьким гостям - представникам Філософсько-політичної академії.

Учасників круглого столу "Леонард Нельсон і Сократівська бесіда - як розум може стати практичним" привітали:

АНДРІЙ ЛІПЕНЦЕВ - заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти України;

д.політ.н., професор філософського факультету ЛНУ імені Івана Франка ВАЛЕРІЙ ДЕНИСЕНКО.

Професор, др. ХОЛЬГЕР ФРАНКЕ (Філософсько-політична академія, Бонн) виголосив вступ до практичної філософії Леонарда Нельсона.

Про життя й творчість німецького філософа розповіла голова Філософсько-політичної академії, др. БАРБАРА НАЙСЕР, а її заступник - др. ХОРСТ ГРОНКЕ виголосив вступ до Сократівської бесіди.

Присутні науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти ЛРІДУ НАДУ та студенти філософського факультету ЛНУ імені Івана Франка взяли участь, власне, у Сократівських бесідах на теми: 

"Чи є корупція морально прийнятною?" (керівник - др. Х.Гронке) та "Який соціальний захист потрібний людям?" (керівник - др. Б.Найсер).

Учасники Сократівських бесід отримають відповідні сертифікати. Та найважливіше - практику провадження Сократівських бесід - толерантності думок.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУГЕРОЇВ СЛАВА ЖИВЕ У ВІКАХ!

На 14 жовтня припадає одразу три величних свята – День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни. Традиція шанувати Богородицю, як покровительку українського війська, прийшла ще від руських князів та козацтва. У Київську Русь свято Богородиці прийшло з Візантії, це сталося після запровадження християнства. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, вони мали на Січі церкву в Її честь, а також ікону «Козацька Покрова». На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.

Свято відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

З нагоди цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку "Героїв слава живе у віках," на якій представлено видання, що висвітлюють минуле та сьогодення нашої держави.


ПОКРОВА ОБЕРІГАЄ УКРАЇНУ

12 жовтня 2018 року, наш почесний гість - ЛЕВ СКОП - український мистецтвознавець, відомий не лише в Україні художник-реставратор, іконописець, викладач Львівської академії мистецтв проводить майстер-клас для учнів та дітей працівників нашого Інституту у межах соціального проекту "Покрова оберігає Україну".

Учасники майстер-класу малюють Ангелочків - кожен свого! Частина робіт дітей буде відправлена захисникам України, в АТО.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


НАВЧАННЮ МАЙБУТНІХ ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ - ДАНО СТАРТ!

08 жовтня 2018 року на свою першу настановчу сесію прибули у Львівський регіональний інститут державного управління здобувачі вищої освіти, які навчатимуться в аспірантурі за програмою підготовки докторів філософії, за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування".

Привітали майбутніх докторів філософії з відповідальним та цікавим етапом у житті: Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України; Андрій Ліпенцев - заступник директора з наукової роботи, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти України; Микола Фурса - начальник відділу з координації наукової роботи та докторантури, к.філос.н., доцент; заступник начальника відділу координації наукової роботи та докторантури-зав.аспірантурою Наталія Шостак.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ2 жовтня 2018 року в Інституті було підписано Договір взаєморозуміння в академічному й освітньому співробітництві між Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Львівським коледжем будівництва, архітектури та дизайну. Від Інституту договір був підписаний директором Інституту членом-кореспондентом НАН України, доктором економічних наук, професором Загорським Володимиром Степановичем, а зі сторони Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну директором коледжу кандидатом наук з державного управління Сохою Юрієм Івановичем.


СЬОГОДНІ У ЛРІДУ НАДУ - ВЕЛЕЛЮДНО!

350 першокурсників - слухачів спеціальності "Публічне управління та адміністрування", заочної форми навчання, прибули на першу настановчу сесію. 

У ці дні в них - знайомство з навчальним закладом, науково-педагогічним колективом, перші лекції, перші враження і, звичайно, знайомство з однокурсниками, яке обов'язково переросте у міцну і надійну дружбу. 

Привітали майбутніх дипломованих управлінців з новим та цікавим етапом у житті: директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор Володимир Загорський, керівник апарату ЛОДА Маріанна Вільшинська, перший заступник директора, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський.

Що ж, у добру і щасливу путь в Країну Знань! Раді вітати вас у нашій дружній академічній родині найкращого навчального закладу!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ВІТАЄМО АНДРІЯ ЛІПЕНЦЕВА З ПОЧЕСНОЮ ДЕРЖАВНОЮ ВІДЗНАКОЮ!

Під час зустрічі із науково-педагогічним колективом та слухачами-першокурсниками ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, Маріанна Вільшинська - керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації, виконала приємну місію - вручила Андрію Ліпенцеву, заступнику директора з наукової роботи, академіку Академії економічних наук України, к.е.н., доценту високу державну відзнаку - "Заслужений працівник освіти України".

"Це високе й почесне звання - справді заслужене! - підкреслила, вітаючи з відзнакою, Маріанна Вільшинська. - Андрій Вікторович - професіонал своєї справи, досвідчений педагог та лектор, креативна особистість".

Ми теж долучаємось до вітань Андрію Ліпенцеву! Успіхів Вам!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


НАЙУСПІШНІШИЙ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ЛРІДУ НАДУ - СТАРТУВАВ!

Урочистостями з нагоди Дня знань та зустрічами із першокурсниками-слухачами магістерської програми "Публічне управління та адміністрування" новий навчальний рік у Львівському регіональному інституті державного управління - відкрито!

"Цей рік - один із найуспішніших у житті навчального закладу, - вітаючи колектив, підкреслив Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор. - Адже у нас - чудовий набір, державне замовлення - повністю виконано! Слухачами Інституту стали представники 15 областей України, що підтверджує авторитет навчального закладу".

Привітали колектив з новим навчальним роком також: заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк та секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило, які теж цього року стали слухачами ЛРІДУ НАДУ. Володимир Гірняк виконав приємну місію - вручив Почесну грамоту Львівської обласної ради д.політ.н., професору кафедри європейської інтеграції та права Ірині Кіянці.

Відбулися також зустрічі із першокурсниками, у яких взяли участь: Олександр Сушинський - перший заступник директора, д.держ.упр., професор, Андрій Ліпенцев - заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент, Анатолій Каляєв - декан факультету публічного управління та адміністрування, к.і.н., доцент.

Що ж, у добру путь! Успішного всім навчального року!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


МАЙБУТНЄ ЄВРОПИ ТВОРИМО РАЗОМ!

Слухачі та аспіранти ЛРІДУ НАДУ при Президентові України – єдиного навчального закладу, який представляв Україну, взяли участь у літньому факультеті «Майбутнє Європи», організованому Вищою школою публічного управління Саксонії в Майсені (Німеччина).

Упродовж шести днів понад 200 представників вищих шкіл публічного управління Німеччини, Польщі, Чехії та України обговорювали актуальні проблеми економічної, фінансової, соціальної, міграційної та культурної політики Європейського Союзу.

У рамках культурної програми учасники відвідали пам'ятки історії та культури міст Дрездена, Майсена, Баутцена, взяли участь у турнірі з волейболу та здійснили сплав на надувних човнах по річці Ельбі.

У заключній подіумній дискусії щодо майбутнього Європи взяв участь    к.політ.н., доцент кафедри української та іноземних мов ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Микола Буник.

ЛРІДУ НАДУ співпрацює з Вищою школою публічного управління Саксонії з 2011 року. Це - вже четвертий літній факультет в Майсені, у якому взяли участь представники нашого інституту.     

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


 НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

25 липня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління, з ініціативи Національного агентства України з питань державної служби, відбувся круглий стіл з проблематики розвитку державної служби, присвячений 100-річчю з дня її створення.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся  Олександр Сушинський – перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ, д.держ.упр., професор. Олександр Сушинський виступив також з питань, запропонованих до обговорення, висловивши своє бачення розвитку державної служби в Україні.           

У роботі круглого столу взяли участь та виступили: заступник голови Нацагентства України з питань державної служби Андрій Заболотний, начальник Міжрегіонального управління Нацагентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Ярослав Коваль.

В обговоренні актуальної проблематики подальшого розвитку державної служби в Україні взяли участь: провідні фахівці Нацагентства України з питань державної служби, керівники апаратів обласних та районних державних адміністрацій, керівники підрозділів по роботі з персоналом.

У жвавій дискусії відбулося обговорення таких питань, як: порядок проведення щорічного оцінювання, порядок присвоєння рангів державного службовця, дисциплінарна відповідальність державних службовців, конкурс на заміщення посад державної служби, порядок припинення державної служби у зв'язку із виходом на пенсію державного службовця тощо.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ОСЬ ВОНА - ПАМ'ЯТНА МИТЬ! ЩАСЛИВА Й ЗВОРУШЛИВА! 

В особливу п'ятницю - мрії неодмінно здійсняться! Це знають точно наші випускники! Але сьогодні у них - свято! Підсумкові іспити - складено, магістерські й дипломні роботи - захищено! Майбутнє уже простелило свій шлях! Адже більшість випускників продовжать навчання на вищих рівнях освіти, зокрема, бакалаври - у магістратурі, а найкращі магістри - в аспірантурі на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Сорок вісім випускників ЛРІДУ НАДУ, які навчалися за спеціальностями "Економіка", "Менеджмент", "Управління персоналом та економіка праці" отримали сьогодні дипломи магістрів та бакалаврів. А четверо магістрів - дипломи з відзнакою.

Винуватців свята привітали: Олександр Сушинський - перший заступник директора, д.держ.упр., професор; Євген Матвіїшин - завідувач кафедри економіки, д.держ.упр., доцент; Олександр Синицький - декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент.

Магістр з менеджменту Мирослав Мельник та бакалавр з управління персоналом та економіки праці Олег Базарко висловили найщирішу вдячність педагогам Інституту, завдяки яким не лише отримали нові управлінські знання, але й відчули себе частинкою великої академічної родини.

Ми не прощаємося з вами, дорогі наші випускники! Ми вам кажемо: "До зустрічі!"

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ЛІТНЯ НІМЕЦЬКОМОВНА ШКОЛА
"ВПЛИВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ НА ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ" 

НАСИЧЕНИЙ ПРИЄМНИМИ ПОДІЯМИ СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ У ЛРІДУ НАДУ.

І тринадцяте, п'ятниця та сонячне затемнення - лише сприяють гарному настрою!

ЩОЙНО, урочисто стартувала Літня німецькомовна школа "Вплив європейської інтеграції на публічне управління". Наші гості: Хольгер Франке - доктор, професор Інституту державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія (м. Гюстров), студенти цього інституту, а також - Михайло Микієвич - д.ю.н., професор, завідувач кафедри європейського права факультету міжнародних відносин ДНІ ім. Івана Франка та студенти цього факультету.

Саме ці навчальні заклади спільно з ЛРІДУ НАДУ ось уже декілька років поспіль підтримують чудову традицію, у межах літньої школи - навчання, обміну досвідом з питань розвитку публічного управління. А наша співпраця і дружба з німецькими партнерами беруть початок у 2004 році, і лише міцніють.

Майже триста українських слухачів та студентів пройшли за цей час навчальні стажування у Гюстрові. Натомість, така ж кількість німецьких студентів відвідала Україну.

"Це - надзвичайно приємна подія для навчального закладу, - підкреслив, вітаючи гостей, Володимир Загорський, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н. професор, заслужений діяч науки і техніки України.- Адже Інститут державного управління, поліції та права з Гюстрова - наш найдавніший і найнадійніший партнер." Володимир Загорський побажав німецьким гостям приємного перебування на львівській землі.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


НАШІ - В ГЮСТРОВІ! ЗУСТРІЧ З ДАВНІМИ ДРУЗЯМИ - ЗАВЖДИ ПРИЄМНА!

Навчальна поїздка до Гюстрова, у Вищу школу (Інститут) публічного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія, залишила незабутні враження у слухачів та аспірантів ЛРІДУ НАДУ. Приємні спогади про спілкування з німецькими партнерами також - у декана факультету публічного управління та адміністрування, к.і.н., доцента Анатолія Каляєва та доцента кафедри української та іноземних мов, к.політ.н., доцента Миколи Буника, які, власне, й супроводжували у поїздці своїх вихованців.

Упродовж десяти днів учасники навчальної групи не лише прослухали лекції з питань організації управління в Німеччині, правозастосування, управління персоналом на державному та місцевому рівнях, але й мали зустрічі в державній канцелярії землі Мекленбург-Передня Померанія та адміністрації округу Росток, пройшли інтенсивний курс німецької мови, відвідали міста Берлін, Шверін, Росток, Любек, Варнемюнде, Бад-Доберан, Гайлігендам, Кюлюнгзборн.

Вища школа (Інститут) публічного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія є найдавнішим міжнародним партнером ЛРІДУ НАДУ. Завдяки співпраці з цим Інститутом майже триста слухачів, студентів та аспірантів пройшли стажування та практику в Німеччині.


Успішно завершилося науково-практичне стажування слухачів магістерської програми у муніціпалітеті Т.Сціри,  Т.Кшик і Л.Кобрин м.Люблін (Республіка Польща), організоване 30.06 – 07.07 2018 р. в рамках Умови про співпрацю між ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та Вищою школою економії та Інновацій в Любліні (РП). Упродовж стажування відбулися: інструктажі з охорони та гігієни праці, протипожежної безпеки,  знайомство львів'ян зі структурою муніципалітету, роботою його відділів, зокрема освіти, оновленою процедурою обробки персональних даних тощо. Матеріали та досвід, отриманий під час стажування, буде використаний, як в роботі наших спеціалістів, так і при підготовці магістерських праць. За результатами стажування слухачі готують публікацію.

 


День державної служби

Існування держави без державної служби та державного управління є неможливим. Професія державного службовця – важлива, клопітка та відповідальна праця людей, які здебільшого виконують її за покликанням, демонструючи справжню відданість справі та бажання служити людям. Саме на державних службовців покладено відповідальне завдання – забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави. Кожен на своєму місці є ланкою, що поєднує владу і народ, формує ефективну систему державного управління, яка повинна стати мобільною, гнучкою, реагувати на запити сучасного суспільства, забезпечувати умови для поліпшення життя народу.

День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в День державної служби Організації Об'єднаних Націй, згідно з відповідним Указом Президента. Прийняття у добу Української Держави за часів гетьмана Павла Скоропадського перших законів, які вже у 1918 році стали основою сучасної державної служби, стало поштовхом для відзначення у 2018 році 100-річчя запровадження державної служби в Україні.

З нагоди цього свята у бібліотеці Інституту підготовлено тематичну книжкову виставку «Державна служба по-новому: практичне втілення професіоналізму в інформаційному суспільстві».


ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ. ЗНАЧЕННЯ ОСВІТИ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ СЛУЖБОВЦІВ. ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН ТА УКРАЇНИ У РОЗБУДОВІ ДЕРЖАВНОСТІ, -

такі акценти щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю, присвяченої 100-річчю державної служби в Україні, яка відбулася 12-13 квітня у ЛРІДУ.

Конференція - це той майданчик, де в дискусіях, обміні досвідом не тільки народжується спільне бачення подальшої розбудови державності, але й опрацьовуються конкретні пропозиції стосовно реального прискорення цих процесів.

Понад 150 науковців, науково-педагогічних працівників, практиків з органів державного управління, місцевого самоврядування з 14 регіонів України, а також - Німеччини та Польщі взяли участь в обговоренні проблем наукового та методологічного супроводу розвитку системи публічного управління.

"Наше спільне завдання, - сказав, відкриваючи пленарне засідання, Володимир Загорський, директор ЛРІДУ НАДУ, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, - у надзвичайно складних умовах сьогодення засобами наукового пізнання сприяти реалізації Стратегії реформування державного управління в Україні."

Костянтин Ващенко - голова Національного агентства України з питань державної служби, д.політ.н., професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, який став гостем конференції, акцентував у виступі увагу на важливості професійного навчання державних службовців, підвищення їхнього освітнього рівня, роль Національної академії у цьому процесі, а також - про перспективи реформування системи державного управління.

Президент Національної академії державного управління при Президентові України, д.держ.упр., професор Василь Куйбіда звернув увагу учасників конференції, власне, на важливості розвитку публічного управління в Україні, його перспективи та виклики.

У пленарному засіданні взяли участь і мали слово: Олександр Ганущин - голова Львівської обласної ради, Маріанна Вільшинська - керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації, Ольга Лішик - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Андрей Ліпенцев - заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, академік Академії економічних наук України?, к.е.н., доцент, Богдана Яремчук - в.о. начальника управління персоналом Львівської міської ради, Тетяна Токарчук - начальник управління фінансів та бухгалтерського обліку, головний бухгалтер НАДС, магістр державного управління.

Учасниками конференції також були: Світлана Онищук - начальник Міжрегіонального управління Нацагентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, д.держ.упр.; Ярослав Коваль - начальник Міжрегіонального управління Нацагентства України з питань держслужби у Львівській та Закарпатській областях; Володимир Піхоцький - начальник Територіального управління Рахункової палати України про західних областях, д.е.н., професор.

Наші іноземні гості - Вільма Вентіг, уповноважена з гендерної рівності та Хольгер Франке, доктор, професор (Вища школа публічного управління, поліції та права, землі Мекленбург - Передня Померанія, Німеччина); Дарія Б'єнковська - доктор та Річард Козловський - доктор габілітований (Академія Поморська в Слуцьку, Польща).

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


УКРАЇНА – ЄС: ДОСВІД РОЗБУДОВИ ДЕРЖАВНОСТІ

Два дні, 12 – 13 квітня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, німецькі, польські та українські науковці ділилися досвідом щодо розвитку державності у країнах ЄС та в Україні, у форматі науково-практичної конференції за міжнародною участю до 100-річчя запровадження державної служби в Україні: "ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ".

12 квітня 2018 року, круглий стіл (англійською  мовою) на тему: "Освіта для публічних службовців".

Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України став об'єднавчим центром наукової та освітньої співпраці як науковців України, так і європейських країн-партнерів. 

Підтвердження цьому - сьогоднішній день. Німецькі науковці, представники Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, численні гості з Луганської та інших областей України, представники органів виконавчої влади обмінялися досвідом, обговорили найактуальніші проблеми місцевого розвитку у форматі круглого столу "Освіта для публічних службовців".

Представники Швейцарсько-українського проекту DESPRO привітали із завершенням навчання учасників програми дистанційного курсу для публічних службовців Луганської та Львівської областей "Управління проектами місцевого розвитку", на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку". Цьогоріч посвідчення отримали 109 слухачів програми.

Вітаючи учасників круглого столу, Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор підкреслив важливість освіти для публічних службовців, і те, що навчальний заклад створює всі умови для отримання нових знань. Зокрема, має перспективи такий прогресивний формат, як онлайн-навчання.

У роботі круглого столу взяли участь: Ольга Лішик - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Валентин Харлов - керуючий справами Львівської обласної ради, Мар'яна Куля - експерт Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, Василь Лозинський - голова обласної асоціації місцевих рад "Ради Львівщини", Ігор Катерняк - директор Громадської організації "Українська система дистанційного навчання", експерт Швейцарсько-українського проекту DESPRO.

Для учасників проекту проведена тематична сесія "Ефективне лідерство в управлінні органами публічної влади" (модератор - Андрій Ліпенцев, заступник директора з наукової роботи, кандидатом економічних наук, доцент, академік Академії економічних наук України).

Події сьогоднішнього дня у ЛРІДУ? НАДУ при Президентові України привернули увагу мас-медіа. В пятницю ввечері про нас розкаже і покаже 5 ТЕЛЕКАНАЛ у програмі "ПОДІЯ ДНЯ" (Автор сюжету - журналіст Олександр Ваврищук).

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Виїзні одноденні навчальні семінари для посадових осіб місцевого самоврядування Львівщини

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради від 29 березня 2018 року  «Про організацію короткотермінових тематичних семінарів для  посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області на 2018 рік» розпочато одноденні виїзні навчальні семінари на тему «Ресурси розвитку територіальних громад» для посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області.

До проведення та організації семінарів залучені викладачі та працівники відділу підвищення кваліфікації інституту, керівники районних рад.

11 квітня 2018 року перший такий навчальний захід проведено у Бродівському районі. У роботі семінару взяли участь заступник голови Бродівської районної ради Віра Підгрушна, керівники та працівники апарату районної ради, керівники та працівники структурних підрозділів Бродівської райдержадміністрації, керівництво та працівники фінансового управління Бродівської РДА, представники місцевих рад району, а саме: Підкамінської селищної ради, Гаївської, Лешнівської, Наквашанської, Пеняківської, Підгорецької, Пониковицької, Смільнівської, Станіславчицької, Суховільської, Черницької, Язлівчицької та Ясенівської сільських рад, голова Громадської ради Бродівської райдержадміністрації Сергій Мельник та представники місцевих ЗМІ. Інститут представляли: перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління, доктор наук з державного управління, професор Олександр Сушинський; завідувач кафедри економіки Львівського регіонального інституту державного управління, доктор економічних наук Євген Матвіїшин, доктор економічних наук, професор кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування Тетяна Гургула.

У своїх лекціях науковці інституту висвітлили актуальні і проблемні питання державного управління і місцевого самоврядування, обговорили проблематику ресурсного забезпечення економічного розвитку територіальних громад, окреслили проблемні питання та інструменти вирішення земельних відносин у територіальних громадах.


Шановні друзі та колеги!

З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть наші найкращі вітання і побажання Божого благословення, здоров'я і добробуту!

Сердечно бажаємо, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і надалі супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України. Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на Вашому життєвому шляху. Христос воскрес!


Лист-подяка Володимиру Загорському!

На адресу директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО надійшов лист-подяка від голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ю.Г. Гарбуза.

У листі висловлюється щира вдячність за участь у реалізації, за підтримки швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO), дистанційного навчання за напрямом "Управління проектами місцевого розвитку" для державних службовців та активних громадян з недержавних організацій Луганської та Львівської областей.

"Спільнота практик - це позитивний приклад об'єднання людей і команд, зорієнтованих на креативність, результативність тва інноваційність, які здатні змінити країну. Ніщо так не об'єднує Україну, як спільна творча праця людей та громад зі Сходу та Заходу", - йдеться у листі.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

 


Докторант ЛРІДУ НАДУ, кандидат наук з державного управління Ористлава Сидорчук вдруге відвідала Національний заповідник «Хортиця» з духовною місією жінок ВГО «Союз українок» на чолі з Головою Ореславою Хомик з відродження українських традицій та шанування славетної козацької історії.

Подарована жінками плащаниця до козацького храму Пресвятої Богородиці, виконана майстрами Національної академії мистецтв (м.Львів), буде слугувати оберегом не лише для церкви, а й для захисників, які боронять східні кордони нашої держави.

Львів'янок у добрих справах підтримали: генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, депутат ВРУ Ігор Артюшенко, директор департаменту культури та туризму Запорізької ОДА Влад Мороко, Голова запорізького відділення ВГО «Союз Українок» Оксана Яценко та Єпископ УПЦ КП Фотій.

Учасники церемонії висадили саджанці дубів та калини, привезені жінками з с.Вишнівці (Тернопільська обл.) – малої батьківщини засновника Хортицької Січі, Гетьмана Дмитра Вишневецького (Байди).

На круглому столі, що відбувся в Національному заповіднику намічено нові проекти, що мають на меті шанування традицій українського народу, на основі співпраці діячів державних органів влади, громадськості та небайдужих українців.


Вийшла друком колективна монографія «Стан та перспективи соціальної безпеки в Україні: експертні оцінки», в якій представлено аналіз результатів експертного опитування, у якому взяли участь 105 осіб, які за публікаціями, фахом, специфікою роботи та діяльністю відповідали вимогам експерта з проблем національної та соціальної безпеки. Дослідження проводилось у період із травня по вересень 2017 р. фахівцями Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України у рамках виконання науково-дослідної роботи «Інституційні механізми гарантування соціальної безпеки регіону» (керівник д.держ.упр., професор Петровський П.М., відповідальний виконавець к.держ.упр., доцент, докторант Сидорчук О.Г.) та науковцями Інституту економіки промисловості НАН України (м.Київ) на виконання бюджетної теми «Активізація соціального і трудового потенціалу сталого розвитку як чинників економічного зростання» (керівник д.е.н., професор Новікова О.Ф.)

30 березня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося вручення дипломів магістра публічного управління та адміністрування слухачам денної форми навчання за замовленням Національного агентства України з питань державної служби.

З вітальними словами до присутніх звернулися перший заступник директора Інституту Олександр Сушинський, начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях Ярослав Коваль та декан факультету публічного управління та адміністрування Анатолій Каляєв.


Німецько-український дидактичний семінар

12-14 березня 2018 року в Дніпропетровському регіональному інституті НАДУ при Президентові України відбувся дидактичний семінар за міжнародною участю в рамках проекту щодо впровадження Бакалаврської Програми з публічного управління та адміністрування. Проект реалізується Німецько-Українською школою врядування (НУШВ) за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Участь в даному заході взяли представники нашого Інституту: Олександр Сушинський – перший заступник директора, Олександр Синицький – декан факультету економіки і менеджменту, Ольга Домша – методист вищої категорії відділу організації освітнього процесу, Діана Заяць – старший викладач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування.

Семінар презентував новий зміст та методологію бакалаврської програми зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

Досвід розробки та впровадження бакалаврських програм з публічного управління та адміністрування ФРН представили німецькі експерти Генріх Букер-Гартнер, професор, віце-президент Німецько-української школи врядування, експерт з публічного адміністрування; Томеріус Стефан, професор, експерт з публічного/адміністративного права; Кнаппе Роберт, професор, декан факультету публічного адміністрування, експерт з публічного управління.


ТАРАСОВІ СЛОВА – ДУША НАРОДУ!

Борітеся – поборете.
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая (,,Кавказ" 1845 р.)

Неперевершену творчість сина українського народу, батька нації, пророка і прометея – геніального Тараса Григоровича Шевченка – знають і цінують у всьому світі. Основною характерною рисою його творчості є те, що він з величезним захопленням ставився до історії рідного краю, над усе його приваблювала тематика, що відтворювала героїчне минуле українського народу. Поет нагадує народові, що ,,гнутися" не личить людям, що вся історія народу є переконливим доказом того, що схиляючись перед загарбниками, нічого не вдієш, що треба підійматися, йти на бій і що саме в боротьбі й "виростуть крила". А тоді вже ніякі чорні сили не страшні народові: він ,,неба достане", він здобуде своє щастя на землі!  Його безсмертне слово актуальне і сьогодні, спрямоване не в бік національної замкнутості й ворожнечі, а в бік порозуміння, співпраці усіх народів.

Тарас Григорович Шевченко належить не тільки Україні, а всьому людству, хоч кожне його слово – про Україну. Україна в творчості Шевченка – це передусім волелюбний народ, героїчна визвольна боротьба, душевна краса поборників волі. Поет перший в українській літературі на ввесь голос сказав про велич та красу народної любові до вітчизни, як символу волелюбності. Цей образ для нього святий. Образ матері і образ вітчизни у Шевченка зливаються в єдине, найдорожче ціле.

З нагоди Шевченківських днів в бібліотеці Інституту експонується книжкова виставка ,,Тарасові слова – душа народу".


Ми не прощаємося з вами. Ми лише кажемо: «До нових зустрічей!»

3 березня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулися урочистості з нагоди двадцять другого випуску магістрів.

Ось вона – щаслива мить! Підсумкові іспити – складено, магістерські роботи – захищено. Але найвідповідальніший іспит – попереду. Уже завтра ці професійні менеджери долучаться своїми знаннями до модернізації країни.

Лише кращі з кращих обирають для себе вірний шлях – збагачення сучасними управлінськими знаннями саме у цьому навчальному закладі.

Понад 6000 дипломованих фахівців у галузі державного управління працюють сьогодні на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади, беруть найактивнішу участь у розбудові демократичної України. Усі вони є гордістю і надією навчального закладу. 

   

Цю когорту лідерів державного управління поповнять понад 260 слухачів магістерських програм за спеціальностями: «Публічне управління та адміністрування», «Державне управління» «Місцеве самоврядування» й випускників спеціальності «Менеджмент», які  отримали сьогодні дипломи професійних управлінців, а 50 найкращих – дипломи з відзнакою та грамоти.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам'ять тих гоероїв, які віддали своє життя за за встановлення миру та спокою в Україні.

Святочну академію з нагоди випуску магістрів-управлінців вітальним словом відкрив директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер орденів «За заслуги» II та III ступенів Володимир Загорський.

Володимир Загорський висловив упевненість в тому, що вихованці навчального закладу відповідально нестимуть високе звання магістра державного управління.  «Країні сьогодні вкрай необхідні не лише професійні менеджери, але й патріотичні, духовно багаті, національно свідомі особистості та відповідальні лідери. Саме таких готує Львівський регіональний інститут державного управління - сказав Володимир Загорський. - Упевнені, що ви реалізуєте на практиці знання, отримані під час навчання. Пишаємося кожним із вас!»

Розділити радість свята прибули гості навчального закладу, більшість з яких теж є випускниками ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Найкращі побажання цьогорічним випускникам висловили: Оксана Стоколос-Ворончук – заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, Валентин Харлов – керуючий справами Львівської обласної ради, Володимир Піхоцький – начальник територіального управління Рахункової палати у Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Винуватців свята привітали: Ярослав Коваль – начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях, керівник управління персоналом Львівської міської ради Богдана Яремчук.

Свої особливі, музичні вітання подарували присутнім учасники ансамблю Національної академії сухопутних військ імені  гетьмана Петра Сагайдачного.

Того дня ще багато звучало привітань випускникам, які вже стали частинкою історії ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Ми не прощаємося з вами. Ми лише кажемо: «До нових зустрічей!»

Наш незмінний медіа партнер – газета «Високий замок» (6 березня 2018 року, №26 (5723)) опублікувала статтю під заголовком «Їм випала важлива місія – модернізувати країну» про випуск магістрів у Львівському регіональному інституті державного управління.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


22 лютого 2018 року, Андрій Ліпенцев, заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, під час організаційної наради голови ЛОДА з керівниками структурних підрозділів, успішно провів навчальний тренінг на тему: "МЕНЕДЖМЕНТ ТА ЛІДЕРСТВО В УПРАВЛІННІ ОРГАНАМИ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ: ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ".

На занятті, яке тривало 60 хвилин, були присутні: Олег Синютка - голова Львівської облдержадміністрації, Ростислав Замлинський - перший заступник голови ЛОДА, Ірина Гримак, Оксана Стоколос-Ворончук, Маріанна Вільшинська - заступники голови ЛОДА, також - керівники усіх департаментів, управлінь та відділів.

За результатами цікавого тренінгу директор департаменту економічної політики ЛОДА Роман Филипів запросив Андрія Ліпенцева провести такі заняття для працівників департаменту.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ВІТАЄМО ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО З ПОЧЕСНОЮ ВІДЗНАКОЮ!

Надійшла приємна звістка - Міжнародний антикримінальний та антикорупційний комітет нагородив ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО, директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора медаллю "За розвиток науки, техніки та освіти" II ступеня.

Щиросердечно вітаємо ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО з відзначенням його плідної праці на освітянській ниві! Нехай успіх буде з Вами завжди!


АМЕРИКАНЦІ - ГОСТІ ЛРІДУ НАДУ.   УКЛАДЕНО УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ.

20 лютого 2018 року відбулася зустріч директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора Володимира Загорського з американськими колегами, представниками Технічного коледжу Форсайт (Уінстон-Сейлем, Північна Кароліна, США) - радником президента коледжу Гербертом І. Барнсом та координатором програм цього коледжу М. Тоддом Шоафом.

У зустрічі також взяв участь заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев. 

Це - вже друга зустріч з американськими колегами. Під час першої зустрічі, яка відбулася восени минулого року, представники навчальних закладів висловили свої наміри про співпрацю. А сьогодні - уклали угоду, яка передбачає розвиток академічного, наукового, культурного співробітництва.

Наші американські колеги мали нагоду побувати на публічному захисті кандидатської дисертації з державного управління, який відбувався у спеціалізованій вченій раді Інституту, поспілкуватися з науково-педагогічними працівниками.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


День пам'яті Героїв Небесної Сотні

А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров´ ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
 

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого. У цей день ми вшановуємо відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. 

Кожен із них мав свою родину, друзів, свої захоплення, свої нагальні справи… Батьківщину – одну на всіх. За Україну, вільну і демократичну, боролися за покликом душі, мужньо, як лицарі. За неї, єдину, і полягли вони. Під прапором стояли – під прапором й спочили.

Схилімо у жалобі голови перед звитягою Героїв, які заради торжества справедливості пожертвували собою, і хай пам'ять про них, безневинно убитих, згуртує нас, живих, дасть нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на рідній землі.

Імена героїв патріотів назавжди закарбує історія, бо герої не вмирають, вони житимуть в нашій пам'яті вічно.

У бібліотеці Інституту розгорнута експозиція в пам'ять про полеглих за майбутнє України Героїв Небесної Сотні.


ПОЛЯКИ - ГОСТІ ЛРІДУ НАДУ !    УКЛАДЕНО УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ!

19 лютого 2018 року відбулася зустріч директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора Володимира Загорського та польських колег Вищої школи економії та інновацій в Любліні (Республіка Польща) - декана, доктора Маріуша Пазьдьора, ад'юнкта, доктора Ярослава Черва.

У зустрічі взяли участь: перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський, заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев.

Під час зустрічі укладено угоду про співпрацю.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


DESPRO - В УКРАЇНІ : ПІДТРИМКА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

16 лютого 2018 року, у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, за участю Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO) відбувся вступний семінар навчального курсу "Управління проектами місцевого розвитку".

Навчання відбуватиметься на онлайн-платформі Спільноти практик місцевого розвитку, на замовлення Луганської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та за підтримки Асоціації місцевих рад "Місцеві ради Львівщини".

У семінарі взяли участь: заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Ліпенцев, керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, заступник виконавчого директора Асоціації місцевих рад Львівщини Наталія Савка, представник Швейцарсько-українського проекту DESPRO, к.ф.-м. н. Ігор Катерняк, к.держ.упр. Олександра Нєма.

Також у семінарі взяли участь представники масмедіа: журналісти програми "Очі" телекомпанії "Перший Західний".

Навчальний курс "Управління проектами місцевого розвитку" - стартував!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


"Соборна Україна: мирна та єдина"

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

 

 

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам'ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

З нагоди цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку "Соборна Україна: мирна та єдина." Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території незалежної держави.


ПІДБИТО ПІДСУМКИ РОКУ, ЯКИЙ МИНАЄ

28 грудня 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися: розширене засідання Вченої ради та збори трудового колективу.

Зокрема, детально розглянуто питання основної, навчальної та наукової діяльності Інституту у 2017 році, звіт про роботу Вченої ради Інституту у 2017 році та перспективний план роботи навчального закладу у 2018 році.

Також, присутнім були представлені звіти про діяльність Інституту та профспілкового комітету у 2017 році, які отримали позитивну оцінку колективу. Одноголосно члени трудового колективу схвалили Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Інституту на 2018-2020 роки.

Підбиваючи підсумки року, який минає, директор Інституту, член-кореспондент НАН України, д.е.н, професор Володимир Загорський зосередив увагу колективу на результатах освітньої, навчальної, наукової, комунікативної, організаційної, фінансово-господарської діяльності навчального закладу, які залишаються пріоритетними в наступному році. Директор зазначив, що Львівський регіональний інститут успішно реалізує стратегію державної кадрової політики щодо підготовки управлінських кадрів для органів державної влади та місцевого самоврядування, про що свідчать результати роботи у 2017 році.

Володимир Загорський відзначив внесок всього трудового колективу в загальні успіхи Інституту. Зокрема, виконав приємну місію вручив диплом доктора політичних наук Ірині Кіянці - кандидатові політичних наук, доценту кафедри європейської інтеграції та права та подяки від Львівської міської ради і Спільноти практик місцевого розвитку швейцарсько-українського проекту DESPRO Андрію Ліпенцеву - заступнику директора Інституту, академіку Академії економічних наук України, к.е.н. доценту за результативну співпрацю.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ
Договір взаєморозуміння в академічному й освітньому співробітництві між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Львівським регіональним інститутом державного управління


Громадянська позиція
науковців


Звіти Інституту:


:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2012 рік

:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2013 рік

::
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2014 рік

::
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2015 рік

:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2016 рік

:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2017 рік


Лінки:


:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Міністерство освіти і науки України

:: Львівська обласна державна адміністрація

:: Львівська обласна рада

:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти


Для науковців:


:: Фахові наукові видання

:: Графік складання кандидатських іспитів у 2018 році

:: Процедура попередньої експертизи дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня

:: План-графік проведення попередньої експертизи дисертаційних робіт

::
Розклад занять аспірантів

:: Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук

:: Графік вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру

:: Програма вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру


Для студентів та слухачів:


:: Тематика магістерських робіт для слухачів спеціальності "Публічне управліннята адміністрування" (випуск 2019-2020 років)

:: Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт зі спеціальності 051 “Економіка”

:: Методичні рекомендації для підготовки бакалаврських робіт студентами спеціальності “Менеджмент”

:: Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Менеджмент організації та адміністрування”


Архів новин:

– 2014р.

– 2015р.

– 2016р.

– 2017р.